Klapkowicze na szlaku.

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anćla

Post autor: Anćla » 06 września 2007, 11:16

no ja na Orlej a konkretnie na Granatach w sierpniu spotkalam dziewczyne w stroju kąpielowym... slyszalam tylko jak jeden facet mowil do drugiego "Ty stary !!to jednak prawda ze w gorach są ładne widoki :D "

hmm ciekawa jestem czy chciala rozproszyc turystow czy niedzwiedzie :)
Ostatnio zmieniony 11 września 2007, 22:00 przez Anćla, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 07 września 2007, 7:24

Anćla pisze:no ja na Orelej a konkretnie na Granatach w sierpniu spotkalam dziewczyne w stroju kąpielowym... slyszalam tylko jak jeden facet mowil do drugiego "Ty stary !!to jednak prawda ze w gorach są ładne widoki :D "

hmm ciekawa jestem czy chciala rozproszyc turystow czy niedzwiedzie :)

dobre... :mrgreen: :twisted: :twisted: Widoki pewnie są tylko góry wszytko zasłaniają ;)
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 07 września 2007, 22:50

A to moje zdjęcie zrobione 28.07.2007 na Babiej Górze...

Obrazek
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 07 września 2007, 22:59

... i kolejne zdjęcie zrobione w tym samym dniu. Tego pana to chyba nawet klapkowiczem nazwać nie można bo na szczyt szlakiem AP dotarł... boso :!:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 września 2007, 23:07 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
zdobyć świata szczyt...
Pete

Post autor: Pete » 07 września 2007, 23:00

Błagam - tylko nie klapkowicze. Wiem w co przeistoczy się ten temat :D. I tak się zdarzy (bo znam to z przykładu innego forum), że będziemy specjalnie patrzeć ludziom na nogi i robić im zdjęcia. Powiedzmy szczerze: jedni się nadają w góry, a inni nie i ten temat niczego nie zmieni. Chcociaż też czasem fajnie pośmiać się z czyjejś głupoty, ale nie tak :D.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 września 2007, 7:56

Ja tam jestem za tym tematem bo czasem warto się pośmiaćz czyjejś głupoty :).
PS. Grzegorz a jemu to papier toaletowy wystaje z tego plecaka? :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 września 2007, 8:36

Grzegorz pisze:... i kolejne zdjęcie zrobione w tym samym dniu. Tego pana to chyba nawet klapkowiczem nazwać nie można bo na szczyt szlakiem AP dotarł... boso :!:

Ten gosc wyglada na dobrze wyposazonego , plecaczek salewa , kijki mastersy , wiec buty pewnie ma w plecaku :D . Akurat Babia latem nie jest zbyt wymagajaca . Musze wystapic w obronie ludzi ktorych nazywacie klapkami , ludzie ktorzy jezdza w gory pare razy do roku , nie potrzebuja super obuwia , wystarcza zwykle adidasy, po co wydawac krocie na buty trekkingowe w takim wypadku... ? ( oczywiscie japonki , czy sandaly na rysy odpadaja ). Ja sam uwazam sie za klapka , czy jak kto woli za stonke turystyczna, jestem pewny ze 98% tego forum to "stonka" . :lol: .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 września 2007, 9:15

Nie ma co się przyrównywać do alpinistów bo nie każdy zarabia 10 000zł i nie każdego na to stać Smile
tu chyba maly blad popelniles , alpinisci zanim nie stana sie slawni sa w wiekszosci normalnymi ludzmi , ktorzy tak jak ja oszczedzaja kazdy grosz zeby gdzies wyjechac. Nie porownuje sie do alpinistow , ale np. w porownaniu do Królika jestem klapkiem :). Chodzi mi o doswiadczenie gorskie nie o sprzet ;) , bo buty moze kupic kazdy "klapek" , a doswiadczenie jest bezcenne :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 września 2007, 10:59

