Tydzień ms998

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 16 marca 2012, 20:56

to jeszcze kilka :)
1.Masz jakieś dziwne nawyki - jakie?
2.Jaki jest Twój stosunek do używek?
3.Czy byłbyś w stanie zrezygnować ze swojej pasji dla kogoś?
4.Czy chciałbyś się przeprowadzić - jeśli tak to gdzie?
5.Jaki jest Twój wymarzony model rodziny?
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Awatar użytkownika
ms998
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 231
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 22:19

Post autor: ms998 » 16 marca 2012, 21:19

GosiaB pisze:1.Masz jakieś dziwne nawyki - jakie?
tak, syczenie:) jak np. w coś bym grał i jest trudny moment to zaciągam powietrze przez zęby i wychodzi syczenie:)
2.Jaki jest Twój stosunek do używek?
nie lubie papierosów nie mówiąc o innych świństwach, a alkohol, jest dla ludzi myślących:) raz na jakiś czas można się troche napić:)
GosiaB pisze:3.Czy byłbyś w stanie zrezygnować ze swojej pasji dla kogoś?
zależy z której z pasji, jest ich wiele i jakieś mógłbym poświęcić, ale są też filary, które mnie charakteryzują i jakby ktoś je zabrał to się rozpadnę...
GosiaB pisze:4.Czy chciałbyś się przeprowadzić - jeśli tak to gdzie?
myślałem kiedyś o przeprowadzce bliżej tatr, ale na razie to tylko myśli...
GosiaB pisze:5.Jaki jest Twój wymarzony model rodziny?
raczej tradycyjny i przynajmniej dwójka dzieciaków:)
"Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale..."
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 17 marca 2012, 7:39

Jaką dotychczasową wyprawę w góry uważasz za najciekawszą i dlaczego?


Czy możesz podzielić się jakimiś spostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa w górach?


Czy kiedykolwiek miałeś do czynienia w górach z jakąś niebezpieczną sytuacją?
a góry nade mną jak niebo...
Awatar użytkownika
ms998
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 231
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 22:19

Post autor: ms998 » 18 marca 2012, 16:57

Lidka pisze:Jaką dotychczasową wyprawę w góry uważasz za najciekawszą i dlaczego?
Oj ciężko jest mi wybrać, wszystkie wyprawy sobie cenię na równi, zawsze wspominam miło pierwszy raz w nowym miejscu, odkrywanie nieznanego, ale myślami i tak wracam do Tatr:)
Lidka pisze:Czy możesz podzielić się jakimiś spostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa w górach?
Co mogę powiedzieć, to samo co wszyscy, góry są dla ludzi mądrych, trzeba wiedzieć kiedy ustąpić, jeśli się warunki pogodowe drastycznie zmieniają, a nie uparcie brnąć według zaplanowanej trasy, wyznaję również zasadę, że lepiej nosić jak się prosić, zawsze w plecaku mam apteczkę z najpotrzebniejszymi rzeczami oraz coś ciepłego do ubrania włącznie z czapka i rękawiczkami nawet latem, warunki w wysokich górach potrafią się zmienić z minuty na minutę, więc dobrze jest być przygotowanym na każdą ewentualność...
Lidka pisze: Czy kiedykolwiek miałeś do czynienia w górach z jakąś niebezpieczną sytuacją?
No cóż, w tamtym roku jak byłem na zachodzie słońca na giewoncie, to w drodze powrotnej w ciemności spotkałem niedźwiadka, na szczęście nie byłem dla niego apetycznym kąskiem:)
2-3 lata temu w październiku spadło dużo śniegu i pobłądziłem na Szczelińcu Wielkim, był już wieczór, pełno zasp, ledwo się przegrzebałem przez niektóre, a byłem jedyną osobą która tego dnia tamtędy szła i nie było żadnych śladów:)
No i w Jaskini Olsztyńskiej prawie pół godziny byłem zakleszczony w zacisku łączącym tą jaskinie ze Wszystkich Świętych, a to był mój pierwszy kontakt z jaskiniami:)
"Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale..."
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 18 marca 2012, 22:16

ms998 pisze: No i w Jaskini Olsztyńskiej prawie pół godziny byłem zakleszczony w zacisku łączącym tą jaskinie ze Wszystkich Świętych, a to był mój pierwszy kontakt z jaskiniami:)
Wow, no to jestem pełna podziwu, że nie zniechęciło Cię to do dalszego eksplorowania jaskiń.
Widziałeś "127 godzin"? Twoja przygoda od razu skojarzyła mi się z tym filmem...
a góry nade mną jak niebo...
Awatar użytkownika
ms998
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 231
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 22:19

