Rysy od polskiej strony

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

a nie na Rysy ?

Post autor: Jędral » 07 sierpnia 2009, 14:36

Jutro jyjezdżamy z K-c o 1.00 o 4.00 w Palenicy. Idziemy przez 5, Szpiglas, Morskie, Czarny i na parking. Planuję na 12 h spacerkiem. Moze kogoś w Was spotkamy i pójdziemy razem?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 sierpnia 2009, 15:58

Na Rysach byłem w ostatnią sobotę... masa ludzi, na szczycie nie dało się nawet spokojnie odsapnąć /: Do tego niektórzy puszczają tam dzieci w wieku 10-12 lat w tenisówkach... ich sprawa ale dla mnie to trochę dziwne. Więc na ten szczyt powinieneś wejść bez żadnych problemów.
A jeśli na górze najdzie Cię ochota zejścia Słowacką stroną to zapomnij... ze względu na ilość osób idących w górę po Polskiej stronie zdecydowałem że zejdę Słowacką, to był spory błąd. Zejście jest okropnie monotonne, długie i do tego bez jakichś konkretnych utrudnień.

Życzę powodzenia ^^
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2009, 16:31

Byłem z 13-letnim (wyrośniętym) synem w poprzednią sobotę na Rysach, o 13.30, tłok niemiłosierny. Schodziliśmy na Słowację, po pierwsze bezpieczniej, po drugie nowa trasa, faktycznie trochę monotonna, lecz widoki piękne no i cudny wychodek nad przepaścią przy schronisku pod Wagą. Ekstremalne doznanie węchowe i wzrokowe. Porównując obie trasy (razem z drogami asfaltowymi) myślę, że warto wejść od MOKu, a zejść do Słowaków, ale wolna wola.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2009, 19:27

Ja planuję wejście na Rysy 17 sierpnia. Ale to wszystko zależy od pogody. A prognozy są kiepskie. Nie chcę wchodzić gdy będą chmury bo nic nie zobaczę. Mam nadzieję że w tygodniu nie będzie dużo ludzi.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2009, 19:32

Masz rację, że nie wchodzisz jak nie ma dobrej widoczności. Dla mnie to strata czasu. w tym roku liczyłam na fajne zdjęcia, ale mi się nie udało z powodu cześciowego zachmurzenia. Widoczki super, ale zdjęcia wyszły jakieś przydymione...
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 09 sierpnia 2009, 23:48

Nie sugerujcie się widocznością od strony moka, kiedyś wchodziłem w mgle która snuła się tylko po polskiej stronie, po słowackiej czekały nas piękne widoki :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2009, 17:15

Powiedzcie mi o której godzince najlepiej byc w Palenicy żeby spokojnie wejść na Rysy i zejść ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2009, 21:39

grekab pisze:Powiedzcie mi o której godzince najlepiej byc w Palenicy żeby spokojnie wejść na Rysy i zejść ?
Ja byłem grubo po 10 i zapewniam, że jest to stanowczo za późzno :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 sierpnia 2009, 16:47

Witam wszystkich forumowiczów.

Szukam osoby/grupy osób mającej czas i chęci potrzebne do wyjscia na Rysy, praktycznie rzecz biorąc, z nieznajomym.
Moja oferta, czy bardziej zaproszenie, wynika z beznadziejnej sytuacji w jakiej się znajduje. Otóż, najprosciej mowiąc, nie mam z kim pojść w góry, a po Tatrach wolałbym nie chodzić samemu … Dlatego też, widząc całkiem miłą atmosferę na forum skłoniłem się do napisania z nadzieja na ewentualny odzew. Termin wyjazdu pasuje mi do końca sierpnia, gdyż od wrzesnia zaczynam szkołę :)

Pozdrawiam.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 sierpnia 2009, 19:37

Jutro ;] koło 6 w Palenicy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 sierpnia 2009, 20:56

Napisałem, że pasuje mi do końca sierpnia pasuje mi, lecz jutro
nie dam rady poniewaz potrzebuje wczesniej zagwarantować sobie dojazd.
Na chwilę obecna nie jestem w stanie być jutro w Palenicy o 6 :(
Szkoda, że wczesniej nie napisałem. Udanej pogody :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 września 2010, 8:13

Witam !
Czy był ktoś może na Rysach od polskiej strony po ostatnich opadach śniegu ? Czy raki są konieczne ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 września 2010, 21:08

na rysy ok ale jak nie ma sniegu isa dobre warunki
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 września 2011, 15:17

Witam
Mam pytanie: W jaki najłatwiejszy sposób dostać się do zakopanego po zejściu na słowacką stronę z Rysów?
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 06 września 2011, 15:29

Po zejściu do Szczyrbskiego (lub Popradzkiego) Jeziora elektryczką do Starego Smokowca a stamtąd autobusem liniii Strama do Zakopca

http://strama.eu/pl/rozklady-jazdy-zakopane-poprad.html
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
ODPOWIEDZ