Pierwszy wyjazd w Tatry

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 16 maja 2012, 23:12

Staszek7200 pisze:No tak się zastanawiam nad tym Kasprowym, piszesz że to bardzo
łatwe trasy ale niewiem czy z tym Kasprowym bym dał radę
-Czy wchodzenie na niego jest trudniejsze niż na Babią Górę?
Wg mnie porównanie tych dwóch gór jest idealne
Staszek7200 pisze:czy te wszystkie trasy, szlaki jakie polecasz mi
są po stronie Polskiej?
:spoko:
Tak, wszystkie te szlaki są po polskiej stronie, słowackich Tatr niestety nie znam...
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 maja 2012, 7:47

Moim zdaniem, jak masz kondycję spokojnie dasz sobie radę, zwłaszcza w Zachodnich, no i oczywiście trzeba liczyć na łaskawość pogody, ja przeważnie jeżdżę w drugiej połowie sierpnia lub przełom sierpnia i września, jakoś narazie na pogodzie się nie zawiodłem, no albo może takie mam szczęście, nie mniej życzę pogody przede wszystkim.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 maja 2012, 9:13

A ja osobiscie Ci polecam Szpiglasowy Wierch na ktory wiedzie bardzo fajna trasa z Morskiego Oka :) To był mój pierwszy dwutysiecznik i osobiscie bardzo Ci go polecam :D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 maja 2012, 9:20

Wojtas1509 pisze:A ja osobiscie Ci polecam Szpiglasowy Wierch na ktory wiedzie bardzo fajna trasa z Morskiego Oka
Co racja to racja. Trasa w miarę długa ale interesująca widokowo i ogólnie. Po drodze ładne widoki na Morskie, Czarny, wzrastające Rysy, Mięguszowickie, Cubryny i kler. Potem możesz trafić na cudnie zielony Staw Stasica ( co nie jest takie pewne bo on zwykle jest suchy jak kac ). Cała Dolinka za Mnichem to Perła Tatrów Naszych Umiłowanych. A widoki ze Szpiglasowej Przełęczy i Szpiglasowego Wierchu to pierwsza liga.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 maja 2012, 20:20

Gavlus75 pisze:Moim zdaniem, jak masz kondycję spokojnie dasz sobie radę, zwłaszcza w Zachodnich, no i oczywiście trzeba liczyć na łaskawość pogody, ja przeważnie jeżdżę w drugiej połowie sierpnia lub przełom sierpnia i września, jakoś narazie na pogodzie się nie zawiodłem, no albo może takie mam szczęście, nie mniej życzę pogody przede wszystkim.
Ja również wybiorę się najprawdopodobniej w sierpniu bo
w sierpniu naogół pogoda jest lepsza niż w lipcu,jest więcej słońca
i sucho.Ale chciałbym się dowiedzieć na jak długo przed planowanym
wyjazdem trzeba sobie " zaklepać" jakiś pokoj,kwaterę
Czy można w czerwcu? czy wystarczy krótko przed wyjazdem-gdy
już będę pewien jaki termin itp. bo np. w 2011 roku
przed wyjazdem w Beskidy uczyniłem to z 10 dni przed datą wyjazdu
i miejsca pokoje były wolne.
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 17 maja 2012, 20:36

w Zakopcu nie brakuje miejsc noclegowych, ja z reguły rezerwuję nocleg 3 dni przed terminem wyjazdu i zawsze coś się znajdzie :)
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 17 maja 2012, 20:38

GosiaB pisze:w Zakopcu nie brakuje miejsc noclegowych, ja z reguły rezerwuję nocleg 3 dni przed terminem wyjazdu i zawsze coś się znajdzie
I tu się zgodzę z Gosią.
Pytanie tylko Staszek7200 w jakich granicach cenowych chcesz się poruszać, tzn.nocować :zoboc:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 maja 2012, 21:03

Królik pisze:
GosiaB pisze:w Zakopcu nie brakuje miejsc noclegowych, ja z reguły rezerwuję nocleg 3 dni przed terminem wyjazdu i zawsze coś się znajdzie
I tu się zgodzę z Gosią.
Pytanie tylko Staszek7200 w jakich granicach cenowych chcesz się poruszać, tzn.nocować :zoboc:
No, najlepiej nie drogo :D
-a jakie są wogóle ceny pokoi, to znaczy żeby tylko przenocować ,znajdzie się latem tam w okolicach Zakopanego coś
poniżej 50 PLN. za nockę od osoby czy raczej nie?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 maja 2012, 21:05

Miałbym ciekawą propozycje noclegu w pensjonacie w Kościelisku ale zalezy jakim środkiem transportu chcesz wyruszyć w Tatry. Bo jeśli pociągiem to za daleko bedziesz miał do pks w Zakopanem zeby codziennie dojezdzac na szlak ;/ Ja byłem samochodem :) Wiem ze to o wiele drozej wychodzi ale jak sie jedzie w kilka osob to jest calkiem w porzadku no i wiadomo wygodniej :D :D
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 17 maja 2012, 21:33

Wojtas1509 pisze:Miałbym ciekawą propozycje noclegu w pensjonacie w Kościelisku
A ja w Witowie (2 lata temu 25 zł), ale to tylko z samochodem ma sens.
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 17 maja 2012, 21:43

Staszek7200 pisze:poniżej 50 PLN. za nockę od osoby czy raczej nie?
ceny są od 25 zł w górę nawet w wakacje w okolicach tzw centrum (czytaj sprintem do PKS 15 min :lol: )
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 17 maja 2012, 21:46

GosiaB pisze:czytaj sprintem do PKS 15 min
króliczymi skokami 17min :lol: :lol: :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 maja 2012, 22:02

Wojtas1509 pisze:Miałbym ciekawą propozycje noclegu w pensjonacie w Kościelisku ale zalezy jakim środkiem transportu chcesz wyruszyć w Tatry. Bo jeśli pociągiem to za daleko bedziesz miał do pks w Zakopanem zeby codziennie dojezdzac na szlak ;/ Ja byłem samochodem :) Wiem ze to o wiele drozej wychodzi ale jak sie jedzie w kilka osob to jest calkiem w porzadku no i wiadomo wygodniej :D :D
Ja pociągiem :)
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 17 maja 2012, 22:02

Staszek z tego co pisze, to wytrawny turysta z nielichą kondycją i jeżeli nie ma problemu z ekspozycją to poradzi sobie według mnie z każdym tatrzańskim szlakiem.
Ja osobiście polecam Tatry we wrześniu - dni jeszcze w miarę długie, tłumy jakby mniejsze :lol:, a pogoda w miarę ustabilizowana.
Natomiast co do noclegu to raczej preferuję schroniska, a nie codzienne powroty do Zakopca. Ostatnio nawet nie rezerwuję noclegu, a jakaś "gleba" zawsze sie znajdzie (oczywiście z wyjątkiem "Murowańca").
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 17 maja 2012, 23:10

GosiaB pisze:(czytaj sprintem do PKS 15 min :lol: )
to był żart :) (sorry)
teraz szczegóły: szukasz pokoju 1 os czy 2os?
z 1 os jest ciężko bo przeważnie są wynajmowane w sezonie jako 2 os i liczone podwójnie dla 1 os :kukacz: natomiast pokój 2 os można znaleźć nawet blisko dworca za max 35 zł
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
ODPOWIEDZ