Chatka Skalanka

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 marca 2010, 21:21

Bodzio Co do tego małego remontu to napisz co konkretnie jest ci potrzebne zajmuje sie remontami i budowlanka czasem ludzie wyrzucaja całkiem dobre rzeczy moze udałoby mi sie cos "odzyskac" :8)
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 29 marca 2010, 12:14

Otylia pisze:
mirek pisze:Wybierze się ktoś zemną potowarzyszyć?
już zapomniałeś,że ja się oferowałam ? :)
Ja Wam otworzę chatę i powiem co i jak :)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Mirek

Post autor: Mirek » 29 marca 2010, 21:14

Grochu,super. :zoboc:
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 30 marca 2010, 9:19

Świstak pisze:Bodzio Co do tego małego remontu to napisz co konkretnie jest ci potrzebne zajmuje sie remontami i budowlanka czasem ludzie wyrzucaja całkiem dobre rzeczy moze udałoby mi sie cos "odzyskac" :8)
:hura:
Piece w szczególności kocioł węglowy, rury wodociągowe kształki, brodziki resztki materiałów budowalnych
kleju do glazury, fugi, gotowej zaprawy. pianki płyta gipsowa zielona może byc w kawałkach nawet z resztkami glazury. Zawsze można odwrócić na druga stronę.
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Mirek

Post autor: Mirek » 12 kwietnia 2010, 13:48

17-18 kwiecień będę w chacie Skalanka jako pomoc chatkowa.Otylia jedzie ze mną.Przyłączy się ktoś? :) :)
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3058
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 12 kwietnia 2010, 21:32

mirek pisze:pomoc chatkowa.
i stanął mi przed oczami widok Mirka w fartuszku i z miotełką :8)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 12 kwietnia 2010, 22:30

Pudelek pisze:
mirek pisze:pomoc chatkowa.
i stanął mi przed oczami widok Mirka w fartuszku i z miotełką :8)
Pudelek - myślę, że po tym weekendzie Mirek będzie marzył o takiej kreacji :lol:
Jedno z zadań dla obsługi na ten weekend: "...dokończenie udrażniania rury kanalizacyjnej..." - znaczy się: wygrzebanie reszty gówien z rury odpływowej do szamba, których nie daliśmy już rady wygrzebać w ostatnią sobotę, a które radośnie "fermentują" od lipca zeszłego roku :shock: :zygi: :P2: :help:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 16 kwietnia 2010, 20:08

Mirek,z pewnością i takiemu wyzwaniu sprosta! Ja ,jako pomocnik też dołożyłabym wszelkich starań aby być przydatną ale niestety nie mogę pojechać!! przepraszam,że w ostatniej chwili dezerteruję.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 16 kwietnia 2010, 20:30

Otylia pisze:przepraszam,że w ostatniej chwili dezerteruję.
Nadrobisz z zawiązką ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 20 kwietnia 2010, 10:48

Czołem.
Nasz Jaśnie Panujący Admin niedawno powstałej
www.chatkaskalanka.pl
( do której odwiedzania zresztą serdecznie zapraszamy - z logowaniem włącznie bo wtedy dużo więcej widać ;)
uruchomił jakiś czas temu takie ustrojstwo o nazwie "Galeria Skalanki".
Ma ona na celu zachwycenie Beskidem Żywieckim, a szczególnie okolicami Skalanki turystów serfujących po wirtualnych górach.
Wielu z Was od jesieni odwiedziło ten zakątek i uraczyło nas na forum serią zdjęć.
Stąd moja prośba, aby udostępnić je naszemu J.P. Adminowi, przesyłając link do galerii z oświadczeniem dot. praw autorskich przez poniższy formularz kontaktowy:

http://www.chatkaskalanka.pl/index.php? ... 1&Itemid=9

Załączam oryginalny "Wstępniak" J.P. Admina :)

Menago napisał:
Ello

Uruchomiłem wypasioną galerię Skalanki... znajduje się w menu "Chatka Skalanka"

W obecnej chwili nie udostępnię funkcji dodawania zdjęć przez użytkowników :blush: Powodów mam wiele, jednym z nich jest oszczędność przepustowości i transferu serwera - a każdy kto robi zdjęcia ma tu i tam galerię w necie, zatem nie ma sensu powielać zdjęć.

