Tydzień lukas_osw xd

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Tydzień lukas_osw xd

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 19:29

Zostalem nominowany przez Justyś :) więc jedziemy ;p
przez tydzien jestem Wasz (nie doslownie) xd
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 31 stycznia 2012, 20:04

Więc witam, i na początek pytania od Administracji;

1. Przedstaw swoją osobę w kilku zdaniach, może jakieś zdjęcie
2. Twoje ulubione góry to ... i dlaczego, a może jeszcze w nich nie byłeś/łaś
3. Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy - czy już Ci się to kiedyś zdarzyło
4. Opisz swoje wady i zalety
5. Która pora roku i dlaczego

Wiosna
Obrazek

Lato
Obrazek

Jesień
Obrazek

Zima
Obrazek

Zdjęcia zaczerpnięto ze strony http://www.murowaniec.e-tatry.pl/index.php?m=galeria

6. Podaj przepis na Twoje ulubione danie
7. Powiedz czym może się pochwalić Twoja miejscowość, a co byś w niej zmienił/a
8. Wrażenia po tym teledysku http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U

9. Patrzysz przez okna swojego mieszkania/domu - co widzisz – może sfotografuj
10. Jak często robisz zakupy przez Internet i co najczęściej kupujesz - czy reklama ma na to wpływ i jak duży
11. Dokończ historię w kilku zdaniach:

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami...


12. Pochwal się swoimi trzema ulubionymi zdjęciami
13. Masz zamiar uzyskać kwotę na projekt remontu świetlicy szkolnej dla dzieci - jak się do tego zabierzesz
14. Jak tutaj trafiłeś i jaka jest twoja opinia o forum na dzień dzisiejszy
15. Wierzysz w podania ludowe, przesądy, wróżby, horoskopy
16. Twoje motto życiowe brzmi ...
17. Kto jest dla ciebie autorytetem i dlaczego
18. Co byś nam aktualnie polecił/ła do przeczytania z prasy, literatury, a może jakiś film do obejrzenia lub sztukę teatralną
19. Twoje cele na przyszłość w życiu osobistym i zawodowym
20. Kogo wyznaczasz na następny tydzień do gry - uprzedź tą osobę na PW i zadaj jej też swoje pytanie/a :)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 21:29

