Szlaki w okolicy Suchej Beskidzkiej
Moderator: Moderatorzy
Szlaki w okolicy Suchej Beskidzkiej
gotowe
W pierwszym weekendzie marca mam zamiar wybrać się do Suchej Beskidzkiej. Może zaproponujecie jakiś dobry szlak parugodzinny.
No i oczywiście nie omieszkam zawitać do słynnej Karczmy Rzym
Nazwa karczmy nawiązuje do legendy o Panu Twardowskim, który w karczmie "Rzym" miał się spotkać z Mefistofelesem. Nazwa ta została jednak nadana dopiero po II wojnie światowej.
«Ale zemsta, choć leniwa,
Nagnała cię w nasze sieci;
Ta karczma Rzym się nazywa,
Kładę areszt na waszeci».
Adam Mickiewicz, Pani Twardowska
W pierwszym weekendzie marca mam zamiar wybrać się do Suchej Beskidzkiej. Może zaproponujecie jakiś dobry szlak parugodzinny.
No i oczywiście nie omieszkam zawitać do słynnej Karczmy Rzym
Nazwa karczmy nawiązuje do legendy o Panu Twardowskim, który w karczmie "Rzym" miał się spotkać z Mefistofelesem. Nazwa ta została jednak nadana dopiero po II wojnie światowej.
«Ale zemsta, choć leniwa,
Nagnała cię w nasze sieci;
Ta karczma Rzym się nazywa,
Kładę areszt na waszeci».
Adam Mickiewicz, Pani Twardowska
hehehe znam te tereny Dzisiaj jestem szybsza niż Mosorny :
Sucha Beskidzka - Magurka - Zawoja Centrum (ok. 3 - 3,5 godz.) - znaki czerwone
Ze stacji kolejowej na południe podejście stokiem zwanym "Pod Cholernym" i dalej leśną drogą, skrajem osiedla Podksięże do leśniczówki. Szlak omija z lewej strony sam szczyt Magurki (872 m ) Ok. 200 m za leśniczówką droga biegnie skrajem lasu. Otwiera się stąd rozległy widok na pasmo Babiej Góry i Polic. Szlak
prowadzi dalej do osiedla Przysłop należącego już do Zawoi. Następnie do Zawoi Smyraki i dalej drogą do Zawoi Centrum.
Sucha Beskidzka - Dolina Zasypnicy - Zawoja Przysłop ( ok. 2 godz. ) znaki czarne.
Ze stacji kolejowej drogą w kierunku Stryszawy. Na wysokości Szkoły Podstawowej Nr 2 w lewo. Następnie doliną Zasypnicy w górę drogą wzdłuż potoku, mijamy Pstrągarnię i podchodzimy do dawnej stacji
turystycznej "U Pytla". Dalej leśną drogą mijając z prawej strony szczyt Magurki dochodzimy do Zawoi Przysłop gdzie szlak czarny dołącza do czerwonego.
Sucha Beskidzka - Żurawica ( 734 m ) - Krzeszów ( ok. 4 godz. ) znaki zielone
Ze stacji PKP drogą w kierunku Stryszawy. Na wysokości Szkoły Podstawowej Nr 2 w prawo przez tory kolejowe i most na Stryszawce polną ścieżką w kierunku Lipskiej Góry, dalej przez oś. Lipie na szczyt Gołuszkowej Góry. Po ominięciu niewielkiego obniżenia z oś. Carchel podchodzimy na pd. zach. w stronę szczytu Żurawicy, stąd szlakiem czarnym można dojść do Leskowca. Idąc ze szczytu w kierunku zachodnim, po ominięciu granicy lasu liściastego dochodzimy do pierwszych zabudowań Krzeszowa.
SUCHA BESKIDZKA-MIODUSZYNA (638 m) - MAKÓW P 3 godz. - znaki niebieskie
Z Rynku przez most na Stryszawce, następnie w prawo przez targowicę i po przejściu przez drogę (obwodnicę) mostem wiszącym (tylko dla pieszych) nad Skawą. Następnie drogą między zabudowaniami
osiedla Garce dochodzimy do lasu. Dalej leśnym traktem na grzbiet Mioduszyny (Dziatowskie). Następnie szlak prowadzi przez wzgórza nad Makowem do centrum miasta. Szlak ma swoją kontynuację przez miejscowość Grzechynia, dochodzi do czerwonego szlaku z Suchej na Magurkę.
Sucha Beskidzka - Magurka - Zawoja Centrum (ok. 3 - 3,5 godz.) - znaki czerwone
Ze stacji kolejowej na południe podejście stokiem zwanym "Pod Cholernym" i dalej leśną drogą, skrajem osiedla Podksięże do leśniczówki. Szlak omija z lewej strony sam szczyt Magurki (872 m ) Ok. 200 m za leśniczówką droga biegnie skrajem lasu. Otwiera się stąd rozległy widok na pasmo Babiej Góry i Polic. Szlak
prowadzi dalej do osiedla Przysłop należącego już do Zawoi. Następnie do Zawoi Smyraki i dalej drogą do Zawoi Centrum.
Sucha Beskidzka - Dolina Zasypnicy - Zawoja Przysłop ( ok. 2 godz. ) znaki czarne.
Ze stacji kolejowej drogą w kierunku Stryszawy. Na wysokości Szkoły Podstawowej Nr 2 w lewo. Następnie doliną Zasypnicy w górę drogą wzdłuż potoku, mijamy Pstrągarnię i podchodzimy do dawnej stacji
turystycznej "U Pytla". Dalej leśną drogą mijając z prawej strony szczyt Magurki dochodzimy do Zawoi Przysłop gdzie szlak czarny dołącza do czerwonego.
Sucha Beskidzka - Żurawica ( 734 m ) - Krzeszów ( ok. 4 godz. ) znaki zielone
Ze stacji PKP drogą w kierunku Stryszawy. Na wysokości Szkoły Podstawowej Nr 2 w prawo przez tory kolejowe i most na Stryszawce polną ścieżką w kierunku Lipskiej Góry, dalej przez oś. Lipie na szczyt Gołuszkowej Góry. Po ominięciu niewielkiego obniżenia z oś. Carchel podchodzimy na pd. zach. w stronę szczytu Żurawicy, stąd szlakiem czarnym można dojść do Leskowca. Idąc ze szczytu w kierunku zachodnim, po ominięciu granicy lasu liściastego dochodzimy do pierwszych zabudowań Krzeszowa.
SUCHA BESKIDZKA-MIODUSZYNA (638 m) - MAKÓW P 3 godz. - znaki niebieskie
Z Rynku przez most na Stryszawce, następnie w prawo przez targowicę i po przejściu przez drogę (obwodnicę) mostem wiszącym (tylko dla pieszych) nad Skawą. Następnie drogą między zabudowaniami
osiedla Garce dochodzimy do lasu. Dalej leśnym traktem na grzbiet Mioduszyny (Dziatowskie). Następnie szlak prowadzi przez wzgórza nad Makowem do centrum miasta. Szlak ma swoją kontynuację przez miejscowość Grzechynia, dochodzi do czerwonego szlaku z Suchej na Magurkę.
http://www.skalnik.turystyka.pl
Tu macie link do stronki na temat skalnika.
A pokoje są niby od 20 zł. My oczywiście musimy mieć za 35zł z prysznicem i cyfrą+ . No takie to życie juz jest
Tu macie link do stronki na temat skalnika.
A pokoje są niby od 20 zł. My oczywiście musimy mieć za 35zł z prysznicem i cyfrą+ . No takie to życie juz jest