Beskid Mały - propozycje tras

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 14 października 2012, 20:55

Będziemy w kontakcie :P A ja ostatnio wolno chodzę więc rower Ci nie będzie potrzebny :)
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 14 października 2012, 21:03

adrians_osw pisze:Będziemy w kontakcie

:jupi: :oki:
adrians_osw pisze: A ja ostatnio wolno chodzę więc rower Ci nie będzie potrzebny :)
szybkobiegaczowe pojęcie "wolnego chodzenia" :D - ciekawe jakie będzie :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 października 2012, 9:55

Tak przy okazji... Może ktos tu wrzucić aktualne szlaki w grupie Leskowca? W sumie to się przymierzam na tą straszną górę, a słyszałem o jakichś nowych szlakach od strony Rzyk bodajże...

Najlepiej byłoby jakby ktoś miał skan mapy albo coś takiego.
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 15 października 2012, 9:58

Sokół, to jest najnowsza mapa:
http://www.beskidmaly.pl/mapa.php
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 15 października 2012, 10:35

sprocket73 pisze:Sokół, to jest najnowsza mapa:
http://www.beskidmaly.pl/mapa.php

nie ma na niej czarnego szlaku do (chyba) Groty Komonieckiego z (chyba) Lasu - taki szczegół ;) ( tak było napisane :P, na tabliczce inf. przy drodze głównej) , albo chodziło o ten widmo-czarny szlak - już sama nie wiem :oops: :roll:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 października 2012, 23:07 przez aniołek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 15 października 2012, 16:35

aniołek pisze:tak przynajmniej pisało
było napisane :D
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 15 października 2012, 16:49

gaza pisze:było napisane :D
a no morze :P :D , sie nie bendem kucić :P :D
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 15 października 2012, 19:59

Do Groty Komonieckiego prowadzi też jakiś żółty szlak, zaczyna się chyba w Lasie i nie ma go na mapie. Z Rzyk można zrobić kółko na Potrójną, a potem zejść przez Łamaną Skałę. Jeden z tych szlaków rzeczywiście jest chyba w miarę nowy.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

:oczynoela:

Post autor: aniołek » 15 października 2012, 20:27

Wiolcia pisze:Do Groty Komonieckiego prowadzi też jakiś żółty szlak
bylam tam :hmmm:... jakiś rok lub dwa lata temu, do samej Groty nie prowadził :roll: - gdzie wogóle prowadził i skąd :oczynoela: :?: . Dziwne , że nadal nie ma tego żółtego na mapie i wynika, że czarny ma być nowszy :oczynoela:...ale co ja tam wiem o Beskidzie Małym :lol: :) .

ps. ten żóty , wtedy schodził w stronę Groty :roll: ( nie było naszym celem, szukanie źródeł szlaku wtedy) potem gdzieś odbijał - dziwne rzeczy to były :)
Ostatnio zmieniony 16 października 2012, 23:05 przez aniołek, łącznie zmieniany 5 razy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 października 2012, 20:30

żółty jest i zaczyna się przy niebieskim, zaraz przy przełęczy Anula. A o czarnym pierwszy raz słyszę??
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 15 października 2012, 20:37

kisiel pisze:A o czarnym pierwszy raz słyszę??
a no jest :spoko: . Od drogi gównej nie zrobiłam foto :zly: , a wiedziałam że to będzie rozkmina :zly: - się przejadę zaś to zrobię :D . Na szlakowskazie u góry, jakiś jest :roll: .
Ostatnio zmieniony 16 października 2012, 23:04 przez aniołek, łącznie zmieniany 2 razy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 października 2012, 20:43

na Czarne Działy to całkiem inny rejon
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 15 października 2012, 20:45

Czarny też kiedyś widziałam przy drodze, ale nie wiem, gdzie się nim dojdzie, bo też go nie ma na mapie. Żółty do Groty to chyba też jakaś nowość, bo my w tamtym roku jeszcze o nim nie wiedzieliśmy i inaczej zdobywaliśmy info, jak do Groty dojść. A tu się okazało, że żółty tam prowadzi (no, trzeba troszkę obić, ale przechodzi bardzo blisko).
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 15 października 2012, 20:47

kisiel pisze:na Czarne Działy to całkiem inny rejon
tyle wiem :spoko: - tylko i tak pokazuje "jakiś czarny do Ślemienia" , a od drogi gównej "czarny" startował przy zaznaczonej Dzwonnicy Loretańskiej + tabliczka obok Grota Komonieckiego . Nie ogarniam tego :> ;)
Ostatnio zmieniony 16 października 2012, 23:03 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
kris75

Post autor: kris75 » 16 października 2012, 22:47

Aniołku masz rację są tam owe szlaki znakowane ,ale nie oficjalne będąc przy grocie ostatnio też widziałem znaki koloru żółtego i też byłem w szoku PTTK raczej tego nie wyznaczył. Może kolega Darkeusch się wypowie na ten temat on bardziej wie o co biega.
ODPOWIEDZ