Post autor: ms998 » 18 marca 2012, 22:34

Lidka pisze:Widziałeś "127 godzin"? Twoja przygoda od razu skojarzyła mi się z tym filmem...
no jak oglądałem ten film to mi się sytuacja przypomniała, ale ja tam miałem znajomych, którzy mi pomogli, choć nie powiem, bo dłonie pocięte od liny też miałem:) ale się przecisnąłem:)
"Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale..."
Awatar użytkownika
Paula
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 149
Rejestracja: 07 stycznia 2010, 20:40

Post autor: Paula » 19 marca 2012, 23:34

No to jeszcze parę pytanek, tak żeby Ci się nie nudziło :P


1. Lubisz burze? (szczególnie takie letnie, po których robi się na niebie tęcza)
2. Czy masz jakąś fobię- czyli boisz się czegoś panicznie? (np.pająków)
3. Umiesz prosto przybijać gwoździe?
4. Czy jest coś, co Cię denerwuje gdy jesteś w górach?
5. Co byś zrobił, gdybyś wygrał milion w totolotka?
6. Jak masz na drugie imię?
7. Jesteś prawo czy leworęczny?
8. Jaka jest Twoja ulubiona stacja radiowa?
9. Lubisz góralską muzykę?
10. Jeździsz na nartach?
11. Byłeś kiedyś w Bieszczadach?
12. Jakbyś znalazł wehikuł czasu, to gdzie byś się wybrał?
13. Jakie lody lubisz najbardziej (pytanie bez podtekstów- chodzi mi o smak :twisted:)
14. Czy spotkałeś już w górach Widmo Brockenu?
15. Czy zdarza Ci się wzruszać na filmach?
16. Co bardziej preferujesz- piwo czy wino?
17. Kawa czy herbata?
18. Lubisz jeździć pociągami?
19. Ulubiony owoc
20. Jak uczcisz zostanie członkiem Klubu Góry-Szlaki? Bo zapewne nastąpi to po tym naszym spotkaniu klubowym w Roztoce :D
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia."
Awatar użytkownika
ms998
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 231
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 22:19

