Prognozowanie pogody

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 28 lipca 2010, 11:58

W Tatrach warunki turystyczne są bardzo trudne. Szlaki są mokre, miejscami błotniste, a wezbrane potoki na niektórych odcinkach wystąpiły z koryt i zalewają górskie trakty. W Tatrach jest bardzo zimno i wieje silny wiatr. Na Kasprowym Wierchu rano było zaledwie 2 stopnie Celsjusza i wiał silny, północny wiatr. Na szczycie Łomnicy (2634 m n.p.m.) w słowackich Tatrach pada śnieg - za onet.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 28 lipca 2010, 12:01

chyba zrezygnuję z wypadu w góry :( też to czytałem
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 28 lipca 2010, 13:02

Ptoszek pisze:chyba zrezygnuję z wypadu w góry
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... p=&id=9749

a teraz taka informacja :)
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... p=&id=9753
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Gosia
Turysta
Turysta
Posty: 403
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 22:46

Post autor: Gosia » 28 lipca 2010, 15:15

Dzięki za dobre wieści, bo już się martwiłam o nasz weekend :hmmm:
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 28 lipca 2010, 18:42

nie ma litości pokonam każdy żywioł nie zrezygnuję z wypadu :p bo później już nie dam rady :)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
xVRoBVx
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 20:47

Post autor: xVRoBVx » 28 lipca 2010, 18:51

Twardym trzeba być a nie miętkim:P Dobra Decyzja:)!!!
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 29 lipca 2010, 7:54

xVRoBVx pisze:Twardym trzeba być a nie miętkim:P Dobra Decyzja:)!!!
No nie inaczej, tak że do zobaczyska w sobotę :twisted:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 12 sierpnia 2010, 12:25

Mam wrażenie, że widziałam gdzieś na forum temat odnośnie serwisów pogodowych, ale nie mogę go znaleźć (w razie czego proszę o przeniesienie/ usunięcie).
zastanawiam się z jakich serwisów pogodowych korzystacie planując wypad w góry? Zazwyczaj jak sprawdzam prognozy, to się różnią (często diametralnie) w zależności od serwisu :D
Zdaję sobie sprawę, że w górach pogoda jest raczej nieprzewidywalna :) ale czy możecie mi polecić stronkę w miarę wiarygodna?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2010, 13:17

Przecież zawsze możecie mnie zabrać ze sobą w tatry ja przynoszę dobrą pogodę :P i to bezinteresownie
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 12 sierpnia 2010, 13:49

Ja zawsze korzystam z tej stronki i muszę przyznać, że mają dość dużą sprawdzalność.
http://new.meteo.pl/
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 12 sierpnia 2010, 14:03

tom-pi4 pisze:Ja zawsze korzystam z tej stronki i muszę przyznać, że mają dość dużą sprawdzalność
Też korzystam z tej strony, ale na niej nie są zaznaczone przewidywane burze, a jedynie deszcz. Chyba, że ja ich nie potrafię odczytac? :kukacz:
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 12 sierpnia 2010, 14:36

tom-pi4 pisze:Ja zawsze korzystam z tej stronki i muszę przyznać, że mają dość dużą sprawdzalność.
http://new.meteo.pl/
ta strona jest bardzo dokładna ale w perspektywie ok. 24 h
Jola R pisze:Też korzystam z tej strony, ale na niej nie są zaznaczone przewidywane burze, a jedynie deszcz. Chyba, że ja ich nie potrafię odczytac? :kukacz:
bo burze są właśnie nieprzewidywalne i raczej lokalne, ale zdarzają się w pewnych konkretnych sytuacjach; np. gdy gorące zderza się z zimnym :pojedynek:

zbliżającą się burzę często też zapowiadają chmury...

ps. sporą sprawdzalność ma hzs
http://www.hzs.sk/info/predpovedprehlad.php?datum=2
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 12 sierpnia 2010, 22:33

Dzwonek pisze:ta strona jest bardzo dokładna ale w perspektywie ok. 24 h
Te przeważnie się sprawdzają, choć ostatnio im to słabo wychodziło, trochę irytuje mnie ze prognoza na 84h nie pokrywa się z tą na 24h
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 12 sierpnia 2010, 23:13

Mariusz pisze:trochę irytuje mnie ze prognoza na 84h nie pokrywa się z tą na 24h
Niestety prognozy długoterminowe (nawet kilkudniowe) zwykle są tylko prognozami i mają niską sprawdzalność. Pogoda zależy od zbyt wielu zmiennych, które mogą się zmieniać z godziny na godzinę, żeby ją dobrze przewidywać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2010, 14:57

Kurcze dla mnie te wykresy to czarna magia,jutro planuję Zawrat,poratujcie mnie jakąś konkretną prognozą prosię :zoboc:
ODPOWIEDZ