Dojazd w Tatry i pod szlak

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 31 grudnia 2010, 8:45

Nie ma to jak PKP. Póki to była jedna instytucja to było ok, ale jak się podzielili na spółki i spółeczki to zaczęła się równia pochyła na Polskiej kolei.
A ciekawe co na to UTK ? Paranoja...
Pati

Post autor: Pati » 06 lutego 2011, 11:46

Przed wojną pociągi jeździły szybciej niż teraz!
http://finanse.wp.pl/gid,13099579,galer ... Bpage%5D=5
Anonymous

Zakopane: kierowcy busów uciekli przed policją

Post autor: Anonymous » 04 kwietnia 2011, 10:50

Sprawę niebezpiecznych busów trzeba rozwiązać raz na zawsze. Kontrole będą ustawiczne - zapowiadali kilka tygodni temu policjanci i dotrzymują słowa. W piątek na zakopiańskim dworcu urządzili obławę.
Szybko okazało się, że zaopatrzeni w przenośną wagę samochodową oraz specjalną aparaturę do badania jakości paliwa funkcjonariusze nie mają co robić. Kierowcy przez CB radio przekazali sobie informacje o kontroli i do wieczora nie pojawiali się na postoju. A pasażerowie? Pasażerowie stali i czekali na zmiłowanie.
http://www.gazetakrakowska.pl/podhale/z ... ,id,t.html
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 14 czerwca 2011, 21:39

ma ktoś jakieś info czy jest już przejezdna droga z Wojnicza Do Nowego Sącza przez Czchów?
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 15 lipca 2011, 1:11

Cztery krótkie pytanka:
O której jest ostatni kurs (w weekendy) pociągu z Szczyrbskiego Jeziora do Smokowca? Słyszałem, że ok. 18, ale to info z zeszłego roku.
Należy wysiadać w Starym czy Nowym Smokowcu, aby następnie jechać autobusem/busem do Palenicy? Jaki koszt tego busika? I czy można płacić w złotówkach?

Z góry dziękuje za informacje.
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 15 lipca 2011, 9:43

Tomek.P pisze:Jaki koszt tego busika
koszt Stary Smokowiec-Javorina to 2 euro
a do granicy w Łysej Polanie jest jeszcze 3 km
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 listopada 2011, 16:14

Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 listopada 2011, 20:49

KRK pisze:Busiarze walczą z taksobusami
Korzystał ktoś z takiego taksobusa?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 listopada 2011, 5:58

opek pisze:Korzystał ktoś z takiego taksobusa?
Nie za bardzo rozumiem pytanie. Z serii jak się czujesz pierwszy raz w taksówce? ;) Jak jedziesz gdzieś w kilka osób, można dogadać odpowiadającą obu stronom cenę i podzielić na jadących. Zawiozą Cię w wybrane miejsce, podobnie można telefonicznie umówić się na powrót, gdy wyjdziesz z gór gdzieś na odludziu. Z tyłu busa często mają kieszenie na narty, deski i inny sprzęt. Stoją np koło ronda przy COSie. Praca jak każda inna, nie mnie oceniać. Wrażenia pozytywne, w odróżnieniu do busiarzy, którzy często jadą na złamanie karku, wyprzedzają na krętych, oblodzonych zakrętach, przepełnieni do granic wyobraźni, z nastawieniem wyłącznie na dutki. Nie raz byłem świadkiem dantejskich scen, blokowania drzwi i kłótni o to kto ile ma zapłacić, np jak w grupie osoba płacąca jest upchnięta sardynka gdzieś z tyłu busa. :roll:
Zbychu

Post autor: Zbychu » 13 listopada 2011, 11:49

KRK Gdyby cały rok trwał sezon, to w pełni zgadzałbym się z Tobą ;) Jednak popatrz na to nie z perspektywy turysty, ale z perspektywy pasażera, który musi korzystać z komunikacji również poza sezonem. Po sezonie taksobus z jednym pasażerem nie pojedzie, a bus który zobowiązany jest jeździć zgodnie z rozkładem też nie pojedzie, bo nie zarobił w sezonie i nie ma teraz z czego dołożyć, więc zbankrutował z powodu nieuczciwej konkurencji. Niech taksobus jeździ na zasadach taksówki, skoro tak jest zarejestrowany i tak ma zgłoszoną działalność, albo niech otworzy linie regularną z wynikającymi z tego tytułu prawami i obowiązkami, czyli jazda wg rozkładu bez znaczenia czy jedzie z kompletem, czy z jednym pasażerem. Tu jest problem. Jak go rozwiązać?.

Pomijamy tu oczywiście fakt, że Starostwo Tatrzańskiego bardzo źle wywiązuje się ze swoich obowiązków mających na celu zorganizowanie publicznego transportu, czemu wyraz dała niedawna kontrola NIK.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 listopada 2011, 18:06

Temat rzeka, obie strony mają swoje racje i słabości. Pozwijaliby interesy i nie byłoby kłótni, gdyby nie było o co się kłócić (dutki). Zdarzyło mi się jechać samemu taxobusem, pogadali my i za podwiezienie wyszła niewygórowana cena 3zł (mimo, że zająłem ze trzy miejsca).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 listopada 2011, 22:13

KRK pisze:
opek pisze:Jak jedziesz gdzieś w kilka osób, można dogadać odpowiadającą obu stronom cenę i podzielić na jadących...
Chodziło mi właśnie o to czy to się różni czymś od normalnej taksówki (prócz rozmiaru). Z tego co piszesz działa to jak normalna taksówka. Przecież wszędzie są taksówkarze/kierowcy umawiający się indywidualnie na telefon, a że w Zakopanem są większe... bagaże turyści tez mają większe :)
KRK pisze:Zdarzyło mi się jechać samemu taxobusem, pogadali my i za podwiezienie wyszła niewygórowana cena 3zł (mimo, że zająłem ze trzy miejsca).
Jeśli ceny są kunkurencyjne [wspólczynnik cena/komfort] do busiarzy to może następnym razem będę wypatrywał też taksówek :) Bo p[rzeważnie je omijałem. Znasz cenę za km?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 lutego 2012, 16:46

Zgodnie z ostatnimi rozporządzeniami jeżeli kierowca busa na żądanie nie wystawi biletu za przejazd grozi mu do 2000 zł kary. Przepchnęli uchwałę aby ukrócić konkurencję :twisted:
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2012, 18:38 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Pati

Post autor: Pati » 17 lutego 2012, 18:28

Takie marnotrawstwo zieleni... ;)
To nie będę prosić o bilet, nie ma co się dociążać na szlaku, a nie daj boże śmiecić ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 czerwca 2012, 8:41

Ave.

O której plus / minus rusza w soboty pierwszy bus w stronę Palenicy Białczańskiej ?
ODPOWIEDZ