[Hiszpania] Hiszpańskie Montserrat

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Pete

[Hiszpania] Hiszpańskie Montserrat

Post autor: Pete » 20 kwietnia 2007, 17:03

Kolejne fotki z cyklu mojej wyprawy: Montserrat

Masyw Montserrat położony jest na wysokości ok. 1200 m.n.p.m. Znany jest głównie z bazyliki Czarnej Madonny i różnych ciekawych form skalnych.

Zostawiając za sobą morze i Barcelonę, wjeżdżamy w pagórki porośnięte lasami, a dalej w tle wyższe sylwety – obietnicę gór. Na zachodzie widać najwyższą skałę, aby ją objechać trzeba pokonać 25 km. To właśnie Montserrat – Sanktuarium Maryjne (najważniejsze w Hiszpanii) ukryte pośród górskich skał. W tym miejscu było jeszcze wiele do zobaczenia, lecz niestety musieliśmy jechać dalej.
Bazylika:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czarna Madonna

Obrazek

Formy skalne

Obrazek

Obrazek
MałaBee

Post autor: MałaBee » 20 kwietnia 2007, 17:06

Ta przedostatnia fotka jest MOCNA!!!!!!!!! Ile ty masz kasy że se na takie wycieczki pozwalasz??? :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 kwietnia 2007, 17:12

łał ale skały!!!!!!!!! Ale Ty szalejesz po Europie!!!
Pete

Post autor: Pete » 20 kwietnia 2007, 17:12

Pisałem już wcześniej w którymś temacie, że to była dwutygodniowa pielgrzymka, która odbyła się we wrześniu. Byłem w Portugalii, Hiszpanii i Francji.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 kwietnia 2007, 17:23

ja Ci tylko mogę pozazdrościć takiej wyprawy. Przy Tobie to przynajmniej pół Europy poznamy :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 kwietnia 2007, 7:50

ale ta fotka jest mocna!!!!!!!

Obrazek
Pete

Post autor: Pete » 21 kwietnia 2007, 17:49

Pół Europy na pewno nie :D
Jak jakiś obiekt jest ładny to wyjdzie ładnie na każdej fotce niezależnie od aparatu :)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 21 kwietnia 2007, 20:05

Pete pisze:Pół Europy na pewno nie :D
Jak jakiś obiekt jest ładny to wyjdzie ładnie na każdej fotce niezależnie od aparatu :)
Wiesz co tu masz rację :D :D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 kwietnia 2007, 20:10

Ta pielgrzymka była BOSKA dosłownie i w przenośni wiesz Pete. :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2007, 8:25

:shock: :shock: :shock: te skały są jakieś inne i dziwne ale jakie fajne!!!!! Dużo tam widziałeś co??? Żadne zdjęcie tego nie odda co się widziało...
MałaBee

Post autor: MałaBee » 22 kwietnia 2007, 10:24

Meritimoz pisze::shock: :shock: :shock: te skały są jakieś inne i dziwne ale jakie fajne!!!!! Dużo tam widziałeś co??? Żadne zdjęcie tego nie odda co się widziało...
widoki przepiękne tylko czy ci ludzie się nie boją budować takich wielkich domów pod takimi pionowymi ścianami. Przecież jakby te skały popękały to by cały budynek taka skała wgniotła do ziemi. Ja bym się bała.
Minter

Post autor: Minter » 22 kwietnia 2007, 21:35

To ja mam pytanie co to jest za budynek na tym pierwszym zdjęciu??? Ja bym też się bał tam wchodzić bo on jest taki malutki przy tych skałach...
Pete

Post autor: Pete » 22 kwietnia 2007, 22:31

To jest Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium w Montserrat. Nie znam dokładnie historii budowy tego miejsca, ale całe Sanktuarium leży na jednej skalnej półce :D
Tylko niestety prawie wszędzie było mało czasu :(
MałaBee

Post autor: MałaBee » 23 kwietnia 2007, 7:27

Ja bym się tam bała wejść :D :D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 kwietnia 2007, 7:33

Te skały są rzeczywiście magiczne!!!! Podoba mi się tam!!!
ODPOWIEDZ