Słowacki Raj - Pytanie

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Słowacki Raj - Pytanie

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2011, 6:07

Witam, pytanko kieruję do osób które były w Słowackim Raju przez kilka dni.
Jakie kwatery prywatne polecacie ?
Planuję pod koniec czerwca tam się wybrać, ale w ciemno nie zamierzam się pchać.
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 13 czerwca 2011, 9:33

Ja w zeszłym roku pojechałem w ciemno i trafiłem na bardzo fajne kwatery w Hrabuszycach. Niestety nie mam ani telefonu, ani adresu. Na ostatnim zakręcie głównej ulicy w kierunku Raju odchodzi w lewo ulica Zelena. Na styku głównej i Zelenej jest charakterystyczny wściekle pomarańczowy dom, mieszkają w nim właściciele, z tyłu jest wybudowany drugi dom tylko dla turystów. Cena 8 euro. Do Raju chodziliśmy na piechotę ścieżką przez pola.

A tu jakbyś chciał przejrzeć moją fotorelację z Raju:
https://picasaweb.google.com/sprocket19 ... Wiosna2010
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2011, 11:31

Przeglądając różne relacje z Raju często polecają nocleg właśnie w Hrabuszycach.
Dzięki za linka do relacji.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 maja 2012, 21:46

ja zawsze spię w Podlesoku, to najlepsza baza wypadowa i zarazem duzy camping...na moje relacje stamtąd zapraszam tu...http://marekowczarz.pl/category/pasma-g ... a-gorskie/
Awatar użytkownika
Alina
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 392
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:34

Post autor: Alina » 08 maja 2012, 6:30

sprocket73 pisze:Do Raju chodziliśmy na piechotę ścieżką przez pola.
Rzeczywiscie patrząc na zdjecia to jest raj :hura:
Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 sierpnia 2012, 12:55

Ja nietypowo - zawsze śpię w Dedinkach. Raz, że pięknie, dwa - mieszkam u Słowaków (z ludnością romską mam niemiłe wspomnienia, a na północy Słowackiego Raju ona przeważa).
Poza tym Dedinky są przepiękne. Można odpocząć nad Palcmanską Masą.
Mam tam ulubioną knajpkę. Można też połowić ryby, a widziałam tam TAAAAAKIE szczupaki. :)
Fajne sa tez niedoceniane szlaki w tej części Słowackiego Raju jak Havrania Skała czy na szczyt Geravy na który, a jakże można wjechać kolejką krzesełkową przedpotopową, ale jeszcze milej się wchodzi (byle od drugiej strony czyli przez Małe i Velke Zajfy, a nie wzdłuż przęseł kolejki).
Warto też oczywiście przejść się urokliwą Zejmarską Rokliną (od strony wsi Mlynky).
Kiedyś z przyjaciółką poszłyśmy z Tomasovskiego Vyhladu po spacerze częścią przełomu Hornadu do Dedinek i też się da ;-).

Na północ Słowackiego Raju jeżdżę sobie busikami które kursują w te i wewte od świtu do nocy.
Także jak dla mnie Dedinky górą mimo iż leżą na południu ! ;-)

PS. I ja zawsze jadę w ciemno. A potem przerebieżka od domu do domu i jeszcze nigdy nie zostałam bez dachu nad głową (a było, że jechałam z dziećmi w pełni sezonu). Swojego czasu byłam tam na tyle często, że już wiedziałam do których chat iść, a w jednej mimo iż zrezygnowali z wynajmowania pokojów to nas pamiętali i przyjęli.

PS2. I tak, to jest prawdziwy RAJ...a to moje ukochane, rajskie miejsce Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 23 sierpnia 2012, 13:23

Także polecam Dedinky. Dwa razy tam byłem (na różnych kwaterach) i z każdym wyjazdem mam miłe wspomnienia. Miasteczko bardzo spokojne, ludzie przyjaźnie nastawieni, blisko woda (kiedyś była możliwość wynajęcia rowerków wodnych, jak jest teraz, to nie wiem), a do "centrum" Dedinków mieliśmy ok. 2-3 min. drogi.

Trzeba się tam znów kiedyś wybrać... :)
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 sierpnia 2012, 14:47

Kilka lat temu rodzinnie 3 dni w hotelu Metropol (Nova Spiska Ves) - polecam: bardzo miła obsługa, wyjątkowo smaczne posiłki, zaś o śniadaniach nie wspomnę (samych herbat mieli kilkanaście do wyboru), niektóre hotele 5* wypadają gorzej
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 23 sierpnia 2012, 15:49

W Hrabusicach jest sporo kwater, a rzut kamieniem :)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
ODPOWIEDZ