Chyba zbytnio skrocilem swoja mysl , piszac slawny mialem na mysli kase , bo slawny alpinista = kasa , mi nie zalezy zeby byc slawnym , chcialem tylko zwrocic uwage na to ze oni w wiekszosci startuja od niczego, a nie z 10.000 miesieczna wyplata.
ale "klapkami" nazywa się ludzi z nieodpowiednim sprzętem, a nie z braku doświadczenia - i tu teraz Ty popełniłeś błąd Very Happy
Brak podstawowej wiedzy o gorach prowadzi do brakow w podstawowym sprzecie , wiec jest to poniekad "wiedza podstawowa" , a bierze sie ona z .... ? doswiadczenia :) , bo jesli pojdziesz w gory w sandalkach skrecisz noge , to drugi raz tego bledu nie popelnisz tylko wezmiesz pozadne buty . Dalej pozostaje przy tym ze to brak doswiadzczenia czyni z nas klapkow, a nie sprzet :) .
Pete

Post autor: Pete » 09 września 2007, 16:49

To już samo w sobie jest zaskakujące jacy dziwni niektórzy ludzie przyjeżdżają do Zakopanego. Niedawno mówili o tym w polsatowskich wydarzeniach - wypowiadał się pracownik TPN. Mówił, że miał kiedyś taką sytuację, że jakieś małżeństwo podjechało samochodem pod wejście TPN-owskie na Dolinę Strążyską i pytają się go "Przepraszam. Którędy dojechać na Giewont ?". Jak im odpowiedział, że na Giewont nie ma drogi jezdnej to zawrócili z piskiem opon. :D
Ja nie wiem co oni spadli z Marsa ? :)
Awatar użytkownika
Królik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Królik » 09 września 2007, 17:17

Noel pisze:
Nie ma co się przyrównywać do alpinistów bo nie każdy zarabia 10 000zł i nie każdego na to stać Smile
tu chyba maly blad popelniles , alpinisci zanim nie stana sie slawni sa w wiekszosci normalnymi ludzmi , ktorzy tak jak ja oszczedzaja kazdy grosz zeby gdzies wyjechac. Nie porownuje sie do alpinistow , ale np. w porownaniu do Królika jestem klapkiem :). Chodzi mi o doswiadczenie gorskie nie o sprzet ;) , bo buty moze kupic kazdy "klapek" , a doswiadczenie jest bezcenne :D
Noel nigdy, przenigdy nie nazwałem Cię i nie nazwę "klapkiem" :!:
A co do doświadczenia to mam do swojego całkiem odmienne zdanie niż Ty. Mimo wieloletniego, długoletniego przemierzania szlaków gór wszelakich nie uważam się za doświadczonego. Zawsze w górach może zdarzyć się coś co zaskoczy Cię nieprzewidywalnością... ot choćby 30cm świeżego śniegu w Alpach już powyżej 1300m, którego nie pamiętają rodowici górale od 50 lat :!: padłe od mrozu krowy i kozy, któych nie zdążyli sprowadzić w doliny, bo atak zimy przyszedł nagle w nocy z dnia na dzień...
"I'd waited so long to find you, I'd been through the heartbreak and the pain
But of course you already know that cos you've been throught the same."

"Cliche" - FISH

KRÓLICZA GALERIA ZDJĘĆ
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 września 2007, 19:29

No w sumie masz racje Michale z tymi "klapkami" .

Co do procentowej ilosci klapkow na forum wystarczy zobaczyc ile osob jest "zarejestrowanych" i ile w tym aktywnych :) ... rzeczywiscie 98% to przesada ale mysle ze jest ich tu sporo.

Pojecie klapka dla kazdego moze znaczyc co innego i wedle mojej teori ja sie zaliczam raczej do klapow ;) i nie uwazam tego za obciach bo za dobrych kilka lat nabiore doswiadczenia i dostapie zaszczytu bycia "nie klapkiem" :) . Z mojej strony tyle , jesli kogos urazilem Przepraszam .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 września 2007, 19:47

Marzenia trzeba obracać w cele i do nich dążyć.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 września 2007, 20:04

Nie wiem ale według mnie klapek to osoba idąca właśnie w klapkach japonkach albo szpilkach :). Ale mniejsza o to. Temat założyliśmy żeby pokazywać zdjęcia klapkowiczów :)
Małgocha

Post autor: Małgocha » 09 września 2007, 20:28

zastanawiam sie tylko czy to nie jest naruszenie prywatnosci pokazywanych osob przeciez nie wyrazili zgody na pokazywanie swojej twarzy
Odpowiedz