HalinkaŚ pisze: 1. Przedstaw swoją osobę w kilku zdaniach, może jakieś zdjęcie
Imie moje Lukasz, mieszkam w Oswiecimiu i studiuje w Bielsku.
Nie lubie siebie przedstawiac, poznacie mnie zadajac pytania ;p
HalinkaŚ pisze: 2. Twoje ulubione góry to ... i dlaczego, a może jeszcze w nich nie byłeś/łaś
Standard => Tatry, sa wspaniale i nasze. Nie ukrywam ze chcialbym w zyciu pojezdzic troche po swiecie, oczywiscie Dolomity i Alpy, ale takze zobaczyc wschodnie strony i najwyzsze szczyty swiata ;-) no oczywiscie mam tez zamiar pomoc Adrianowi w wejsciu na Kilimanjaro xd
HalinkaŚ pisze: 3. Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy - czy już Ci się to kiedyś zdarzyło
Nie zdarzylo, czy umialbym? z teorii cos pamietam, na szczescie moja mama jest pielegniarka wiec zadzownilbym do niej z pytaniem "ktora noge obciac, a ktora reke przyszyc" ;)
HalinkaŚ pisze: 4. Opisz swoje wady i zalety
W zasadzie same wady, szczegolnie to brak zalet. Trudne pytanie bo zawsze jestem wobec siebie bardzo krytyczny. Czasami sie spozniam - ale tylko troche ;p, przewaznie jestem szczery (nie wiem czy to wada, czy zaleta), bardzo ufny (czasem wrecz naiwny xd), nieustepliwy i nie lubie sie wycofywac ale czasami trzeba(dlatego podchodze racjonalnie i godze sie na kompromisy), wiecznie marudzacy i zawsze glupi :) A jaki jestem - to tylko osobiscie na zywo mozecie doswiadczyc.
HalinkaŚ pisze: 5. Która pora roku i dlaczego
Wiosna - Nie, bo jest mokro, cieplo i zimny wiatr i nie wiem jak sie ubrac
Lato - Nie, bo sa burze i za goraco, a w gorach pelno ludzi ktorzy glupio patrza na Kasprowym gdy nie mam klapkow na nogach
Jesien - Nie, tez sa burze, pada deszcz i nie wiadomo czy zima czy lato ;f no i studia sie zaczynaja
Zima - Nie, bo jest zimno, lataja lawiny, trzeba zmieniac opony w aucie i mi rece szybko marzna.
Ale jednak uwielbiam zime :) gory sa piekne w zimie, mozna pojezdzic na nartach i podziwiac extra widoki ze szczytow.
HalinkaŚ pisze: 6. Podaj przepis na Twoje ulubione danie
na jajecznice? xd Nie mam ulubionego dania, wszystko zalezy od smaku jaki mam :) lubie duzo roznych potraw, ale jestem tez bardzo wybredny xd
HalinkaŚ pisze: 7. Powiedz czym może się pochwalić Twoja miejscowość, a co byś w niej zmienił/a
Oswiecim? No, oczywiscie ja tam mieszkam, no i Adrian - smutniejsze fakty to na pewno Auschwitz, a lepsze to hokej w wykonaniu Unii Oswiecim.
HalinkaŚ pisze: 8. Wrażenia po tym teledysku http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U
Swietny traf, bardzo lubie Rammstein :) teledysk jak i sama piosenka sa swietne. Tutaj uzupelnienie 2min10s ;)
http://www.youtube.com/watch?v=GP0_MNj8 ... ure=artist
HalinkaŚ pisze: 9. Patrzysz przez okna swojego mieszkania/domu - co widzisz – może sfotografuj
Wroce pozniej do tego pytania, juz ciemno ;p
HalinkaŚ pisze: 10. Jak często robisz zakupy przez Internet i co najczęściej kupujesz - czy reklama ma na to wpływ i jak duży
Jako ze jestem informatykiem, to 80-90% moich zakupow odbywa sie przez internet :) reklama dzwignia handlu i sam w to wierze, wplyw zawsze ma, chocby podswiadomy.
HalinkaŚ pisze:Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami...
...byl sobie zasiedmiogorolasogrod ;)
HalinkaŚ pisze: 12. Pochwal się swoimi trzema ulubionymi zdjęciami
Nie mam ulubionych, jesli cos mi sie podoba - chce tam wrocic. Lubie panoramy gorskie bo pokazuja czesto ogrom gor.
HalinkaŚ pisze: 13. Masz zamiar uzyskać kwotę na projekt remontu świetlicy szkolnej dla dzieci - jak się do tego zabierzesz
Wysle dzieci do pracy :) 90% zyskow przeznacze NAWET na ten projekt, zatrzymam tylko 10% xd
HalinkaŚ pisze: 14. Jak tutaj trafiłeś i jaka jest twoja opinia o forum na dzień dzisiejszy
Sam juz nie pamietam jak trafilem, wiem ze dosc dawno i na poczatku nawet sie nie rejestrowalem tylko ogladalem. Zreszta jestem niesmialy i skryty, wiec rzadko pisze a lubie czytac i sluchac historii innych. Opinia? Jako ze jestem szczery, nie lubie postow/monologow/adoratorow typu 'swietna wycieczka, gratulacje' chociaz wiem ze to mile. Uwielbiam dyskusje z konstruktywnymi argumentami :) dlatego bardzo cenie osoby o odmiennym ode mnie charakterze i z wlasnym zdaniem. Poza tym czasem musze szukac na innym forum rzeczowych informacji, wiec poza tymi 2 rzeczami wszystko jest super, szczegolnie atmosfera o ktorej moglem sie przekonac na ostatnich dwoch wycieczkach.
HalinkaŚ pisze: 15. Wierzysz w podania ludowe, przesądy, wróżby, horoskopy
Lubie takie 'zabobony' i przesady - to swietna sprawa i o dziwo czasem sie sprawdza, jednak nie jest to dla mnie podstawa, raczej ciekawostka gdyz staram sie racjonalnie podchodzic :)
HalinkaŚ pisze: 16. Twoje motto życiowe brzmi ...
Niestety nie moge go zdradzic, wielu na pewno slyszalo bo jest znane jako zart ;p ale tego nie wyciagniecie ode mnie ;p
HalinkaŚ pisze: 17. Kto jest dla ciebie autorytetem i dlaczego
Nie mam swojego autorytetu, nikt nie jest idealny i z idola wczoraj moze dzis byc wrogiem. Staram sie postepowac najlepiej jak potrafie, po swojemu, wzorujac sie tylko na pojedynczych cechach roznych osob.

