Schronisko na Stożku

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Żółtodziub Górski

Post autor: Żółtodziub Górski » 20 sierpnia 2008, 14:39

a powiedźcie czy wyrobię na Stożek z butami ponad kostki ale ze spodem takim bardziej adidasowatym??
Mirek

pytanie o szlak Beskidu Śląskiego

Post autor: Mirek » 20 sierpnia 2008, 15:13

Żółtodziub Górski oczywiście że wyrobisz,ale lepiej zainwestuj w solidne górskie buty.Szlaki Beskidu Śląskiego nie są tak wymagające jak tatrzańskie, ale na szlaku są potrzebne dobre buty.Ja mam buty treckingowe firmy Wishot za 80 zeta i chwalę sobie. :hura: Do tych butów co masz,na początek kup wkładki usztywniające,miękka podeszwa utrudnia wędrówkę po kamienistym szlaku. :spoko: Powodzenia!!!!!!
Żółtodziub Górski

Post autor: Żółtodziub Górski » 20 sierpnia 2008, 15:18

on ma ddość grubą gumową podeszwę(nie jak w adaśkach cieniutka) podeszwa bardziej jak w zimówkacha są cieńsze i wyższe :) a butki to sobie uskładam i dam w nie tak 400zł :) ale to jak bardziej zacznę chodzć
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 sierpnia 2008, 21:35

Żółtodziub Górski - jeżeli byłeś dzisiaj na wycieczce, to trafiłeś na wspaniałą pogodę, aż Ci zazdroszczę... :spoko:
Żółtodziub Górski

Post autor: Żółtodziub Górski » 21 sierpnia 2008, 23:28

PS. czy ktoś wie coś na temat jakości schroniska na Stożku Wielkim ??
Mirek

pytanie o szlak Beskidu Śląskiego

Post autor: Mirek » 22 sierpnia 2008, 3:55

Żółtodziub Górski na ogół opinie o Stożku są pozytywne. :hura: Czy masz zamiar tylko przenocować, czy na kilka dni?Sam tam nie nocowałem, opieram się na opiniach innych.Poszukaj na Forum temat ;Najlepsze schroniska.Życzę powodzenia i kurdebalansik do zobaczyska na szlaku :hura: :twisted: :spoko: :brawo:
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 22 sierpnia 2008, 9:27

Postacią numer jeden schroniska na Stożku był gospodarz Jan Cięgiel: uczył jak wchodzić po schodach by nie skrzypiały...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Żółtodziub Górski

Post autor: Żółtodziub Górski » 22 sierpnia 2008, 10:52

tylko zjeść: ceny, jakość jedzenia?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 sierpnia 2008, 11:39

Żółtodziub Górski - Stożek jest bardzo fajnym schroniskiem. Jasne, że nie można tam liczyć na znaczną ciszę i spokój w sytuacji, gdy na upartego można tam autem dojechać, a kolejka wywozi turystów przez cały rok. Nie miałem okazji być na Stożku po uruchomieniu kolejki, jednak do tej pory moje wspomnienia są bardzo pozytywne. Śmiem powiedzieć, iż jest to najfajniejsze schronisko w Beskidzie Śląskim. Dopóki skutery i quady nie stały się "specjalizacją", to najmilszym dla mnie schroniskiem była Błatnia... Teraz jest inaczej. Na Stożku obsługa zawsze była przyjemna, a pokoje zadbane... Ja miałem to szczęście, że nocowałem na Stożku jak budowa kolejki dopiero się rodziła (w głowach), dzięki czemu pamiętam te niezbyt odległe, a jakże inne czasy... Mogłem rozkoszować się urokami Hali, ciszą, spokojem i widokami na Pasmo Baraniogórskie, dodatkową radością dla mnie był pokój z widokiem na Tatry. Poniżej kilka zdjęć z tego wczesnowiosennego wypadu z 2005 roku.

Schronisko widziane ze szczytu Stożka Wielkiego:
Obrazek

Widok na schronisko z grzbietu Kyrkawica - Kiczory, z okolic skałek:
Obrazek

Tatry widziane z okna pokoju:
Obrazek

Wschód słońca za Baranią Górą;
Obrazek
Obrazek

Widok na Skrzyczne (w samym tyle):
Obrazek

Zachód słońca...
Obrazek

Widok na Pasmo Pilska w samym tyle podczas zachodu słońca:
Obrazek

Jeśli chodzi o jedzenie, to cenowo jest raczej OK, w zeszłe wakacje ceny nie były wygórowane. Nie wiem jak jest w tym roku. Polecam Ci Pierogi Ruskie, mają wyśmienite, najlepsze w całym Beskidzie Śląskim (na Przysłopie nawet ich nie ma, a na Równicy to jakiś syf...). W sezonie można być pewnym, iż podawane jedzenie jest świeże.

A kiedy w końcu się wybierasz? Mówiłeś coś o czwartku, ale teraz to ja już sam nie wiem...
Żółtodziub Górski

Post autor: Żółtodziub Górski » 22 sierpnia 2008, 11:51

Dziękuję :) Mam nadzieję że pojade tam jeszcze w sierpniu a pierogi.... zamówię na pewno! Oby tylko pogoda dopisała.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 sierpnia 2008, 13:11

Żółtodziub Górski pisze:Dziękuję :)
To ja DZIĘKUJĘ!
Żółtodziub Górski pisze:Mam nadzieję że pojade tam jeszcze w sierpniu a pierogi.... zamówię na pewno! Oby tylko pogoda dopisała.
Pogoda powinna Ci dopisać, gdyż w naszym rejonie to sierpień i wrzesień są najładniejsze pod względem pogody. Życzę udanej wycieczki!
Żółtodziub Górski

Post autor: Żółtodziub Górski » 22 sierpnia 2008, 14:46

A zapowiadają dla południowej Polski na przyszly piątek deszcz :( :( :( :( Znacie jakieś dobre serwisy na pogodę długoterminową??
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 sierpnia 2008, 14:53

Ja korzystam z Serwisu Meteorologicznego Pgodynka.pl... Prognoza w tym serwisie jest dość trafna, gdyż pochodzi z pewnego źródła - IMGW.
A jeśli chodzi o prognozy długoterminowe, to naprawdę bardzo różnie z tym bywa. Meteorolodzy moga sobie przewidywać tydzień wcześniej, że fronty będą przychodziły z zachodu. Wystarczy, że po 2 lub 3 dniach utworzy się coś nowego nad Oceanem i fronty do Polski przybędą znad południowego-zachodu. Taka sytuacja miała miejsce we wtorek lub środę - z dnia na dzień zmieniły im się prognozy na czwartek oraz piątek i cały weekend. Miało od środy być pochmurno i burzowo, a do tej pory są tylko niegroźne chmury piętra wysokiego oraz średniego... Ta nowa prognoza już im się sprawdziła.
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2008, 15:01 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Żółtodziub Górski

Post autor: Żółtodziub Górski » 22 sierpnia 2008, 14:57

dobra, poczekam .... czy wiecie jak wyglądają ceny na Stożku(np pierogi) i czy pożna tam jeść swoje rzeczy (np poprosić o wrzątek i zaparzyć sobie herbatkę) :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 sierpnia 2008, 15:03

Żółtodziub Górski - wrzątek CHYBA jest za darmo, a jeść swoje posiłki można. Zresztą nawet jakby Ci powiedzieli, że nie można to i tak ewidentnie złamaliby Regulamin Schronisk PTTK, więc nie masz się czego obawiać. Ja w zeszłe wakacje za pierogi płaciłem ok. 8 złotych od porcji.
ODPOWIEDZ