Nasza biblioteczka - książki górskie, przewodniki, mapy

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Nasza biblioteczka - książki górskie, przewodniki, mapy

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2013, 20:20

Hej!

Nie wiem co z tego wyniknie, ale niedawno wykluła się idea, by skatalogować posiadane przez nas pozycje książkowe dotyczące gór. Docelowo największą zaletą byłby obszerny księgozbiór, który pozwoliłby każdemu uczestnikowi zwiększyć dostęp do górskich materiałów, niezależnie ile samemu posiada książek. W jedności siła, np. 50 osób wpisze po 5 książek i już będzie 250 książek. Ze swojej strony, na podstawie wpisów w tym wątku, raz w tygodniu w pierwszym poście aktualizowałbym alfabetyczną listę dostępnych książek, a na PW odbywałyby się bezpośrednio negocjacje zainteresowanych odnośnie wymiany, wypożyczenia lub ewentualnej odsprzedaży danej pozycji. Może się tak zdarzyć, że jakaś książka, która nas już nie interesuje lub od lat kurzy się na półce, spędza komuś innemu sen z powiek, a nie jest już dostępna w sprzedaży lub jest relatywnie droga. Podobnie z przewodnikami, z których na daną chwilę nie korzystamy lub możemy sprawdzić o co via PW prosi potrzebujący. Nie przeszkadza, że ktoś wstawił już daną pozycję, więcej egzemplaży tej samej książki ma same zalety. Jeżeli jakiś cwaniak zwietrzy możliwość wypożyczenia i nieoddania danej, wartościowej książki (nie byłoby przymusu wypożyczania nieznajomym), to lepiej niech się zadławi daną książką, niż miałoby się razem z kimś takim iść w góry.

Książkami można by wymieniać się na wspólnych wypadach w góry, zjazdach, drogą pocztową czy jak się kto umówi przez PW. Podobnie indywidualne ustalenia odnośnie trzymania pożyczonej książki, byle nie dłużej niż do następnego zjazdu (w razie czego wymówka żeby przyjechać :) ). Na mnie spadłoby aktualizowanie listy książek, a temat dla przejrzystości co jakiś czas byłby czyszczony przez Moderatorów z pozostałych postów. Zostawałaby tylko alfabetyczna lista książek, z informacją o nicku właściciela, do kogo się zwracać na PW.

Na razie piszcie co sądzicie o takiej wirtualnej biblioteczce górskich książek. Czy dodać też książki posiadane w wersji elektronicznej? Kto miałby być uczestnikiem, czy tylko członkowie klubu GS czy też inne osoby, jeśli tak to pod jakimi warunkami. Może osobna lista górskich książek przez nas poszukiwanych? Prośba o inne przemyślenia w tej sprawie.

*) uzgodniłem by temat wstawić w tym dziale :)
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2013, 21:31 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 06 lutego 2013, 21:19

Za zgodą autora tematu Temat przeniesiono.
Dzięki KRK  :spoko:
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 06 lutego 2013, 21:22

Mi pomysł się bardzo podoba. Po za przewodnikami można by też spisać mapy. Bo np te Alpejskie są dość drogie, a tak zawsze można by pożyczyć. Albo ktoś może mieć jakieś perełki, rzadko spotykane.
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 06 lutego 2013, 21:23

adrians_osw pisze:Po za przewodnikami można by też spisać mapy.
adrians_osw jeśli się autor tematu zgodzi (a myślę, że tak) to jak dla mnie pomysł z mapami jest na :spoko: :spoko: :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lutego 2013, 16:17

Królik pisze:jak dla mnie pomysł z mapami jest na :spoko: :spoko: :spoko:
Popieram jak najbardziej. Indywidualna sprawa co kto udostępni ze swojej kolekcji górskiej. Przewodniki czy mapy udostępnione przez jedną osobę, mogą przyjść z pomocą potrzebującym w danym momencie, a spisane górskie opowieści można czytać wyłącznie dla relaksu. :spoko:
ODPOWIEDZ