Uprzejmie proszę, jeżeli ktoś z Was posiada ładną galerię zdjęć Skalankowych w galerii Picasa (Google) o przesłanie mi linka do niej... Proszę jednak, by w galerii były _wybrane_ i najlepsze zdjęcia w Twojej ocenie (bym ja nie musiał się przewalać przez setki zdjęć). Celem tej zbiórki, jest stworzenie Portfolio Chatki Skalanki dostępne dla przybywających do naszej WWW turystów wirtualnych, by mogli stać się REAL`nymi :)

W mailu proszę zawrzeć tekst: "Oświadczam, że jestem autorem zdjęć zawartych w przesłanej galerii, wyrażam zgodę na publikację zdjęć w witrynie www.ChatkaSkalanka.pl".

Pa pa.

W owej naszej Galeryjce proponuję sobie poklikać w różne miejsca :) Poprzeciągać to i owo :huh: :) Różne rzeczy będą się dziać :blink: :)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 kwietnia 2010, 10:41

A ja w weekend po długim weekendzie - czyli 7-9 maja pełnię funkcję obsługi na 99% do spółki z moją siostrą.
W związku z powyższym, zapraszam wszystkich chętnych i gwarantuję miłe powitanie ciastem domowym i dobrą herbatką ;)
Przybywajcie moi mili z dziećmi, psami i wszelakim innym dobytkiem - myślę, że miejsc nie zabraknie... Wszak wszyscy co się mieli w górach wyszaleć, zrobią to pewnie w długi week, więc ta moja propozycja skończy się pewnie realizacją w kameralnym gronie... Oby Was nie zabrakło. Szczególnie serdecznie zapraszam tych z G-S, co już na chatce byli i tych co chcieli ale jak dotąd nie mieli odpowiedniej okazji, bodźca czy chęci...
W planowanym programie zajęć weekendowych m.in. czytanie dzieł Lenina w ramach odświeżenia starej tradycji Wysokiego Zamku :D
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 29 kwietnia 2010, 9:06

Z kolei w pierwszy majowy dłuuuuuugi weekend siedzę na Skalance ja. Jak ktoś się zagapił z rezerwacją noclegów w górach na ten czas to na Skalance jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Zapowiedział się kolega Siudmy (ten z "Siudmej Góry") z czarodziejską gitarą, więc dobrej muzy nie zabraknie :gitara:

Poza tym - w niedzielę 2 maja szykuje mi się małe spotkanie międzynarodowe, więc jakby zjawił się ktoś z w miarę komunikatywną znajomością języka czeskiego ( od biedy angielskiego ) to mnie uszczęśliwi (a mi do szczęścia niewiele potrzeba ;)

Takoż pozdrawiam i zapraszam:.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 kwietnia 2010, 9:35

Z tego co wiem (od wczoraj), Siudmy długi week spędza w Bieszczadach gdzie wybiera się w piątek. Jakim cudem więc będzie też na Skalance...? A może się sklonował :hmmm: to by było dobrze - takiego klona można by zaprosić na rejs abo inny wyjazd nawet jak oryginał nie ma czasu... Ciekawe tylko czy klon też by tak dobrze śpiewał i grał...;-)
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 29 kwietnia 2010, 9:41

Aaa, słusznie. Z Lisikiem mi się pomyliło :ups:
Ale i tak jacyś grajkowie będą ( zawsze są ) :gitara: ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 kwietnia 2010, 9:48

Grochu pisze:Aaa, słusznie. Z Lisikiem mi się pomyliło :ups:
Ale i tak jacyś grajkowie będą ( zawsze są ) :gitara: ;)
Grochu..... żeby oni przynajmniej podobni byli.... :oczynoela:
ODPOWIEDZ