Matterhorn

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 grudnia 2009, 12:02

Tego się nie da opisać, musiałbym pisać całą litanię.
1. Tatry są piekne i trzeba je chronić i o nie dbać tylko nie tak jak to robi TPN.
2. Na narty w Tatry nie mozna jechać bo jak będę chciał postać w kolejkach to mozna również gdzie indziej. Tras może 5-10 km, a kolejki.
3. Z psem zakaz wejścia, na słowacji mozna, tam chyba juz wszyskie świstaczki zostały zjedzone przez psy :D .
4. Praktycznie wszystko opisał kolega powyżej.
5. Parkingi, infrastruktura.
I ostatnie, żeby tych górali z Tatr gdzieś zabrali.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
tymuś

Post autor: tymuś » 30 grudnia 2009, 12:13

PiotrekP pisze: I ostatnie, żeby tych górali z Tatr gdzieś zabrali.
to Pana zaskoczę ale moja rodzina jest Malego Cichego;/
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 30 grudnia 2009, 12:17

tymuś pisze:moja rodzina jest Malego Cichego
A moja z Ligoty.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
tymuś

Post autor: tymuś » 30 grudnia 2009, 12:22

jck pisze:
tymuś pisze:moja rodzina jest Malego Cichego
A moja z Ligoty.
Jacek, to nie jest zabawne. Górale są gnojeni bo nikt ich nie zna. Stereotypowy góral to pijak, buc i brudas. Czuję się urażony i mam do tego prawo.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 grudnia 2009, 12:24

Moja mama też była góralką może tylko beskidzką, ale to też górale. Ja nie mam nic przeciwko góralom. Chciałem napisać o tych naciągaczach i awanturnikach, co zrobili z Gubałówką? A co robią z Parkiem, traktują jak prywatny folwark. :(
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 30 grudnia 2009, 12:27

A to jest temat o Matterhornie.
Ja też czuję się urazony, jak przyjeżdżam do Zakopanego, a Oni mówią, że nie zawiozą mnie na Palenicę bo mam za duży plecak. To też, cholera jasna, nie jest zabawne, jak przyjeżdżając gdziekolwiek traktują Cię jak dojną krowę i nie liczą się w ogóle z tym, po co tam przyjechałeś. Nie jest zabawne jak mówią, że góry są ich, a Ty jesteś w nich intruzem i traktują Cię jako zło konieczne do ich egzystencji. Pojedziesz nad morze to usłyszysz, że jest ono naszym wspólnym ludzkim dobrem, pojedziesz w Tatry to się dowiesz, że one są własnością górali.
Generalizowanie leży w ludzkiej naturze i niestety tak będzie. Dopóki nie zmieni się mentalność tych ludzi z centrum będzie na tym cierpieć całość, przykro mi.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 grudnia 2009, 12:36

Przeprszam jeżeli Was uraziem, ale tak jest i dopuki nie zaczną mysleć, że turysta nie jest intruzem do tak będzie, jadę w Tatry mam kwaterę , piekne fotki cena ustalona, a na miejscu się dowaiduję, że fotki to sąsiedni dom, a cena się zmienia bo jest dużo ludzi i jak nie chcę to nie muszę. Mogę szukać sobie innej kwatery, jadę 450 km po to żeby być nabitym w butelkę.
jck 
jck pisze:A to jest temat o Matterhornie.
Kończe i jeszcze raz przepraszam jeżeli Was uraziłem.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 30 grudnia 2009, 12:49

tymuś pisze: Stereotypowy góral to pijak, buc i brudas.
Ze stereotypem pijaka to się nie zgodzę, patrząc na ich wile :) ale należy dodać że są pazerni na kasę :8)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 30 grudnia 2009, 12:55

Powiem Wam jedno. Wiele razy jeżdżę do Zakopca i jak do tej pory zawsze trafiałem na miłych gospodarzy, nigdy nikt mnie nie oszukał ani co do ceny ani co do noclegu w innym miejscu niż miało być. Także ze stereotypami trzeba walczyć. Więcej nie piszę bo offtopa nie chcę robić.
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 31 grudnia 2009, 11:32

Pozdrawiam, chyba dość daleko odeszlismy od głownego tematu - wracamy na właściwe tory - oki

A tu dośc ciekawa strona z widokami na..........

http://www.panapic.com/panos/cervin_n_pan.html
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 31 grudnia 2009, 11:42

Panoramki super. Narobiłś smaka na odwiedzenie tych rejonów.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 31 lipca 2012, 11:14

"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