Góry dla cieniasa.

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Góry dla cieniasa.

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2012, 21:02

Witam wszystkich serdecznie. :)
Razem z narzeczonym wybieramy się w góry. Kilka razy byliśmy w Tatrach, które podziwiamy i uwielbiamy.
ALE
w tym roku miałam wątpliwą przyjemność leczyć się onkologicznie. Rok leżenia, wpompywania trucizny w żyły, a potem naświetlań zrobił swoje i moja kondycja obecnie jest równa minus sześć. Mimo to, chcielibyśmy jechać w góry, zobaczyć coś, odprężyć się.
W takiej sytuacji myśleliśmy o "lżejszych" górach, jak Beskidy, czy Sudety, ale nie wiem, czy mogą być satysfakcjonujące dla osób, które widziały Tatry.
Czy znacie jakieś ciekawe miejsca, piękne i godne uwagi, a jednocześnie takie, na które dałabym radę się wdrapać bez radosnego powrotu helikopterem? Mi świta Dolina Chochołowska i Kościeliska...poza tym, pustka... Może jednak Sudety? Proszę o rady.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 13 lipca 2012, 22:49

vitree witam.
Proszę skocz do działu "Przedstaw się..." Taka forumowa tradycja :spoko:
vitree pisze:myśleliśmy o "lżejszych" górach, jak Beskidy, czy Sudety, ale nie wiem, czy mogą być satysfakcjonujące dla osób, które widziały Tatry.
Wszystkie góry są satysfakcjonujące. Z Twojej wypowiedz wynika, że jak ktoś WIDZIAŁ (znaczy chodził, czy tylko widział?) Tatry to już Beskidy są dla niego BE. Uwierz, tak nie jest. Czego dowód znajdziesz na naszym forum :)
W Beskidach znajdziesz wiele tras, które nie wymagają wielkiego przygotowania kondycyjnego. Choćby Beskid Mały na ten przykład. Lub górki w granicach administracyjnych Bielska-Białej.
vitree pisze:Mi świta Dolina Chochołowska i Kościeliska...
Myślę też, że np. Grześ z Chocholandu jest w Twoim zasięgu.
Pozdrawiam. Królik.
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 13 lipca 2012, 23:45

witaj vitree. ja mogę Ci doradzić Gorce i np. Turbacz. ja 4 lata temu,będąc również w trakcie tej wątpliwej przyjemności,tam poszłam i spędziłam trzy cudowne dni,do tej chwili mam przed oczami falujące morze traw i marzę aby znów tam się wybrać,chociaż piękno Tatr też już poznałam.
POLECAM i pozdrawiam gorąco życząc miłych wrażeń,obojetnie w jakie górki się wybierzesz :!:
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2012, 23:52

Ja czasem nawet chętniej wybieram się w Beskidy... W Tatrach (szczególnie teraz) męczą mnie tłumy... a z Beskidów możesz oglądać Tatry z daleka:) - polecam Przehybę (Beskid Sądecki) i moje ostatnie odkrycie (szkoda, że tak późno) - Hala Rysianka (Beskid Żywiecki) :) aaaa i ludzie w Beskidach:) zawsze trafiam na dobrych ludzi w Beskidach, o tej porze w Tatrach jest ich tyle, że nie ma jak się zatrzymać i pogadać... Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2012, 11:55

Jeśli chodzi jeszcze o Tatry to mogę polecić Ci Halę Gąsienicową od strony Brzezin. Jest przyjemny, mało wymagający szlak. Za to z Hali Gąsienicowej jest jedna z najpiękniejszych panoram Tatr :)
Mirek

Post autor: Mirek » 14 lipca 2012, 12:08

Poleciłbym Beskidy,ten Ślaski i Ślasko-Morawski.Znam te tereny doskonale,widoki tez są zajedwabiste.I Tatry w niektórych miejscach widać.Oczywiście dla miłośników Tatr nie umywają się. :twisted:
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 14 lipca 2012, 15:46

Jedź w Góry Stołowe ,gwarantuję Ci że się w nich zakochasz :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2012, 16:11

można jeszcze przelecieć się po dolinkach z Zakopanego idąc drogą pod reglami, dolinka za Bramką, ku Dziurze, krótkie, nie wymagające ale przyjemne, no i jeszcze Strążyska, również ścieżka nad reglami jest dość fajna. Proponuję też dolinę Białej Wody, od Łysej Polany, naprawdę spokojny szlak, mało turystów a widoki przednie można naprawdę uciec od cywilizacji i zgiełku. W Kościeliskiej można odskoczyć na zapomianą chyba Halę Stoły, fajne, ustronne miejsce, zwłaszcza jak człowiek odłączy się od rzeki ludzkiej płynącej w Kościeliskiej.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 14 lipca 2012, 16:26

Sarnia Skała też do osiągnięcia :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 lipca 2012, 19:45

Proponuje Góry Kaczawskie, delikatne podejścia, niewielkie przewyższenia. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 15 lipca 2012, 0:47

Dla jadących samochodem proponuję Zwerovkę, słowackie schronisko, do którego dojeżdża się asfaltem, duży parking, ładna okolica na dłuższe i krótsze spacerki i znacznie mniej ludzi niż po polskiej stronie.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 15 lipca 2012, 10:58

Królik pisze:Sarnia Skała też do osiągnięcia
Tak pięknie widać z tamtąd monumentalność Giewontu :D
Polecam też Gęsią Szyję, z tamtąd widok na całą panoramę Tatr, jest przecudny :D
Iw-ona
Turysta
Turysta
Posty: 477
Rejestracja: 09 sierpnia 2010, 9:39

Post autor: Iw-ona » 15 lipca 2012, 11:19

Polecam Pieniny piękny widok na Tatry .
...
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 16 lipca 2012, 18:46

vitree 
przepiszę dla Ciebie trasy polecane w ostatnim numerze "Tatr" w artykule "Szlaki bez barier":
- Dolina Cicha Orawska,
- Dolina Bobrowiecka,
- Dolina Rohacka,
- Popradzki Staw,
- Rainerowa Chata,
- Biała Woda,
- Polana pod Murniem,
- Droga Pienińska.
Jeżeli jesteś zainteresowana, to zeskanuję dla Ciebie artykuł (ale jest dość krótki), daj wtedy znak na PW. Wspomniane trasy są naprawdę krótkie i podejrzewam nawet, że za krótkie dla Ciebie, ale zawsze "gdyby co" można szybko zawrócić.

Powodzenia w szukaniu tatrzańskich szlaków :) i dużo, dużo zdrowia :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
ODPOWIEDZ