HalinkaŚ pisze: 18. Co byś nam aktualnie polecił/ła do przeczytania z prasy, literatury, a może jakiś film do obejrzenia lub sztukę teatralną
Ksiazki - tylko informatyczne, wiec nie wiem czy ktos bedzie zainteresowany czytaniem kodu xd
Filmy - jest wiele swietnych, lubie Bourne`a, Kac Vegas, Piratow z Karaibow, Szybkich i wscieklych, Sherlocka Holmesa itp itd - lubie ogladac dobre filmy :)
HalinkaŚ pisze: 19. Twoje cele na przyszłość w życiu osobistym i zawodowym
W osobistym mam wiele celow, chcialbym chociaz czesc z nich zrealizowac, na pewno m.in realizowac gorskie pasje. W zawodowym to chcialbym juz miec wysoka emeryture :)
HalinkaŚ pisze: 20. Kogo wyznaczasz na następny tydzień do gry - uprzedź tą osobę na PW i zadaj jej też swoje pytanie/a :)
Mam nadzieje ze nie zapomne ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 22:13

Zanim Gaza zastrzeli Cię swoim standardowym zestawem, kilka pytań ode mnie:

1. Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek mieć tzw. "słabszy" dzień i na szlaku goniłeś innych? ;)
2. Masz za sobą kurs zimowy. Czy uważasz ze zmienił on coś w Twoich górskich poczynaniach, patrząc od strony praktycznej, nie czysto teoretycznej?
3. Czy miałeś okazję "przetestować" to, czego na owym kursie się nauczyłeś?
4. Twój dotychczasowy rekord wysokości w górach to...
5. Jeśli Tatry to w warunkach zimowych, czy raczej letnich?
6. Ile dni w roku spędzasz w górach?
7. Jak zacząłeś swoją przygodę z górami?
8. Wypady jedno-, czy kilkudniowe?
9. Twoje tempo na szlaku jest raczej ponad przeciętne. Czy w związku z tym, irytuje Cię wędrowanie z kimś, komu do sprintera daleko?
10. Co jest dla Ciebie najważniejsze podczas wędrówki w górach?
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 31 stycznia 2012, 22:47

1. Góra na którą najbardziej chciałbyś wejść nawet jeśli jest to bardziej marzenie niż realny plan?
2. Czy lubisz swoją pracę? ;)
3. Ulubione górskie miejsce/szczyt z dotychczas odwiedzonych?
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 22:47

