na Małą Fatre

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 czerwca 2011, 9:25

gaza pisze:Han-Ka jedź sobie w Rajczy na Ujsoły,później przejście graniczne Glinka,Novoć,Zakamenne,w ZAKAMENNYM w prawo na drogę nr 520 później w lewo w miejscowości Orawska Lesna jakieś 20 km.drogą górską z super widokiem na Małą Fatrę dojedziesz do miejscowości Zazriwa d
Nie na wszystkich mapach droga z Orawskiej Lesnej do Zazrivej jest zaznaczona, w związku z tym, czy jest to droga o nawierzchni asfaltowej (czyli przejezdna dla zwykłych samochodów) czy raczej dla aut z napędem 4x4.

Edit. Pytanie już nieaktualne - sam sobie na to odpowiedziałem.
Droga całkiem przyzwoita, choć trochę wąska
http://wn.com/Oravska_Lesna-Zazrivamp4
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 27 czerwca 2011, 16:15

presto pisze:Droga całkiem przyzwoita, choć trochę wąska
tak ale za to bardzo ładna widokowo :D
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Mała Fatra - noclegi.

Post autor: spacerowicz » 26 lipca 2011, 9:02

Witajcie

Tegoroczny urlop zamierzam spędzić deptając po Małej Fatrze. Czy ktoś może mi polecić jakiś w miarę tani acz "solidny" pensjonat (kwaterę) w Terchovej lub okolicy? Z góry dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Re: Mała Fatra - noclegi.

Post autor: Bodzio » 08 sierpnia 2011, 12:00

spacerowicz pisze:Witajcie

Tegoroczny urlop zamierzam spędzić deptając po Małej Fatrze. Czy ktoś może mi polecić jakiś w miarę tani acz "solidny" pensjonat (kwaterę) w Terchovej lub okolicy? Z góry dziękuję za pomoc :)
Pensjonat to nie jest ale w gorącej wodzie za totalna darmochę można sie wypluskac
http://www.obec-luzna.cz/foto/sport/tur ... LAMENY.jpg
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2011, 16:00

Witam! Sam tez skorzystałem z tego skrótu i było warto, choć raczej z powodu widoków niż faktycznego skrócenia czasowego tresy. Wydaje mi się że przez Żylinę może być szybciej mimo że dalej, a to z powodu dość krętej drogi przez różnego rodzaju wioseczki, gdzie napotkamy na sporo ograniczeń prędkości. A przez Żylinę jedzie się dość szybko.

Swoją drogą, komuś kto wybiera się w te terenu polecam także trasę przez Diery na Mały Rozsutec - swego czasu spłodziłem nawet małego bloga na temat tej traski:
http://www.planetagor.pl/blogs.php?acti ... ost_id=516
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 11 sierpnia 2011, 16:31

marmot123 pisze:i było warto, choć raczej z powodu widoków niż faktycznego skrócenia czasowego
tak jest bardzo ładny widok na pasmo Małej Fatry :D
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
ODPOWIEDZ