[Norwegia] Lofoty, czerwiec 2008

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 09 lipca 2008, 9:55

ale bajer cudna wyprawa fajne fotki Mi sie marzy skoczyć w te rejony motorem oczywiście przy okazji po górach pochodzić .Gratulację
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2008, 13:00

Tylko gdyby tam jeszcze ładna pogoda była dłużej niż pół dnia :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2008, 13:46

Hmm... nie jestem pewien, ale czy nie ma tam ani jednego m-ca łaskawego w pogodę? Może lepiej jechać w maju albo w sierpniu? :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 15 lipca 2008, 20:22

Elik wypowiem tylko jedno słowo, bo z zachwytu mnie zatkało:
REWELACJA !!!
Teraz już wiesz po co było to moje PW :zoboc:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 15 lipca 2008, 20:24

Elik a może się zgodzisz by przenieść ten temat do RELACJE Z WYPRAW
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2008, 21:07

Wow Mega rewelacja.Gratuluję wyprawy,fotki i relacja świetna,jeszcze raz Gratuluję
Awatar użytkownika
bikmen
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 106
Rejestracja: 10 lipca 2008, 10:02

Post autor: bikmen » 15 lipca 2008, 22:33

Zaiste Norwegia to bajeczny kraj.
Byliśmy tam w 2007, starsi na rowerach, młodzi samochodem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 lipca 2008, 8:20

Królik pisze:Elik a może się zgodzisz by przenieść ten temat do RELACJE Z WYPRAW
"W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. "
Królik, wrzuciłam to tu... bo część relacji zagranicznych tu jest. Jesli uważacie ze dobrze by było to przenieść; to nie mam w zasadzie nic przeciwko.
Rambo pisze:Hmm... nie jestem pewien, ale czy nie ma tam ani jednego m-ca łaskawego w pogodę? Może lepiej jechać w maju albo w sierpniu?
Podobno maj-czerwiec to najlepsze miesiące pod kątem małych opadów. Ale w maju to jeszcze zimno. A całe białe noce są od połowy czerwca do połowy lipca. No cóż, moze mieliśmy po prostu pecha? Poczekam aż ktoś tam jeszcze pojedzie w innym terminie i sprawdzi :)
bikmen pisze:Zaiste Norwegia to bajeczny kraj.
Byliśmy tam w 2007, starsi na rowerach, młodzi samochodem.
No i jaką mieliście pogodę?
Awatar użytkownika
bikmen
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 106
Rejestracja: 10 lipca 2008, 10:02

Post autor: bikmen » 17 lipca 2008, 23:22

Norwegia była kolejnym naszym urlopem spędzanym na rowerach. Od kilku lat wraz moją Małżonką w ten sposób odpoczywamy. Przed wyjazdem przeglądałem gdzie tylko się dało materiały na temat Norwegii: przyroda, warunki pogodowe, zabytki, ludzie. Ale na miejscu szybko moja „wiedza” o Norwegii została zweryfikowana. NORWEGIA jest FANTASTYCZNA, monumentalna, bajeczna!!!!( nic nie skreślać). Kocham Polskę, uwielbiam Karkonosze, Tatry, Jurę, Mazury,Bieszczady, ale Norwegia nas ( Elę i mnie a także naszych synów) zauroczyła. Mimo że właśnie tam Ela określiła naszą dewizę turystyki – nigdy nie wolno narzekać, bo jak jest ładna pogoda, zawsze może zacząć padać deszcz, jak już pada, to zawsze może zacząć lać, a jak leje to może się zerwać wiatr, który, po jakim czasie zacznie wiać w „mordę”, i taką pogodę mieliśmy na naszym wyjeździe. Norwegię zwiedzaliśmy w drugiej połowie sierpnia w dwóch grupach: nasi synowie samochodem w okolicy Oceanu i nad fiordami przymorskimi, my jeździliśmy po górach i fiordach głębiej usytuowanych. Pogoda była w kratkę, ale generalnie w górach mieliśmy deszcz. W czasie kiedy my pedałując w górach mokliśmy i marzliśmy, chłopcy nad oceanem się opalali i kąpali. Wkrótce opiszę naszą przygodę.
A na razie przedstawiam fotki

http://picasaweb.google.com/bikmen60/Norwegia2007
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2008, 8:52

bikmen pisze:nigdy nie wolno narzekać, bo jak jest ładna pogoda, zawsze może zacząć padać deszcz, jak już pada, to zawsze może zacząć lać, a jak leje to może się zerwać wiatr, który, po jakim czasie zacznie wiać w „mordę”, i taką pogodę mieliśmy na naszym wyjeździe.
Oj, pogoda tam zmienna jest :D
bikmen pisze:Wkrótce opiszę naszą przygodę.
Czekam na relację. A fotki to niestety dopiero wieczorem obejrzę.. :/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2008, 11:13

Elik pisze:Podobno maj-czerwiec to najlepsze miesiące pod kątem małych opadów. Ale w maju to jeszcze zimno.
Elik a jakich temperatur należy się spodziewać w maju i czerwcu? W maju są chyba mniejsze opady niż w czerwcu, więc jeśli temp. byłaby powyżej zera, to można zaryzykować :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2008, 14:05

Rambo pisze:Elik a jakich temperatur należy się spodziewać w maju i czerwcu?
Nam się w drugiej połowie czerwca trafiła temperatura w granicach 4-15 stopni. Przy tych 4 stopniach było paskudnie, silny wiatr, więc odczuwalna była na pewno niższa.

Ale... teraz są tam moi rodzice. Mają niebieskie niebo, słońce i w ogóle pięknie. Czyli nie ma reguły, a my mieliśmy zwyczajnie pecha.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2008, 14:24

Po prostu - Cudownie. Mi się marzy przylądek północny. Trza Jechać nie ma co :!:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2008, 14:33

Ice-Breaker pisze:Mi się marzy przylądek północny.
Tam też byliśmy :) Popołudniem coś wrzucę..:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lipca 2008, 12:01

Przepiękne rejony, piękne zdjęcia, świetna wycieczka, wspaniała relacja - czy forumowicz oglądający to wszystko może chcieć więcej? Raczej nie... Aż mnie tam ciągnie!
G R A T U L U J Ę !!!
ODPOWIEDZ