Górska Odznaka Turystyczna

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 06 stycznia 2014, 19:20

PiotrekP pisze:Nastąpiła zmiana regulaminu PTTK w sprawie GOT.
Teraz będzie "łatwiej" - szczególnie duże.
http://ktg.pttk.pl/index.php?mod=news&a ... 1387439431
:zly:
Beznadzieja...całe szczeście nie wysłałem jeszcze ksiażeczki z 3 norma na odzn." Za Wytrwałośc" .... mając Małą Złotą nie moge jej zdobywac jak dotychczas ... :(
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 06 stycznia 2014, 19:48

Do końca stycznia jeszcze wszystko po staremu, potem zaczną się schody. ;)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 06 stycznia 2014, 21:58

ninik pisze:Beznadzieja...całe szczeście nie wysłałem jeszcze ksiażeczki z 3 norma na odzn." Za Wytrwałośc" .... mając Małą Złotą nie moge jej zdobywac jak dotychczas ...
:kukacz:

Ale uważam że jak zacząłem wg. starego regulaminu to będę mógł tak dokończyć.
Mam zweryfikowane dwa sezony, a 2013 to trzeci.

Bez sensu - zamiast zmieniać tak aby przyciągnąć jak najwięcej chętnych, oni utrudniają :(
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 06 stycznia 2014, 22:52

ninik pisze:Beznadzieja
PiotrekP pisze:potem zaczną się schody
adamek pisze:Bez sensu
Trochę mi Was żal chociaż sam nie wiem dlaczego , ja chodzę w góry dla przyjemności , nie wiem co to pttk ,lub nie daj Boże got , po kiego wała robicie jakieś korony , goty ,włóczykije i jeszcze tym się stresujecie ? ,przypomina to trochę wyścig szczurów .
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 06 stycznia 2014, 23:42

Sam też nie zbieram żadnych punktów itd. Żałuję jednak że nie założyłem sobie książeczki dla samych "sztempli".
Co do punktów, odznak, pieczątek itp. to napewno jest to dobre dla maluchów. Moi żyją tym że zdobędą pieczątkę, kolejne punkty a może i odznakę. Jeden ma 5 lat - więc wg regulaminu odpada, drugi 9 więc dopiero co mógłby zacząć zbierać. I to jest chore. W czym ten młodszy jest gorszy? Punktów już uzbierał że hoho a nic mu się nie należy.

ps. zawsze można na allegro kupić jak mu nie zweryfikują pozytywnie :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 07 stycznia 2014, 9:10

Ja osobiście te wszystkie "korony" czy inne odznaki tzw. "Turystyki Kwalifikowanej" traktuję jak dobrą zabawę. Po górach i tak chodzę, a przy okazji coś można za to dostać to super. Jeszcze jedna sprawa to dzięki takim zabawą jak Włóczykij i Korony Sudeckie idziemy, gdzie nigdy byśmy nie trafili, a warto bo to są ciekawe miejsca i warte poznania. Zazwyczaj są to miejsca oddalone od głównych "deptaków" i co najważniejsze poukładane w dość logiczny ciąg.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 07 stycznia 2014, 10:23

zbierałem GOT do małej złotej - była to świetna zabawa i, szczerze mówiąc, mnie było żal tych, co nie zbierają :P - bo oni tylko chodzą dla przyjemności, a ja chodziłem i zbierałem, więc miałem przyjemność podwójną :D

Potem przy dużych i punktach pośrednich, niektórych dość idiotycznie wyznaczonych, rzeczywiście zaczynało się układanie trasy pod punkty, więc to olałem, tym bardziej, że zacząłem częściej łazić za granicą niż w Polsce, więc i zajęłoby mi to więcej czasu. Stemple oczywiście zbieram nadal, to przecież można robić niezależnie od jakiś odznak.