vatteri pisze: 1. Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek mieć tzw. "słabszy" dzień i na szlaku goniłeś innych?
Tak, 'umieralem' z powodow zoladkowych rok temu pod Barania Gora. Jednak staram sie dobierac trasy do aktualnej kondycji, i wcale nie jest tak ze wyprzedzam ;p czesto to ja jestem wyprzedzany :)
vatteri pisze:2. Masz za sobą kurs zimowy. Czy uważasz ze zmienił on coś w Twoich górskich poczynaniach, patrząc od strony praktycznej, nie czysto teoretycznej?
Tak, polecam wszystkim - to bardzo duza wiedza zarowno praktyczna jak i teoretyczna. Po tamtym kursie zmienilem styl ubierania sie, jakies podstawowe sprawy zywieniowe, nastawienie do gor itp wiele dal sam kontakt z osobami ktore przez wieksza czesc roku sa w gorach, nie tylko Tatrach ale i innych. Mielismy okazje trafic takze na swietnego instruktora.
vatteri pisze: 3. Czy miałeś okazję "przetestować" to, czego na owym kursie się nauczyłeś?
Tak, hamowanie rakami po 'zgubieniu' czekana xd, niestety nie mialem okazji od tamtego czasu wspinac sie w lodzie czy chodzic na lotnej w zimie - nie ma czasu i ekipy i sprzetu ;] jestem otwarty, jakies podstawy mam.
vatteri pisze: 4. Twój dotychczasowy rekord wysokości w górach to...
2503 ;p no z podskokiem 2503,5 xd nie bede mowil gdzie ;d
mam nadzieje w tym roku poprawic, i chetnie wyrownalbym obecny rekord w warunkach lekko zimowych :)
vatteri pisze: 5. Jeśli Tatry to w warunkach zimowych, czy raczej letnich?
W zimowych mialem nie wiele do czynienia, ale z tego co bylem to zdecydowanie zima. Uwielbiam szczyty pokryte sniegiem :)
vatteri pisze: 6. Ile dni w roku spędzasz w górach?
Z racji studiow i pracy nie za wiele, chcialbym wiecej :) 1-2 weekendy miesiecznie
vatteri pisze: 7. Jak zacząłeś swoją przygodę z górami?
Tutaj wielka rola moich rodzicow, szczegolnie taty ;] od malego mialem do czynienia z gorami ;p na nartach zaczynalem w wieku ~4-5 lat, pozniej pojedyncze w roku wyjazdy w gory, pozniej w szkole jakies kolonie a pozniej co roku przez pare lat rozne pasma gorskie. A teraz juz samodzielnie z kolegami sobie jezdzimy.
vatteri pisze: 8. Wypady jedno-, czy kilkudniowe?
Najczesciej 1-dniowe przez czas i pogode, lubie kilkudniowe ale rzadko sie zdarzaja ;p w Tatry mam jakies 2h drogi, wiec to nie problem wrocic do domu nawet.
vatteri pisze: 9. Twoje tempo na szlaku jest raczej ponad przeciętne. Czy w związku z tym, irytuje Cię wędrowanie z kimś, komu do sprintera daleko?
Ani troche, wg zalozen najwolniejszy/zmeczony powinien isc z przodu ;) aby dostosowac tempo do pozostalej czesci grupy. Lubie natomiast motywowac bedac 'oddalajacym sie punktem'.
W zasadzie jestem swietnym motywatorem, o czym przekonal sie moj brat chcac isc na wschod slonca na Babiej w ubieglym roku xd (Adrian moze odpowiedziec xd )
vatteri pisze: 10. Co jest dla Ciebie najważniejsze podczas wędrówki w górach?
Samo wyrwanie sie z codziennosci :) uwielbiam isc pod gore, czuc zmeczenie, myslac ze juz nie dam rady walczyc ze slabosciami i stawiac kolejne kroki az do wierzcholka/grani podziwiajac rozlegle widoki :) Udana wyprawa to taka kiedy wchodzac na 2pietro do domu, nie mam sily rozpakowac plecaka i odkladam na nastepny dzien :)


Swietnie pytania :spoko: z przyjemnoscia odpowiedzialem :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 22:57

adrians_osw pisze:1. Góra na którą najbardziej chciałbyś wejść nawet jeśli jest to bardziej marzenie niż realny plan?
Marzenia musza byc nadzwyczajne, dlatego cos duzego na pewno :) Nie powiem ze Mt Everest bo jest przereklamowany :P ale marzeniem moze byc jakikolwiek 8-tysiecznik - chociaz nie jest mi to potrzebne do szczescia. Chcialbym dotrzec chociaz do BC :)
adrians_osw pisze: 2. Czy lubisz swoją pracę?
haha xd, lubie moja aktualna prace ;] tylko zarobki mozna przemnozyc razy xx ;p fajnie miec kontakt z roznymi ludzmi, codziennie cos nowego :) nie ma tej monotonii co siedzac przy biurku i patrzac w monitor.
adrians_osw pisze: 3. Ulubione górskie miejsce/szczyt z dotychczas odwiedzonych?
Murowaniec ;) ze szczytow lubie Swinice, ale mam nadzieje ze po tym roku sie zmieni.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 23:01

To ja swoim standardowym pytaniem polecę.

