[Norwegia] Lofoty, czerwiec 2008

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 sierpnia 2008, 8:33

Piękne zdjęcia. gratuluję wyjazdu - po tej relacji i obejrzeniu kilku innych stron internetowych o tematyce tych gór sam zaczynam marzyć o wyjeździe w tamte okolice :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 sierpnia 2008, 14:22

Turystykon, dzięki :)

Khatz od marzeń do rzeczywistości czasem tylko jeden krok :).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 sierpnia 2008, 14:39

W tym wypadku dosyć duży ale najważniejsze, że jeden :)
Może za rok albo dwa się uda :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 03 lipca 2009, 12:52

Przeczytałam relację, obejrzałam zdjęcia i nie mogę domknąć ust z wrażenia. To wygląda i brzmi bajecznie! Gratuluję Eliku :) i nie ukrywam - czuję lekkie ukłucie zazdrości ':kukacz:'
Nie bywam za granicą zbyt wiele, ale gdy ktoś pyta, gdzie chciałabym pojechać, zawsze odpowiadam - Norwegia, fiordy, białe noce.
Tylko te ceny mają tam takie paskudne! :(
Ale ja naprawdę wierzę w moc pozytywnego myślenia i wiem, że kiedyś tam pojadę :D, niech tylko te dziecka wreszcie nam się wyedukują! :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 08 lipca 2009, 10:30

To jest tak zajefajne, że mowe odbiera. Gratuluje wspaniałej wyprawy. Zdjęcia super.
Pozdrawiam
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 sierpnia 2009, 21:18

JolaR, Ja też wierzę w moc pozytywnego myślenia! I wierzę, że jeszcze wszystko przed Tobą :) Ceny mają faktycznie paskudne....to fakt...my cały majdan taszczyliśmy ze sobą, łącznie z jedzeniem na 3 tygodnie :D

PiotrkP, dzięki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 sierpnia 2009, 22:12

Elik , ach ta Norwegia ;) Widzę że jesteś z Siemianowić, byłem 2 sezony temu z trzema znajomymi (z Siemianowic właśnie!) w Norwegii 5 tygodnii, wyprawa auto-stopowa, na Lofoty nie dotarliśmy, ale byliśmy w Borgefjell i Dovrefjell - dało to poczuć smak północy i białych nocy :)

Cały czas marze o powrocie w tamte rejony.. Polecam Norwegię wszystkim, cisza, spokój, można na prawdę wypocząć.

Extra trip Elik !!

edit:
Elik pisze:Ceny mają faktycznie paskudne
Jeśli mogę coś od siebie na ten temat :)
Ceny okropne fakt, ale w większych sklepach ZAWSZE jest jakiś jeden wybrany produkt, który zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się cenowo na tle innych (w końcu Norwegia państwo full-socjał), wyjaśnię na przykładzie :

1. herbata Twinings - wszystkie grubo powyżej 20 koron - za to czerowna (jakieś czerwone owoce, nie pamiętam) - 6 koron :)
2. chleb - oczywiście polecam najtańszy Kneipp - 4 korony/600gram, podczas gdy reszta zaczyna się od 10-14 koron
3. tuńczyk, kukurydza i inne konserwy - analogicznie, ceny podobnie jak w PL
4. makaron smieciowy 5 koron/1 kg - czas gotowania 5min :D

Także dało się przeżyć :) + podobnie, wałówa w plecaku na bite 30 dni ;)



Co nie zmienia faktu, że w 5 tygodni schudłem 7 kg ;P;P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 listopada 2009, 17:53

Matys, ja się dosłownie zakochałam W Norwegii. Niestety przejechaliśmy tylko północ. Tyle miejsc jeszcze zostało do zobaczenia; marzą mi się góry Jotunheimen.
My wieźliśmy ze sobą żarełko na całe 3 tygodnie na 3 osób, tez się dało ;)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 30 listopada 2009, 20:01

Elik Elik Elik wróciła na forum :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura:
Pozdro dla second połówki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 grudnia 2009, 9:24

Ale mnie wzięło na wspominki....Jednym słowem dołączam do grona zakochanych w Norwegii :)
Spędziłam tam 3 tygodnie w 2008 - ale aż tak daleko na północ nie dotarłam. Za to góry Jotunheimen poszły na pierwszy ogień :)

Obrazek

Obrazek

Wrócić tam trzeba koniecznie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 grudnia 2009, 8:46

Świetne zdjęcia poprostu rewelacyjne masz więcej.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 grudnia 2009, 9:08

dzięki Manfred .
Coś tam mam, jak się dokopię do nich i łokciami przepcham do kompa w domu, to wstawię :)
Doris

Post autor: Doris » 04 grudnia 2009, 21:07

Norwegia jest rewelacyjna:) potwierdzam, caląsobą, kazdą cząstką swego ciala...JEST WSPANIAłA, GODNA PODZIWU, ZAPIERAJąCA DECH W PIERSIACH...ja bylam na objazdowej wycieczce i rownie jestem pod WIELKIM WRAżENIEM I UCZUCIEM CHęCI POWROTU W TAK CUDOWNE REGIONY:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 grudnia 2009, 17:09

Mira, piękne zdjęcia! Zapierają dech. :) Też poproszę o jeszcze!

Doris, może jakiś zjeździk klubowy ;)
Doris

Post autor: Doris » 08 grudnia 2009, 19:01

Elik Elik chętnie...do Norwegii zawsze:) rany, a życie takie krótkie :D
ODPOWIEDZ