Beskid Mały - propozycje tras

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 18 lipca 2011, 21:45

PiotrekP, Mira dzięki za informacje.
Jak nic nie stanie na przeszkodzie planuje
w ten weekend zdobyć kolejny brakujący kamyk
z KGP. Jak ktoś by miał ochotę dołączyć... :>
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 sierpnia 2011, 12:23

Polecam sympatyczny szlak nad Międzybrodziem Żywieckim. Na Żar, potem na Kościelec i w dół do Tresnej. Ładne widoki na Czupel, Magurkę i Jeziora.
Anonymous

Beskid Mały - Pasmo Pewelsko-Ślemińskie

Post autor: Anonymous » 23 kwietnia 2012, 15:03

W weekend majowy chcę rozprostować nogi i szukałem szlaku. Zależało mi by koniec był w Jeleśni (baza). I znalazłem sobie taką oto trasę
Żar :arrow: Kiczera :arrow: Wlk Cisowa Grapa :arrow: Przełęcz Kocierska :arrow: Potrójna :arrow: Madohora :arrow: Ślemień :arrow: Gachowizna :arrow: Czeretnik :arrow: Janikowa Grapa :arrow: Jeleśnia
Zobaczyłem sobie mapki i mniej więcej wiem co i jak ale chciałbym się dowiedzieć na co warto zwrócić uwagę na szlaku, gdzie się zatrzymać itd. Interesuje mnie także jak "tabliczkowy czas przejścia" ma się do rzeczywistości np. czy odcinek Żar :arrow: Przeł. Kocierska to rzeczywiście 2 h 30 min marszu czy mniej/więcej ? Dodam że na Żar dostanę się pojazdem zmechanizowanym :) Jak nie będę miał sił to w Ślemieniu będzie koniec. Macie może pomysł na inne wariacje trasy ? I jak warunki w BM ?
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 13 października 2012, 17:03

męczy mnie od jakiegoś czasu pętelka z Przełęczy Kocierskiej - Beskid - Łamana Skała - Gibasówka - Łysina (Beskid Mały) . W którą stronę to najlepiej przejść? nadaje się ta trasa na rower :D :?: i czy wogóle warto tam pełzać ;) ? do Relacji się nie dokopałam...więc fotki mile widziane :) :spoko: .
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 13 października 2012, 17:27

aniołek pisze:fotki mile widziane
Mówisz-masz:
http://picasaweb.google.com/lady.lucy75 ... aLeskowiec :)
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 13 października 2012, 17:44

Zrzęda pisze:Mówisz-masz:
dzięki :przytul:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 października 2012, 17:47

ja też coś mam :) https://picasaweb.google.com/1085890102 ... dPotrojnaa a z tego co wiem to może to i być trasa rowerowa, jak to chce ;-)
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 13 października 2012, 17:49

Mnie też tamte okolice "męczą", blisko od domu, ba widać te górki z Oświęcimia, a jeszcze mnie tam nie było :(

I chyba wybiorę się tam końcem października bądź początkiem listopada jak już opadną trochę liście i odsłonią widoki :)
Ostatnio zmieniony 13 października 2012, 17:51 przez adrians_osw, łącznie zmieniany 1 raz.
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 października 2012, 17:51

jutro wybieram się na Leskowiec, może się gdzieś miniemy??
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 13 października 2012, 17:57

kisiel pisze:ja też coś mam :)
dziękuję
kisiel pisze:to może to i być trasa rowerowa, jak to chce ;-)
i raczej tak zrobię , bo nie mam się tam specjalnie jak dostać bez "stopa" :)
adrians_osw pisze:a jeszcze mnie tam nie było :(
to zamiast smutać , sie zbieraj na jutro :spoko: co tak sama mam łazić :8p:
adrians_osw pisze:I chyba wybiorę się tam końcem października bądź początkiem listopada jak już opadną trochę liście i odsłonią widoki :)
z liśćmi będzie kolorowiej :) , bez liści się pyknie zimą :>
Ostatnio zmieniony 13 października 2012, 18:04 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 13 października 2012, 18:00

Na jutro niestety już mam inne plany. Nie górskie.
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 13 października 2012, 18:00

kisiel pisze:jutro wybieram się na Leskowiec, może się gdzieś miniemy??
jak mnie nic tam nie zezre :8) i podołam w realizacji tego "dziwnego" planu to może :spoko: - numer mogę posłać jak coś :)
adrians_osw pisze:a jutro niestety już mam inne plany. Nie górskie.
szkoda :spoko:
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 14 października 2012, 19:39

super trasa :jupi: . Pogoda straszyła , więc dopiero o 11ej wyjechałam, udało się mi tylko połowę :( od Łysiny do Mladej Hory ( chyba tak to się odmienia :oops: ) - rower daje rady :twisted: :hura: . Za skromna trasa i pogoda w kratkę do focenia to relacje raczej sobię daruję... :hmmm:
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 14 października 2012, 20:39

To może wybierzesz się i ze mną w najbliższym czasie :P Tylko pieszo i aż do Leskowca :kukacz:
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 14 października 2012, 20:52

adrians_osw pisze:To może wybierzesz się i ze mną w najbliższym czasie :P
no jasne :jupi: , koniecznie tam chcę jeszcze raz :4:
adrians_osw pisze:Tylko pieszo i aż do Leskowca :kukacz:
no rower w Twoim towarzystwie "pieszym" , jest w sam raz dla mnie :P i to na takich płaskościach :P . Zacznę trenować biegi na Babią Górę codziennie, to z Leskowcem dam rady :twisted: :P . Chętna jestem jak coś :D
ODPOWIEDZ