Natomiast co do zmiany regulaminu - ja akurat uważam, że zaostrzenie regulaminu wcale nie jest takie złe, bo zdobycie odznaki będzie trudniejsze, a więc będzie sprawiało jeszcze większą frajdę.
adamek pisze:Bez sensu - zamiast zmieniać tak aby przyciągnąć jak najwięcej chętnych, oni utrudniają :(
może doszli do prostego wniosku, że lepsza jakość niż ilość posiadaczy?
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 07 stycznia 2014, 14:22

PiotrekP pisze: traktuję jak dobrą zabawę
Piotrek traktujesz jako dobrą zabawę i złościsz się na regulamin ? ,ja nie krytykuję tych co zbierają i zdobywają tylko mnie dziwi ,jak można coś zbierać ,dla zabawy i przyjemności , i martwić się o jakiś regulamin tylko to chciałem zaznaczyć.
p.s zwróć uwagę na post włodarza zdobył koronę GP i ma problem z jej potwierdzeniem , ja mogę wejść na wszystkie szczyty takiej czy innej tzw korony a potwierdzen i odznak nie potrzebuje , i co ważniejsze dla mnie regulamin mogą zmieniać codziennie :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 07 stycznia 2014, 18:03

Rebel nie do końca mnie zrozumiałeś, ja tylko podałem do wiadomości informację o zmianie regulaminu z delikatnym komentarzem, że będzie trudniej. Zawsze można zrezygnować z "blaszek" lub kupić w necie.
Rebel pisze:ja mogę wejść na wszystkie szczyty takiej czy innej tzw korony a potwierdzen i odznak nie potrzebuje ,
i to jest najważniejsze, żeby chodzić po górach.
Ja jak pisałem wcześniej chodzę, a przy okazji mogę to ubrać w jakieś reguły i za bardzo nie przeszkadza to też fajnie. Każda organizacja wprowadza swoje zasady zdobywania i potwierdzania dokonań, zawsze można powiedzieć "mi to się nie podoba" i nie iść tą drogą. PTTK liczy punkty, PTT po reaktywacji liczy dni wędrówkowe ( min 6 godzin marszu wg. czasów podanych ). Systemy są różne. Jeśli chodzi o KGP tu jest inna sprawa. Nastąpił rozdział pisma Poznaj Swój Kraj i szefostwa AMOS - nie dogadali się. AMOS teraz wydaje swoją gazetkę "Wciąż Wędrujemy" i tam wszystkie informację dotyczące KGP są publikowane.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2379
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 07 stycznia 2014, 18:51

Chodzę po górach nie dlatego, że podobają mi się kolorowe blaszki, tylko dlatego, że lubię chodzić po górach.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 07 stycznia 2014, 19:21

włodarz  i tak trzymać :spoko: .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 07 stycznia 2014, 19:31

PiotrekP pisze:Zawsze można zrezygnować z "blaszek" lub kupić w necie.
ja ostatnio kupiłem w necie krzyż żelazny ;) , a przecież go nie zdobyłem , a ten co je przyznawał dawno już nie istnieje ,wniosek z tego że wszystko to marnośc nad marnościami
włodarz pisze:Chodzę po górach nie dlatego, że podobają mi się kolorowe blaszki, tylko dlatego, że lubię chodzić po górach.
ale są rzeczy bezcenne :) , pzdr Rebel
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 07 stycznia 2014, 19:34

Rebel pisze:ale są rzeczy bezcenne
a za resztę zapłacisz kartą :D.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Mirek

Post autor: Mirek » 07 stycznia 2014, 20:35

PiotrekP pisze:
Rebel pisze:ale są rzeczy bezcenne
a za resztę zapłacisz kartą :D.
A jak ktoś nie ma karty? :twisted: Gotówka? :zoboc:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 stycznia 2014, 11:02

Ja w sumie kupiłam tą książeczkę GOTu właśnie po to by zdobyć odznakę. Ale po jakimś czasie doszłam do wniosku, że po co mi jakaś blaszka, która przecież nic nie zmienia:) Więc teraz zbieram pieczątki i wpisuje trasy bardziej "dla pamiątki":) W jakiś sposób ta książeczka GOTu motywuje mnie także do wyjścia w góry i szukania nowych tras. A pieczątka jest takim "przypieczętowaniem" kolejnego zdobytego szczytu:)
ODPOWIEDZ