Post autor: ms998 » 20 marca 2012, 11:36

Paula pisze:1. Lubisz burze? (szczególnie takie letnie, po których robi się na niebie tęcza)
burze uwielbiam:) często chodzę na spacer po polach w czasie burzy w ciepłe dni:) albo jeżdżę w pracy ciąć powalone drzewa, coś pięknego:)
Paula pisze:2. Czy masz jakąś fobię- czyli boisz się czegoś panicznie? (np.pająków)
Boję się wielu rzeczy czy niektórych zwierząt, czy wysokości, ale strach podnosi adrenalinę, a to lubię, więc często dążę do tego aby zmierzyć się ze strachem:) /uzależnienie???/ :)
Paula pisze:3. Umiesz prosto przybijać gwoździe?
Facet ze wsi miałby tego nie umieć???
No bez jaj, tysiące gwoździ przybiłem w domu i na stolarni, choć nie powiem że niektóre na sękach się nie pokrzywiły:P
Paula pisze:4. Czy jest coś, co Cię denerwuje gdy jesteś w górach?
Tak, strasznie denerwują mnie niedzielni turyści, którzy rzucają papierki, pety i butelki na szlakach, jakby nie mogli schować do plecaka, jak tylko coś takiego widzę to zwracam uwagę /czyt. opierniczam/ :)
Paula pisze:5. Co byś zrobił, gdybyś wygrał milion w totolotka?
zainwestował i w ciągu roku potroił tą sumę:) marzenie...
Paula pisze:6. Jak masz na drugie imię?
Edward:) jak ten nożycoręki:)
Paula pisze:7. Jesteś prawo czy leworęczny?
praworęczny,choć lewą też się nieźle posługuję:P
Paula pisze:8. Jaka jest Twoja ulubiona stacja radiowa?
bardzo mało radia słucham, więc nie mam ulubionej stacji...
9. Lubisz góralską muzykę?
Jak jestem w górach to tak:)
Paula pisze:10. Jeździsz na nartach?
Narty na sobie miałem 2 razy w życiu, i było extremalnie, ogromna prędkość i gleba, choć nie zawsze...
Paula pisze:11. Byłeś kiedyś w Bieszczadach?
na wycieczce szkolnej w podstawówce... ale w tym roku na pewno zahaczę o Bieszczady, bo mam szczyt do zaliczenia do Korony Polski:)
Liczę że jak zadałaś takie pytanie to mogę liczyć na jakąś przechowalnie typu nocleg w Bieszczadach???:)
12. Jakbyś znalazł wehikuł czasu, to gdzie byś się wybrał?
wszędzie:) wehikuł by nie stygł przemierzając różne strefy czasowe wte i wewte :)
Paula pisze:13. Jakie lody lubisz najbardziej (pytanie bez podtekstów- chodzi mi o smak :twisted:)
Jeśli mam tylko taki wybór to waniliowe (odpowiedź bez podtekstów :twisted: )
Paula pisze:14. Czy spotkałeś już w górach Widmo Brockenu?
Kilka sekund na wejściu na Śnieżce ale na tyle krótko, że nie zdążyłem sfotografować :(
15. Czy zdarza Ci się wzruszać na filmach?
Pewnie, że tak, czasem nawet łezka w oku się zakręci...
16. Co bardziej preferujesz- piwo czy wino?
Piwo tylko zimne, kobiety tylko gorące, a wino wytrawne do obiadu, lub truskawkowe własnej roboty do degustacji:)
Paula pisze:17. Kawa czy herbata?
Nie pijam kawy, wyłącznie herbatę
Paula pisze:18. Lubisz jeździć pociągami?
Złe wspomnienia związane z podróżą pociągiem, więc nieczęsto jeżdżę, poza tym do najbliższej wiekszej stacji mam 55km wiec w moich terenach się raczej pociągami nie jeździ:)
Paula pisze:19. Ulubiony owoc
Jabłko, grejpfrut, mandarynka, truskawka i malina:)
Paula pisze:20. Jak uczcisz zostanie członkiem Klubu Góry-Szlaki? Bo zapewne nastąpi to po tym naszym spotkaniu klubowym w Roztoce :D
Jeszcze się nie zastanawiałem nad tym, ale jeśli zostanę, to uczcimy to na kolejnym zjeździe w kwietniu:)

PS; sama wymyślałaś te pytanka???
"Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale..."
Awatar użytkownika
Paula
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 149
Rejestracja: 07 stycznia 2010, 20:40

Post autor: Paula » 20 marca 2012, 15:27

ms998 pisze:albo jeżdżę w pracy ciąć powalone drzewa, coś pięknego:)
No ładnie...że niby powalone drzewa to coś pięknego? Pozwolę sobie zauważyć, że masz dziwne poczucie piękna... :P

ms998 pisze:Liczę że jak zadałaś takie pytanie to mogę liczyć na jakąś przechowalnie typu nocleg w Bieszczadach???:)
No ba! A nawet na towarzystwo na szlaku :D

ms998 pisze:PS; sama wymyślałaś te pytanka???
W większości tak- ale kilka przypomniało mi się takich, które gdzieś tam już u kogoś padły, a 3 zerżnięte żywcem, ale już nie pamiętam z czyjego tygodnia. :twisted: A czemu pytasz? :kukacz:
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia."
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 20 marca 2012, 21:16

1. Czy przewidujesz jakąś nagrodę z wdzięczności za pokazanie takiego fajnego forum? :aniolek:
2. Czy lubisz czytać książki? Czy śledzisz nowe pozycje na rynku?
3. Czy często chodzisz do kina? Czy może... oglądasz nowości kinowe w domu? :twisted: Na drugą część pytania nie musisz odpowiadać :)
4. Czy czasami jeździsz na wakacje do ciepłych krajów? A może planujesz taką wycieczkę "all-inclusive"? :winko:
5. A może chciałbyś pojechać w Himalaje, żeby je chociaż zobaczyć?

