Cytat dnia

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Cytat dnia

Post autor: Lech » 06 grudnia 2013, 12:08

Cytat dnia: "dopisać w par. 5 pkt.4 - Uprawnienia przewodnika górskiego po Wyżynie Krakowsko-Wieluńskiej nadaje się na obszar Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej: " źródło cytatu - Pismo Dyrekcji Ojcowskiego Parku Narodowego z uwagami do projektu - pismo z dnia 28 listopada 2013 r. > http://bip.msit.gov.pl/download/2/3814/ ... rodowy.pdf

Obrazek
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 06 grudnia 2013, 22:02

Ale generalnie to Ło Co Ch(ł)odzi ???
:oczynoela: :oczynoela: :oczynoela:
No bo nie kumam za bardzo...
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 06 grudnia 2013, 22:28

Królik pisze:nie kumam za bardzo...
To źle. Chodzi po prostu o kabaret, jaki odstawia środowisko przewodników w związku ze zniesieniem państwowych regulacji tego zawodu na mocy ustawy, która wejdzie w życie z początkiem 2014 r.

Przewodnicy górscy - sudeccy formalnie oprowadzają po ledwie wyżynnym Obniżeniu Podsudeckim, Przedgórzu Paczkowskim, Równinie Świdnickiej czy Wzgórzach Strzegomskich, Wzgórzach Niemczańsko-Strzelińskich a także po miastach takich jak np. Zgorzelec, Bolesławiec, Jawor, Nysa czy Prudnik.

Teraz Ojcowski Park Narodowy też chce przewodników górskich - na obszarze od Wielunia po Kraków. To wszystko razem wzięte to po prostu błazenada. I to w wykonaniu ludzi, od których by należało oczekiwać trochę powagi i zdrowego rozsądku a przede wszystkim wiedzy z geografii Polski gdzie są góry, a gdzie tereny co najwyżej wyżynne.

Gdyby jakiś cudzoziemiec przeczytał przetłumaczone na jego język nasze przepisy dotyczące obszaru przewodników górskich, oraz projekty nowych przepisów dotyczących przewodników górskich, to by był przekonany, że Polska to jakiś naprawdę bardzo górzysty kraj. Ja to ośmieszam, bo wolałbym, abyśmy nie wyszli na idiotów.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 06 grudnia 2013, 23:10

Królik pisze:nie kumam za bardzo...
Lech pisze:Chodzi po prostu o kabaret
Aaaa... o to chodzi... no obejrzałem właśnie w TVP "Dzięki Bogu już weekend" - fajne :spoko:
Cała reszta to jakiś bełkot nie warty zainteresowania :P
Mirek

Post autor: Mirek » 06 grudnia 2013, 23:12

A ja myslałem że już koniec krucjat wszelakich, witamy Lecha wśród żywych. :zoboc:
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 07 grudnia 2013, 7:48

mirek pisze:A ja myslałem że już koniec krucjat wszelakich:
Cóż, nie moja to wina, że Ojcowski PN wszczyna krucjatę przeciwko ustawie deregulacyjnej i zmierza do regulowania ruchu turystycznego za pomocą przewodników górskich na obszarze od Wielunia po Kraków. Ja tylko o tym informuję, bo to wszystko zakrawa na niezły kabaret.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 07 grudnia 2013, 10:42

mirek pisze:witamy Lecha wśród żywych.
Lech się tylko czaił, wypatrując sposobności, aby wyskoczyć jak... królik z kapelusza :D
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 07 grudnia 2013, 11:16

Pudelek pisze:Lech się tylko czaił
Nie czai, tylko konkretnie działa wespół z innymi na rzecz likwidacji turystycznych absurdów w naszym kraju, o czym można przekonać się np. tu > http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/512/ ... log/188111
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 07 grudnia 2013, 14:03

Lech pisze:Nie czai, tylko konkretnie działa wespół z innymi na rzecz likwidacji turystycznych absurdów w naszym kraju,
Działaj Lechu działaj , przecież nie będę popie........ał po Wieluniu z przewodnikiem ;) :P
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Mirek

Post autor: Mirek » 07 grudnia 2013, 19:33

Pudelek pisze:
mirek pisze:witamy Lecha wśród żywych.
Lech się tylko czaił, wypatrując sposobności, aby wyskoczyć jak... królik z kapelusza :D
Czyli co? Ukryty tygrys ,przyczajony Lech? :twisted:
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 08 grudnia 2013, 13:12

Lech ma rację. Takich przepisów całkowicie absurdalnych jest mnóstwo w tym kraju. Dlatego idąc w góry nie myślę o 'górskich papierkach', które dla mnie nic nie znaczą...
Lech pisze:I to w wykonaniu ludzi, od których by należało oczekiwać trochę powagi i zdrowego rozsądku a przede wszystkim wiedzy z geografii Polski gdzie są góry, a gdzie tereny co najwyżej wyżynne.
Dlatego nie należę do żadnych organizacji, gdzie rządzi 'beton'. Szkoda na to czasu.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 08 grudnia 2013, 13:43

a tak w kwestii formalnej - czy Ojcowski Park Narodowy został już awansowany do kategorii "gór"?
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 08 grudnia 2013, 18:57

Lech pisze:Ja to ośmieszam, bo wolałbym, abyśmy nie wyszli na idiotów.
I tak wychodzimy na idiotów już od lat - i to nie tylko w tej kwestii :(
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Zły Porucznik

Post autor: Zły Porucznik » 09 grudnia 2013, 18:29

mirek pisze:A ja myslałem że już koniec krucjat wszelakich, witamy Lecha wśród żywych.
Pudelek pisze:Lech się tylko czaił, wypatrując sposobności, aby wyskoczyć jak... królik z kapelusza
mirek pisze:Czyli co? Ukryty tygrys ,przyczajony Lech?
Cytując - ,,wyczuwam sarkazm i ironię".
Bądzcie czujni - bo za powyższe na tym forum w przeszłości upomnienia ,,latały".

Lech - powodzenia w walce z beznadzieją.

Masz może jakiś wpływ na ,, Spolok horských vodcov" albo na leśników z ,,giwerami" w Tatrach Bielskich ?
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 10 grudnia 2013, 21:53

Niektórzy podśmiewają się z Lecha, ale moim zdaniem dobrze robi. Kropla drąży skałę. Najłatwiej jest tylko narzekać i nic nie robić, a później lamentować, jak to w naszej ojczyźnie jest źle.
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
ODPOWIEDZ