Z Zakopanego na spływ Dunajcem

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Z Zakopanego na spływ Dunajcem

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2010, 17:06

Czy jest jakieś dogodne połączenie z Zakopanego na spływ Dunajcem. Myślę tu środkach masowej komunikacji a nie o własnym autku ;-)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2010, 21:11

W Kuznicach na czekajacych przy kolejce na Kasprowy, podchodza kierowcy busow i namawiaja na taki wyjazd :)

Ale to w sezonie, teraz tez cos takiego powinno byc. Przynajmniej jako wycieczka organizowana, warto popatrzec na krupowkach do informacji turystycznej
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2010, 21:52

nosferatu7: Zakopane - Sromowce: bezpośredniego nie znalazłem. Najlepsze połączenie jest z przesiadką w Nowym Targu. Oto pomocne odnośniki:
http://www.flisacy.com.pl/page,22
http://www.e-podroznik.pl/public/search ... pId=-75909

Połączenia Zakopane - Nowy Targ nie chciało mi się już szukać, bo po co. Taki Szwagropol jeździ co godzinę, nie wspominając o innych przewoźnikach :D .


Tak z ciekawości zapytam, kiedy planujesz być na spływie?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2010, 22:04

Może takie coś Ci będzie odpowiadało http://biurotatry.com.pl/biuro.php?action=splyw
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Re: Z Zakopanego na spływ Dunajcem

Post autor: Inga » 07 czerwca 2010, 22:41

nosferatu7 pisze:Czy jest jakieś dogodne połączenie z Zakopanego na spływ Dunajcem. Myślę tu środkach masowej komunikacji a nie o własnym autku ;-)
Na postoju busów naprzeciwko dworca PKS również robią łapankę na chętnych na spływ Dunajcem:)
Na plakatach w mieście reklamują liczne wycieczki jedniodniowe
Tu masz przykład:
http://www.cit.zakopane.pl/w_jednodniowe.html
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2010, 16:40

W zakopanym będę na przełomie czerwca i lipca albo w wrześniu.
Ofert biur podróży już przejrzałem
Ja jako rodowity Poznaniak kalkuluje czy taniej by nie wyszedł samodzielny wypad.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2010, 16:44

Chociaż z drugiej strony nie dużo się oszczędzi, a prze biuro to zawsze komfort że się wsiądzie i jedzie i już nie trzeba wypatrywać rozkładów jazdy
tedi

Post autor: tedi » 08 czerwca 2010, 18:27

hejka generalnie na każdym kroku znajdziesz oferty umieszczone na plakatach lub właśnie u kierowców busów. Jeśli planujesz tylko wypad na spływ i powrót do zakopca to skorzystaj z jakiejś oferty-nie musisz się niczym przejmować

pozdrowki
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 czerwca 2010, 12:41

3-6.06 byliśmy w Zakopcu i na 100% na przeciwko dworca znajdziesz kilkanaście osób namawiających na spływ.
Pozdrawiam
M
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 czerwca 2010, 10:04

Jak informowali poprzednicy ,obok dworca stoją busy, cena w zeszłym roku od 70 do 80 złotych od osoby w tym oczywiście cena za spływ. Po drodze krótki postój przy zamku w Niedzicy. Zaletą w porównaniu ze swoim transportem jest to że bus odbierze Cię w Szczawnicy i nie będziesz musiał szukać transportu do Sromowiec (dodatkowe koszty + koszty parkingu w Sromowcach). Poza tym "busiarze" mają umowę z flisakami i praktycznie po przyjeździe wsiadasz na tratwy.....a jadąc prywatnie w sezonie to możesz postać w kolejce nawet do 2 godzin.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 16 czerwca 2010, 13:38

WiBi pisze:tratwy
No za te tratwy to być od flisaka dostał ;) Mam wujka, który jest flisakiem i od dziecka mi powtarzał, że to nie są tratwy tylko łódki :)
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 16 czerwca 2010, 18:37

tom-pi4 pisze:Mam wujka, który jest flisakiem i od dziecka mi powtarzał, że to nie są tratwy tylko łódki :)
Od razu widać kto jest z Łodzi :).
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 16 czerwca 2010, 21:27

RafalS pisze:Od razu widać kto jest z Łodzi :)
Trza o dobre imię miasta dbać ;) :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 czerwca 2010, 21:40

Też korzystałam z biura znajdującego się na przeciw dworca PKS (obok postoju busików) i byłam zadowolona. Zwiedzaliśmy też jakiś stary drewniany kościół przy okazji, zamek, a potem na spływ. Fajnie było.
ODPOWIEDZ