Pasożyty górskie

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 24 czerwca 2012, 14:08

porwanie.Sabinek pisze:Kuracja trwa 7 dni, dawka dzienna wynosi 7 liści mniszka.
No dobrze , ale kuracja przeciw czemu ? Chodzi raczej o to żeby robaki nas nie gryzły . Po 7 dniach to raczej ślady po ugryzieniach już zanikają same , nie mówiąc o swędzeniu. Ale dobrze wiedzieć...
Dołacz jeszcze fotkę i opis mniszka lekarskiego dla tych , którzy nie wiedzą jak to wyglada . :)
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 czerwca 2012, 17:14

Jan pisze:Na meszki dość skuteczny jest zapach waniliowy do pieczenia ciast.
potwierdzam, ja stosuje zapach waniliowy i to działa :)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 25 czerwca 2012, 19:50

mnie sobie meszki szczególnie upodobały!!!!ostatnio doszłam do wniosku,że to może temu bo nosze zbyt kolorowe koszulki :( ale jak tu w słońcu iść w czarnej?????? mniszek lekarski to przeciesz nasz popularny mlecz a jak przekwitnie: dmuchawce,latawce wiatr...... :) do ciebie,po niebie,szłam :)
https://www.google.pl/search?q=mniszek+ ... =firefox-a
Załączniki
images.jpg
images.jpg (13.95 KiB) Przejrzano 1086 razy
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 czerwca 2012, 8:11

w tym roku jak narazie insekty nie są zbyt dokuczliwe, chyba przyczyną jest niesprzyjająca pogoda, no i zima zrobiła swoje
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 26 czerwca 2012, 21:39

he,he....no chyba,że w Twoim przypadku :D ja jestem innego zdania :zly: po meszkach mam jeszcze ślady od pierwszomajowej wędrówki a już ponowni zdążyły mi się dać we znaki :roll:
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 czerwca 2012, 16:00

Mariusz G. pisze: No dobrze , ale kuracja przeciw czemu ? Chodzi raczej o to żeby robaki nas nie gryzły.

właśnie kuracja jest przeciw wszelkim meszkom, komarom i innym ;)
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 29 czerwca 2012, 20:10

Mariusz G. powiedział/-a:

No dobrze , ale kuracja przeciw czemu ? Chodzi raczej o to żeby robaki nas nie gryzły.

właśnie kuracja jest przeciw wszelkim meszkom, komarom i innym
Fajnie ! Na pochybel meszkom i komarom ! Ale czy kuracja mniszkiem lekarskim spowoduje to , że nie będą gryzły ? Bo chyba o to chodzi ...
Słyszałem jeszcze o olejku gożdzikowym . Że niby odstrasza :)
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 lipca 2012, 8:05

Tilia pisze:he,he....no chyba,że w Twoim przypadku :D ja jestem innego zdania :zly: po meszkach mam jeszcze ślady od pierwszomajowej wędrówki a już ponowni zdążyły mi się dać we znaki :roll:
no ja w tym roku żywicielem dla meszek byłem w długi weekend majowy, to fakt, do tej pory nie miałem nieprzyjemności spotkania z nimi, komary też jakoś mniej intensywnie "żrą", a nie używam specyfików odstraszających
ODPOWIEDZ