W Europie wyżej ścigać się już nie można

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Zbychu

Post autor: Zbychu » 05 stycznia 2012, 21:43

... a jeśli zainteresuje, to tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=iMqN8nBD ... re=related wywiad /i tatrzańskie widoki/ z Andrzejem Bargielem
Iwon

Post autor: Iwon » 05 stycznia 2012, 23:02

Trzymam za niego kciuki , żeby się znaleźli sponsorzy i oby spełniło się jego marzenie :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 06 stycznia 2012, 0:04

Iwon pisze:Trzymam za niego kciuki
A ja nie.
Warto posłuchać wypowiedzi Kurta Diembergera (pierwszego zdobywcy Dhaulagiri i Broad Peak) w sprawie takich szybkobiegaczy.
Wypowiedź w najnowszym filmie Jerzego Porębskiego "Kukuczka" prod.2011r.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 06 stycznia 2012, 13:06

Królik pisze:Warto posłuchać wypowiedzi Kurta Diembergera
Możesz ją pokrótce przybliżyć?
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 06 stycznia 2012, 13:55

Zbychu pisze:Możesz ją pokrótce przybliżyć?
Pokrótce się nie da. Po prostu zacytuję jego wypowiedź spisaną z filmu:

"Wszyscy... nie, na szczęście nie wszyscy, zapytani: kto jest lepszy? Odpowiedzą: ten, który jest szybszy. Ale poruszający się szybko nie jest w stanie być tak bezpieczny jak ten, który idzie wolniej. Dlatego powiem: chłopaki idźcie tam, gdzie prowadzi was serce. Odkrywajcie i zapomnijcie o zegarku. Uważam, że całe to wspinanie w pośpiechu nie ma sensu. To tak jakbyś powiedział: "kocham góry", albo jakbyś stwierdził: "kocham kobietę". Jeśli teraz powiesz: "mam dla niej tylko minutę"... będziesz śmieszny. Jeśli naprawdę kochasz kobietę lub góry, musisz spróbować zrozumieć, odkrywać na nowo. Więc moim zdaniem, pośpiech nie ma sensu. I chciałbym powiedzieć młodym ludziom: czasami musisz się śpieszyć, kiedy idzie burza i dookoła bija gromy, wtedy tak, zrób co możesz, by być szybki. Jeśli jesteś w kuluarze, gdzie spadają skały i lód, musisz być bardzo szybki, ale przeważnie - daj sobie czas".

Kurt Diemberger - cytat z filmu "Kukuczka"
reż. Jerzy Porębski, rok prod. 2011

Kurt Diemberger - pierwszy zdobywca Dhaulagiri i Broad Peak
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kurt_Diemberger
Zbychu

Post autor: Zbychu » 06 stycznia 2012, 15:06

Królik Dzięki :>
Trzeba by się z tym zgodzić pod warunkiem, że podmiotem są góry, a nie szybkość ;) Kurta Diembergera nie trzeba przedstawiać i można go traktować jako górski autorytet, jednak ludzie tacy jak Andrzej to inny gatunek.
Te dwa gatunki ludzi, pchają w góry dwie skrajnie odległe potrzeby.
Nie musi się jednych z nich "sposób" na góry podobać, ale trzeba go szanować i ja tak robię. Mimo, że takie zdobywanie szczytów jest mi odległe, to jednak chylę czoła przed wyczynami Andrzeja i podobnie jak Iwon trzymam za Niego kciuki ;)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 06 stycznia 2012, 15:24

Ot i konstruktywna dyskusja. Dzięki.
Zbychu pisze:Te dwa gatunki ludzi, pchają w góry dwie skrajnie odległe potrzeby.
z tym się zgadzam w 100%
Zbychu pisze:Nie musi się jednych z nich "sposób" na góry podobać, ale trzeba go szanować i ja tak robię
ja to też szanuję choć
Zbychu pisze:trzymam za Niego kciuki
tego robić nie muszę. wszak mam wolą wolę :)
Iwon

Post autor: Iwon » 09 stycznia 2012, 12:51

Zbychu pisze:chylę czoła przed wyczynami Andrzeja
Zbychu pisze:trzymam za Niego kciuki
tak jest ... to są marzenia Andrzeja i niech się spełnią, jeśli dają mu radość życia :>
Królik pisze:wszak mam wolą wolę :)
czy nie powinno być Króliczą wolę ;) :P :twisted:
Adminie nie mogłam się powstrzymać ... ukarz mnie , jeśli taka Twoja wola :zoboc: :P :twisted:
ODPOWIEDZ