Tatry słowackie

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

tedi

Tatry słowackie

Post autor: tedi » 26 czerwca 2010, 15:51

Witam
Mam pytanie odnoście tatr słowackich. Planuje w ramach dłuższego pobytu w Zakopanym wypad na słowackie szlaki. Byłbym wdzięczny za wszelkie propozycje szlaków wartych przejścia i ciekawych miejsc do zwiedzenia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 26 czerwca 2010, 16:07

No daj spokój tedi , ja Ci nie wróg, ale na tak ogólne pytanie nie sposób Ci coś poradzić, chłopie :).
tedi

Post autor: tedi » 26 czerwca 2010, 16:22

Zazwyczaj polecić można miejsca, w których się było...
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 26 czerwca 2010, 17:18

Propozycje znajdziesz tutaj:

http://www.tatry.info/przewodnik/trasy/index.html

W mojej galerii na picasa znajdziesz kilka tras - najciekawsza Czerwona Ławka. Na Rysy też ciekawie - łatwiej niż od polskiej strony (tego nie mam na zdjęciach). Krywań i Sławkowski łatwe trasy, ale na początku długo i nużąco. Jeżeli nie nocujesz w schronisku, to generalnie trzeba zrobić dużo kilometrów. Do tego te dojścia są brzydsze niż w Polsce - zniszczony drzewostan.
Oscar

Post autor: Oscar » 27 czerwca 2010, 16:09

zbig9 pisze:Jeżeli nie nocujesz w schronisku
Napisał że nocuje gdzieś zakopany :twisted:
tedi

Post autor: tedi » 28 czerwca 2010, 12:20

Na Rysach byłem od PL strony:) Prawdopodobnie wybiore się na Rochacze, a w przyszłym roku wybiore się na zasadzie od schroniska do schroniska i przejde co sie da:)
Na ten rok ambitne plany zaliczenia Orlej-Zawrat-Skrajny Granat. Skracam bo z dziewczyną ide, kościelec, Szpiglasowy Wierch też czekają noi coś w zachodnich trzeba przejść:)
Rahonavis24

Post autor: Rahonavis24 » 04 lipca 2010, 21:13

Idź chłopie na Małą Wysoką!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lipca 2010, 15:09

Rahonavis24 pisze:Idź chłopie na Małą Wysoką!!
a da radę na Małą Wysoką z łysej polany w jeden dzień,tzn. od busika rannego i żeby zdążyć na ostatni z zakopca oczywiście
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2010, 6:24

Orientuje się ktoś może czy jest gdzie spokojnie zostawić samochód w Javorinie od piątku do niedzieli?
ODPOWIEDZ