Beskid Mały - propozycje tras

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 października 2012, 23:10

aniolku - oficjalnego szlaku do Komonieckiego nie ma i oby jak najdłużej go nie było. Został wymalowany ten "dzikus" koloru żółtego, który prowadzi ok. 50 metrów od Groty. Ale to inicjatywa władz gminy Ślemień, tak samo jak ten czarny o którym wspominał kisiel na Czarne Działy...

Obydwa powyższe szlaki zostały wymalowane bez wiedzy wadowickiego PTTK-u, który opiekuje się tym rejonem Beskidu Małego i który nie wydał zgody znakarzom skupionym wokół wadowickiego PTTK-u, na wyznakowanie ścieżki do Komonieckiego.

Inną sprawą jest to, że jako przedstawiciel "władzy" na Forum Beskidu Małego mocno walczyłem z pomysłami powszechnego udostępnienia Groty.

Ktoś (wiem kto) to zrobił za nas. Na dodatek miał pomysł przeniesienia kapliczki z Gibasowego Siodła w doliny. Szlaki się mu "udały", kapliczkę siłami Forum BM zablokowaliśmy i nasi forumowicze ją wyremontowali...
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 16 października 2012, 23:19

darkheush :) dziękuję za wyczerpującą informację :brawo: :spoko:
kris75

Post autor: kris75 » 16 października 2012, 23:21

Tu jest potwierdzenie moich myśli ,też nie jestem za ,żeby do groty wytyczyć jakiekolwiek trasy bo będzie po wszystkiemu.
.Urok straci to zajebiste miejsce zaraz zostanie zalane śmieciami. .Ja wiem jak trafić do tego uroczyska , jedno jest pewne nie ujawnię tego na żadnym forum.


P.S Napisałem się dużo teraz się muszę napić :10:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 października 2012, 23:29

kris75 pisze:bo będzie po wszystkiemu urok straci to zajebiste miejsce zaraz zostanie zalane śmieciami.
To miejsce i tak od wymalowania "dzikusa" zostało już zasypane śmieciami pseudo-turystów :zly:
kris75 pisze:jedno jest pewne nie ujawnię tego na żadnym forum.
Jest do wygooglowania kilka opisów dojścia do Komonieckiego w sieci... Jeden nawet mój...

Kto chce - tam trafi aniolku :zoboc:
kris75

Post autor: kris75 » 16 października 2012, 23:34

Chciałem przeprosić Darku za nick w moich postach miało być tak darkheush, a poszło jakoś inaczej Darkeusch.

Wybaczysz :3:
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 16 października 2012, 23:47

darkheush pisze:Kto chce - tam trafi aniolku :zoboc:
spontanicznie nam się nie udało , ale czemu to już szczegóły sobie daruję :8) :)


ps. jako że temat Beskidu Małego się troszkę rozwinął :) , napisałam proźbę do administracji , o wydzielenie postów z nim związanych do osobnego tematu - Beskid Mały
kris75

Post autor: kris75 » 16 października 2012, 23:56

aniołek pisze:
darkheush pisze:Kto chce - tam trafi aniolku :zoboc:
spontanicznie nam się nie udało , ale czemu to już szczegóły sobie daruję :8) :)


ps. jako że temat Beskidu Małego się troszkę rozwinął :) , napisałam proźbę do administracji , o wydzielenie postów z nim związanych do osobnego tematu - Beskid Mały
W celu jakim bo nie kumam Aniołku przecież rozmawiamy o beskidach.
P.S Admino Królik zdecyduj w tej sprawie,ale utworzenie na forum tematu beskid mały to nie feer.bo inne beskidy tyż są.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 17 października 2012, 0:09

aniołek pisze:jako że temat Beskidu Małego się troszkę rozwinął :) , napisałam proźbę do administracji , o wydzielenie postów z nim związanych do osobnego tematu - Beskid Mały
kris75 pisze:W celu jakim bo nie kumam Aniołku przecież rozmawiamy o beskidach.
P.S Admino Królik zdecyduj w tej sprawie
Jak widzicie wybrałem rozwiązanie prawie Salomonowe - przyłączyłem Wasze posty do istniejącego już tematu :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 października 2012, 6:58

kris75 pisze:Ja wiem jak trafić do tego uroczyska , jedno jest pewne nie ujawnię tego na żadnym forum.
Tysiące ludzi wie. Tysiące tam były.
darkheush pisze:To miejsce i tak od wymalowania "dzikusa" zostało już zasypane śmieciami pseudo-turystów
Tak jakby poprzedni ( w domyśle "prawdziwi" ) turyści śmieci tam nie zostawiali.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 17 października 2012, 9:21

kris75 pisze:W celu jakim bo nie kumam Aniołku przecież rozmawiamy o beskidach.
:uscisk: żeby było czytelniej szukać informacji i ... :)
przyłączyłem Wasze posty do istniejącego już tematu :spoko:
jest odpowiedni temat - umknął mi :roll: , dziękuję :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 kwietnia 2013, 12:14

Witam !
Planuje przejść:
Porąbka Zapora :arrow: Zasolnica :arrow: Bujakowski Groń :arrow: Hrobacza Łąka :arrow: Przełęcz U Panienki :arrow: Groniczki :arrow: Gaiki :arrow: Przegibek :arrow: Przełęcz Przegibek :arrow: Magurka Wilkowicka :arrow: Czupel :arrow: Diabli Kamień :arrow: Solisko :arrow: Gronik :arrow: Przyszop :arrow: Tresna Zapora


Więc:

1. Jako że w schronisku na Hrobaczej działa jakiś katolicki przybytek jestem ciekaw czy będę mógł się tam zaopatrzyć w napój bogów (np. żywiec) ?

2. Źródełko Maryjne jest oddalone od Przełęczy U Panienki ? Jeśli tak to jak dojść ? Można pić ?

3. Jak się dostać do Smoczej Jamy (Wietrzna Dziura) ?

4. Na mapie widać "Ruiny schroniska: Widok na Tatry". Nazwa jest adekwatna ? Jeśli tak to kiedy widać ?

5. Co polecacie na ww. trasie ewentualnie jakie wprowadzilibyście zmiany ?

Z góry :lol: dzięki.
Mirek

Post autor: Mirek » 17 kwietnia 2013, 17:55

Co do powyższych pytań mogę odpowiedzieć tylko na pierwsze.Mają tam napój bogów z pianką,kwestia ceny pozostaje.2 lata temu płaciłem 6 zyla.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 kwietnia 2013, 12:52

"Widok na Tatry" znajdował się na łące położonej ok. 20 min drogi na południowy wschód od szczytu Magurki Wilkowickiej, przy szlaku na Czupel. Budynek został wybudowany pod koniec XIX w. przez Karola Sikorę z Łodygowic. Była to drewniana chata z werandą, z której rozciągała się panorama m.in. na Tatry i Pasmo Babiogórskie. Wewnątrz znajdowała się restauracja z jadalnią, zaś zaplecze noclegowe tworzyły 4 pokoje oraz strych, mogące łącznie pomieścić 30 osób. W 1910 roku zarząd na obiektem przejął oddział PTT z Żywca. W okresie międzywojennym schronisko było chętnie odwiedzane przez polskich turystów, omijających obiekt Beskidenverein na Magurce Wilkowickiej (oba schroniska dzieliło ok. 20 min drogi). Przynętą była też słynna w okolice szafa grająca.
Ciekawe czy dziś też są widoki czy owe miejsce zarosło.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 kwietnia 2013, 13:22

Są.
Załączniki
28 01 2012 169.jpg
(160.62 KiB) Pobrany 571 razy
ODPOWIEDZ