to narazie tyle :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
ms998
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 231
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 22:19

Post autor: ms998 » 20 marca 2012, 22:11

Malgo2malgo pisze:1. Czy przewidujesz jakąś nagrodę z wdzięczności za pokazanie takiego fajnego forum? :aniolek:
Oj nagroda Ci się należy, masz coś na myśli czy ma to być niespodzianka, plus piwko w schronisku?
2. Czy lubisz czytać książki? Czy śledzisz nowe pozycje na rynku?
Kiedyś czytałem bardzo dużo, teraz sporadycznie, nie śledzę rynku książek:)
aktualnie pozycje książkowe, które mnie interesują są powiazane z górami jaskiniami i fotografią...
Malgo2malgo pisze:3. Czy często chodzisz do kina? Czy może... oglądasz nowości kinowe w domu? :twisted: Na drugą część pytania nie musisz odpowiadać :)
Lubię chodzić do kina, szczególnie na 3D, tyle że najbliższe kino ode mnie jest prawie 55km... nowości kinowe, albo zanim się ukażą w kinie też czasem oglądam:)
Malgo2malgo pisze:4. Czy czasami jeździsz na wakacje do ciepłych krajów? A może planujesz taką wycieczkę "all-inclusive"? :winko:
Jeszcze nigdy nie byłem na takiej wycieczce... Na ten rok mam zaplanowaną, ale nie all-inclusive, lecz jedziemy motocyklami do Chorwacji przez górzystą Austrię i włoską Wenecję, może jeszcze zahaczymy o Czarnogórę, ale śpimy w namiotach i na plaży pod chmurką:)
Malgo2malgo pisze:5. A może chciałbyś pojechać w Himalaje, żeby je chociaż zobaczyć?
Himalaje... :) Jak rozmowy wypalą, to może w przyszłym roku uda się wyjechać do Nepalu i a tam wszystko może się zdarzyć:)
"Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale..."
Awatar użytkownika
ms998
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 231
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 22:19

Post autor: ms998 » 20 marca 2012, 22:13

Malgo2malgo pisze:to narazie tyle :)
czekam na więcej:)
"Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale..."
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 20 marca 2012, 22:34

ms998 pisze:masz coś na myśli czy ma to być niespodzianka, plus piwko w schronisku
Bardzo lubię niespodzianki, więc taka nagroda będzie bardzo miła :)

A jaką miałeś największą niespodziankę w życiu?

Czy nie boisz się zwierzyny w górach, np. chodząc na wschody słońca? :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
ms998
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 231
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 22:19

Post autor: ms998 » 26 marca 2012, 21:47

Malgo2malgo pisze:A jaką miałeś największą niespodziankę w życiu?
chyba jak się dowiedziałem, że dostałem się na Centralną Szkołę PSP gdzie startowało ponad 1100 osób, przyjęto 40 i byłem na 13 pozycji:)
Malgo2malgo pisze:Czy nie boisz się zwierzyny w górach, np. chodząc na wschody słońca? :)
Boję się, a nawet bardzo jak ją słyszę, pamiętam te chwile grozy przy nocnym zejściu z Giewontu i misiu krążącym w okolicy po lesie... ale czego się nie robi dla wschodów i zachodów słońca:)

PS. mam nadzieję, że obiecany prezencik smakował?
"Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale..."
Awatar użytkownika
ms998
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 231
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 22:19

Post autor: ms998 » 26 marca 2012, 21:50

No to tym akcentem zakończmy nierówną walkę:)
Dziękuję wszystkim za pytania, mam nadzieje że odpowiedzi były satysfakcjonujące, miałem nadzieję na więcej pytań, ale też nie było tak źle:-)
Przekazuję tydzień osobie, która już o tym wie, i miała ochotę mnie za to zabić:)
Twoja kolej Pauluś, hihi:)
"Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale..."
ODPOWIEDZ