Ubezpieczenia PL, SK i inne

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 10 października 2012, 17:17

Zbychu pisze:ale jeżeli planujesz chodzić i wspinać się poza szlakami, to za te same dwa tygodnie zapłacisz już ok. 260,- zł
to zależy też jaki Ubezpieczyciel ja za 9 dni jadąc w Alpy zapłaciłem w PZU razem z uwzględnieniem sportów wysokiego ryzyka 75.60 zł.
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 października 2012, 18:05

Hmmm, czyli lipa :) trzeba brac Alpenverein. W Alpy PLANUJĘ pojechać na kilka dni (wejście na Grossvenedieger i jakies ferraty) więc ubezpieczenie powinno być "dobre", no cóż jak trzeba to trzeba, wykorzysta sie jeszcze na Słowacji
Dzieki
Ostatnio zmieniony 11 października 2012, 12:24 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 10 października 2012, 18:08

krzysiek_78 pisze:wykorzysta sie jeszcze na Słowacji
jeżeli dobrze pamiętam to Alpen kupiony teraz ważny będzie do końca 2013 (a nawet do 31 stycznia 2014 !!!)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 10 października 2012, 19:43

gaza pisze:to zależy też jaki Ubezpieczyciel
... i jakie warunki, jakie sumy ubezpieczenia i jaki zakres ;) Ceną to się warto sugerować przy wyborze OC komunikacyjnego, kiedy wszyscy mają takie same warunki i sumy ubezpieczenia ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 listopada 2012, 20:42

Jeśli ktoś ogarnął temat składki Alpenverein na 2013, szczególnie w częsci dodatkowej-proszę o kontakt na PW.
Nie ogarniam tematu.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 20 stycznia 2013, 19:37

POMOCY
Próbuję ubezpieczyć się na UNION.SK i ciągle mnie wywala tzn. dochodzę do końca i pisze, że nie ubezpieczyło. Co jest ???
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 31 stycznia 2013, 19:15

Czy ubezpieczenie na Union.sk:
- obowiązuje również na Czechy?
- ubezpiecza sporty typu narty?
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 31 stycznia 2013, 19:22

Z tego co widzę na ich stronie, to jest wyższa stawka na sporty w tym narty, na Czechy to raczej nie działa.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 31 stycznia 2013, 20:58

Tak dla informacji, skorzystałem z Warta Ski. Trzy dni, dwie osoby, najtańszy pakiet - 25 zł.
Awatar użytkownika
Paweł
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 44
Rejestracja: 19 marca 2012, 22:42
Kontakt:

Zakup ubezpieczenia przez internet :/

Post autor: Paweł » 22 maja 2013, 22:40

Hmm. Przyznam że jestem lekko zirytowany. Wybieram się wkrótce na Słowację (Słowacki Raj). Liczyłem że przez sieć zakupię ubezpieczenie ale Słowacy najwyraźniej mają głęboko w **** polskich turystów. Przekopałem ich strony związane z tematyką ubezpieczeń i nie znalazłem ani jednej w polskiej wersji językowej (ba, o zgrozo, nawet o angielską trudno). Ale z pomocą translatora google to jeszcze można jakoś przeskoczyć. Niestety jak ktoś nie ma karty kredytowej ani konta w którymś z tych ich słowackich banków to kaplica. Czy te pepiki nigdy nie słyszały chociażby o takim powszechnym już w całej europie systemie płatności jak PayPal ??. Żenada. A w mediach płaczą że polscy turyści się nie ubezpieczają. Teraz już wiem dlaczego

Jeśli ktoś zna jakąś stronę internetową na której można zakupić słowackie ubezpieczenie płacąc przez polską bramkę płatności lub chociaż PayPal to bardzo proszę o podpowiedź (adres)
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 22 maja 2013, 23:15

Anotheruser a nie możesz zakupic polskiego ubezpieczenia?? musi być słowackie??
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 23 maja 2013, 0:24

Anotheruser pisze:Czy te pepiki nigdy nie słyszały chociażby o takim powszechnym już w całej europie systemie płatności jak PayPal ??
a co Pepiki mają wspólnego ze słowackimi ubezpieczeniami?

Anotheruser pisze:Żenada. A w mediach płaczą że polscy turyści się nie ubezpieczają. Teraz już wiem dlaczego
taa, to na pewno przez to. W Polsce też polscy turyści nie mogą się ubezpieczyć na zagranicę, bo pewno sprzedający nie przyjmują kart bankomatowych :8)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 23 maja 2013, 8:20

Anotheruser , byłam w Słowackim Raju trzy lata temu. To podstawowe ubezpieczenie od kosztów ewentualnej akcji ratunkowej można było wykupić na parkingu w Podlesoku razem z biletem wstępu do Parku Narodowego. Spróbuj się dowiedzieć, czy nadal tak jest.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 20 czerwca 2013, 23:22

w związku z pytaniami jak wypełniać ubezpieczenie słowackie zamieszczam link do "instrukcji "krok po kroku"

https://picasaweb.google.com/1095409884 ... q6SOx_DwfQ

uwaga:
Słowacy niekiedy wprowadzają jakieś zmiany, ale zasady są takie same
(tu stan na 20.06.2013)


/skopiowałam do I postu w temacie. Dzwonek/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 czerwca 2013, 11:16

adamek, bardzo pożyteczna rzecz! Dzieki!

P.S. Od siebie dodam że będąc w Alpach, korzystałem z ubezp zakupionego w PL przez Uniqua. Z uniqua właśnie podpisaną ma umowę AlpenVerein.
ODPOWIEDZ