Tydzień Sabiny W.

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 25 listopada 2011, 9:18

Kasiu :) Chodzi mi o to, że formuła zabawy "Tydzień Kogośtam" polega na tym, że forumowicze pytają a Ktośtam odpowiada. Jak forumowicz zaczyna zadawać pytania nie Komuśtam tylko innemu forumowiczowi to już wychodzi poza tą formułę, więc w tym temacie jest off-topem. Możemy sobie pogaworzyć na interesujące Cię kwestie na PW albo otwórz temat pt: "Dysputy filozoficzne". Choć obawiam się, że mode nie będą zachwyceni, bo pilnujemy tu zasady niepolemizowania na tematy polityczne, religijne czy światopoglądowe, bo zawsze wcześniej czy później kończy się to kłótnią i obrazą majestatu tego czy owego ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Anonymous

mój tydzień

Post autor: Anonymous » 25 listopada 2011, 16:34

A ja jakoś rozczarowałam się św. Augustynem. Te jego "Wyznania" nie za bardzo do mnie przemawiają. A ten cytat

"Boże, daj mi siłę, abym mógł zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz.
A potem żądaj ode mnie, czego chcesz."

No dobra, ja to odbieram zupełnie inaczej. Na pewno czytaliście św. Jana od Krzyża - "Droga na górę Karmel", "Noc ciemna". Ja ten cytat odbieram w ten sposób, że najpierw radosna dusza (w chwili kiedy podjęła decyzję o wstąpieniu na drogę bożą) jest pełna zapału i energii - chce naprawdę pokazać że jest super i ok. A potem przychodzi "noc ciemna". Dość fajnie pokazuje to też życie św. Teresy z Kalkuty. Też tam było dużo ciemności na sam koniec. No i to jest ten odmienny stan świadomości kiedy patrzy się na wszystko jakby z drugiej strony.

Ale tak w ogóle to do Kościoła nie chodzę. Jakoś ciężko mi przez gardło przechodzi CREDO. Nie jestem tak do końca przekonana, że kościół katolicki ma monopol na wiedzę.
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 25 listopada 2011, 18:21

SabinaW. pisze:Nie jestem tak do końca przekonana, że kościół katolicki ma monopol na wiedzę.
Jasne :) Przecież wszyscy wiedzą, że monopol na wiedzę mają politycy. Dzięki temu tak dobrze o nas dbają: " Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej" (cytat - "środkowy Gierek") :lol: ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
ODPOWIEDZ