" Gdyby jedno życzenie mogło ci się spełnić, jeszcze dziś, przed zachodem słońca, co by to było? "

Co prawda zachód już dawno za nami, ale właśnie, co by to było Panie ŁUKASZU?



lukas_osw pisze:Akurat jestem Lukasz ;p ale wybaczam ;p
Wiem, wiem. Machnąłem się. Zlewacie mi się w jedną całość, to dlatego... :D
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2012, 23:14 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 23:11

fabryka pisze:" Gdyby jedno życzenie mogło ci się spełnić, jeszcze dziś, przed zachodem słońca, co by to było? "
Musisz takie trudne dawac? Akurat jestem Lukasz ;p ale wybaczam ;p

Pomysle przez noc i dam odpowiedz
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 31 stycznia 2012, 23:30

lukas_osw pisze:Nie, bo sa burze i za goraco,
lukas_osw pisze:Nie, tez sa burze, pada deszcz i nie wiadomo czy zima czy lato
czy w związku z tym masz lęk przed burzami w górach?
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2012, 1:09

nie lubie sie narazac :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2012, 12:30

Gdybyś miał organizować następne łażenie po Beskidach z GS, jaka byłaby to trasa i dlaczego?

Jakie miejsca w górach Cie nudzą?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2012, 16:47

sokół pisze: Gdybyś miał organizować następne łażenie po Beskidach z GS, jaka byłaby to trasa i dlaczego?
Nad nastepnym lazeniem myslalem w weekend(Babia? zalezy od pogody), wschod slonca z soboty na niedziele, tylko musialbym sie wyrobic do ~13.30 na studia w Bielsku.
Wolalbym ogolnie Tatry ;p ale niech Ci bedzie
1) Beskid Mały - w rejonie Potrojnej, Lamanej Skaly, Smrekowicy
z racji bliskosci i tego ze nie bylem
2) Beskid Zywiecki - Wielka Racza i isc wzdluz granicy, w jedna badz druga strone.
ze wzgledu na sentyment do tamtych okolic, bylem w tamtym rejonie kilka razy z grupka szkolna w podstawowce
sokół pisze: Jakie miejsca w górach Cie nudzą?
Nie nudza, chociaz zawsze chcialbym wchodzic coraz wyzej :) nie mam za to problemow idac kolejny raz na jakas gore - nie ma znaczenia czy wejde 2x czy 22x :)
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 01 lutego 2012, 17:26

vatteri pisze:Zanim Gaza zastrzeli Cię swoim standardowym zestawem
No to odstąpię od reguły i zadam tylko kilka :D
A więc:
1) Jak długo trwała Wojna Stuletnia?
2) Który kraj robi kapelusze Panama?
3) Z jakiego zwierzęcia robi się catgut?
4) W jakim miesiącu Rosjanie obchodzą rocznicę Rewolucji Październikowej?
5) Z włosów którego zwierzęcia zrobiona jest szczotka wielbłądzia?
6) Nazwa Wysp Kanaryjskich pochodzi od nazwy którego zwierzęcia?
7) Jak miał na imię król Jerzy VI?
8) Jakiego koloru jest zięba purpurowa?
9) Skąd pochodzi chiński agrest?
10) Jakiego koloru jest czarna skrzynka w samolocie?
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2012, 18:18

gaza pisze: 1) Jak długo trwała Wojna Stuletnia?
116 lat
gaza pisze: 2) Który kraj robi kapelusze Panama?
Ekwador
gaza pisze: 3) Z jakiego zwierzęcia robi się catgut?
hm, baran/koza?
gaza pisze: 4) W jakim miesiącu Rosjanie obchodzą rocznicę Rewolucji Październikowej?
Slysze podpowiedz ze Listopadzie ;p
gaza pisze: 5) Z włosów którego zwierzęcia zrobiona jest szczotka wielbłądzia?
Wiewiorka
gaza pisze: 6) Nazwa Wysp Kanaryjskich pochodzi od nazwy którego zwierzęcia?
Najpierw byly wyspy, pozniej kanarki ;P
gaza pisze: 7) Jak miał na imię król Jerzy VI?
Albert
gaza pisze: 8) Jakiego koloru jest zięba purpurowa?
fioletowy/szkarlatny
gaza pisze: 9) Skąd pochodzi chiński agrest?
Nowa Zelandia
gaza pisze: 10) Jakiego koloru jest czarna skrzynka w samolocie?
Pomaranczowa


Niestety test znany, ale gdzies sie moglem pomylic :)
ODPOWIEDZ