Słowenia - Alpy Julijskie - Triglav

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Słowenia - Alpy Julijskie - Triglav

Post autor: Królik » 14 marca 2008, 10:55

Temat Słowenia - Alpy Julijskie - Triglav powstał z połączenia dwóch tematów i kilku postów w w/w temacie.
Połączono:
"alpy julijskie" autor Moskit
"Majowy Weekend 2008" autor Królik
posty z "Przedstaw się..." autorstwa Elika/Eliczki/- nie wiem jak się odmienia :(
Ostatnio zmieniony 14 marca 2008, 11:05 przez Królik, łącznie zmieniany 2 razy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 marca 2008, 10:59

mosquitos heaven pisze: kurka miałem tam jechć i nie wypaliło a podobno pikie tam oj piknie :)
Mam nadzieję, że jeszcze wypali :) A piknie jest, jestem żywą, chodzącą reklamą :P
Chciałabym tam jeszcze kiedyś wrócić, ale z drugiej strony jest jeszcze tyle innych miejsc, które mnie kuszą. Kurcze, doba to powinna byc dłuższa i możliwość wzięcia urlopu letniego też. Howk!
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 14 marca 2008, 11:02

Elik cosik cuje Elik ze jak sie spotkomy to cołki cas ło Julijskich psegodomy :lol: :lol: :lol:
Bo mie tam łokropnie ciongnie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 marca 2008, 11:22

No i super, porządeczek zrobiony :)

Mnie to za język ciągnąć nie trzeba bo jestem gaduła :P. A tym co wiem chętnie się podzielę.
A pogadać na żywca to okazja pewno będzie bo Mężu i ja planujemy nieśmiało z Wami sobie pojeździć.

Parę zdjątek jakbyś miał ochotę zbaczyć jak wygląda kawałek "ferraty" na Triglav:
http://expeditions.republika.pl/galerias.html

Jeśli byście chcieli się na serio w maju wybierać na ten Triglav to weźcie sobie może sprzęt by się przypiąć bo na sliskim to niefajnie może być.

A poza tym to odmienia się jak wygodnie :D
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 14 marca 2008, 11:24

Elik pisze:bo Mężu i ja planujemy nieśmiało z Wami sobie pojeździć.
A dlaczego nieśmiało - śmiało, śmiało, walcie do nas jak w dym :lol:
Elik pisze:Jeśli byście chcieli się na serio w maju wybierać na ten Triglav to weźcie sobie może sprzęt by się przypiąć bo na sliskim to niefajnie może być.
Szczerze to nie wiem co z tym majem będzie, jeszcze się zastanawiać będę.
Elik pisze:Parę zdjątek jakbyś miał ochotę zbaczyć jak wygląda kawałek "ferraty" na Triglav:
Dzięki. zajrzę sobie, zajrzę. :oki:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 14 marca 2008, 11:30

Elik obejrzałem. Nooo.. to Wy niezłe "explorery" jesteście :zoboc:
Aleś mi smaka narobiła tymi zdjęciami... i tymi z Białej Góry też - marzenie moje górskie tez tam się wdrapać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 marca 2008, 11:53

Królik pisze:Elik obejrzałem. Nooo.. to Wy niezłe "explorery" jesteście :zoboc:
Aleś mi smaka narobiła tymi zdjęciami... i tymi z Białej Góry też - marzenie moje górskie tez tam się wdrapać.
Akurat tam mnie nie było :( Miałam jechać, wybierałam się i zdrowie nie pozwoliło, kurka woda. Złośliwość losu, wylądowałam w szpitalu i w rezultacie zostałam na rok uziemiona. Więc ani ja ani Mężu nie pojechaliśmy. Ale wiernie kibicowaliśmy :D
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 18 czerwca 2009, 23:44

Odgrzebię zeszłoroczny temat.
Może kilka ciekawych porad podacie dla żóltodzioba
Jak dojechać, gdzie zostawić samochód, porady w sprawie noclegów, pogoda wrzesień/październik.
ITP . :).
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2009, 10:52

http://en.hribi.net/mountain/triglav/1/1

Pod tym linkiem mozna znalesc sporo przydatnych informacji (w tym 20 mozliwych wejsc na Triglav'a - szesc szlakow w parti szczytowej laczy sie, dlatego 20 nie dokonca oznacza 20 rozynych szlakow)

Info w mowie ojczystej:

http://www.triglav.one.pl/index.php

Odwaznie rozmyslam mozliwosc wyjazdu w te okolice w polowie sierpnia... (oprocz Triglav'a chcialbym w pare dni objechac całą Słowenię - w koncu to nie duzy - ale piekny i glownie gorzysty kraj) :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 sierpnia 2011, 13:38

Waldek pisze:A jest tam w ogóle jakieś turystyczne wejście, czy tylko, jak pisze Mosorczyk bez sprzętu nie da rady?
Dzień dobry. Byłem trzy razy na Triglavie. Jeśli niejaki Mosorczyk twierdzi, że bez sprzętu tam nie da rady to niech się stuknie główką w skałę. Ze sprzętu na łatwych trasach to tam potrzebny jest kask. Co by kamykiem w łeb nie dostać.

Turystyczne trasy na Triglav są pokroju naszej Orlej czyli łatwe ( z Planikov Dom i Triglavski Dom - łączą się na Małym Triglavie ), jak też trudna via ferrata Bambergov Pot z Przełęczy Luknj. Tam warto mieć lonżę. Zwłaszcza przy deszczu.

Bardzo, bardzo polecam Julijskie. To wspaniałe góry.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 24 sierpnia 2011, 13:49

Dobromił pisze: to niech się stuknie główką w skałę.
Nie podoba mi się to :zly:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 sierpnia 2011, 13:50

Mi też . Może zaboleć ale też rozjaśni umysł.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 24 sierpnia 2011, 13:53

Dobromił nie tędy droga, tu nie ma zwyczaju i miejsca na obrażanie innych. Byłoby mi miło gdybyś zechciał to uszanować
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 sierpnia 2011, 13:58

Oczywiście. W którym momencie kogoś obraziłem ?
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 sierpnia 2011, 16:10

Dobromił pisze:W którym momencie kogoś obraziłem ?
Ano w tym:
Dobromił pisze:Jeśli niejaki Mosorczyk twierdzi, że bez sprzętu tam nie da rady to niech się stuknie główką w skałę.
Nie wiem w jakim jesteś wieku, bo nie sądzę byś wpisał poprawnie wiek w profilu, ale nawet mając 10 lat dorastającego dziecka nie upoważnia Cię to do wyrażania takich opinii i obrażania osoby której nie znasz i nie wiesz jakie ma osiągnięcia w górach.
To tyle i KONIEC OFF-TOPA w tym temacie.
PAX
Królik
ODPOWIEDZ