Beskid Mały - propozycje tras

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Beskid Mały - propozycje tras

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2010, 13:39

gotowe

Witam!!!
Sniegu coraz wiecej,ladna zima za oknem dla tego mam zamiar w najblizsza sobote spedzic wiekszosc dnia na przecieraniu szlakow w rejonie Leskowca:)

Co prawda na leskowcu jestem dosc czesto ale zawsze wychodze z Ponikwii.Tym razem mam zamiar jednak zaczac wedrowke z Kocierza najpierw kierujac sie na Lamana Skale a nastepnie ku Leskowcowi i zejsc do Ponikwi albo nawet do Zawadki przez Łysa Gore.

Mam jednak pytanie w ktorym miejscu szlak ma poczatek w Kocierzu ktorym bede mogl isc ?
Dziekuje za wszelkie inforamcje i wypowiedzi na temat tej mojej planowanej trasy :)
Pozdrawiam !!!

Ps. No wlasnie mam jeszcze takie pytanie.... Ostatnio bedac na Leskowcu i idac w kierunku rezerwatu Madahora po prawej strony zobaczylem jakies ogrodzenie i dosc mocno mnie to zaciekawilo czemu ono sluzy...?Siatka ogrodzeniowa biegnie wzdluz szlaku przez kilka/kilkaset? metrow.
Dzieki za odpowiedz !
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2010, 14:07

Nie szedlem stamtad akurat ale szlak zaczyna sie chyba kolo tej karczmy cajej na Przeleczy Kocierskiej :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2010, 14:17

Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2010, 14:21

Jestes z Zywca i jeszcze tam nie byles??? wstyd ;)
Powaznie to dziek iza info.Na ta przelecz mozna sie dostac samochodem? jesli tak to dokladnie w jaki sposob? Pojade od Andrychowa strony.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2010, 14:28

Wielkie dzieki za mapke :)
Ja kwidze ten Kocierz to jest jeszcze kawaleczek od Łamanej...
Nie wiem czy nie lepiej dostac sie na Łamana tym szlakiem czerwonym ?
Bardziej od strony Targanic?
Bylo by nieco blizej mimo wszystko wiec chyba musze zmienic nieco swoje zapytanie ktore od teraz bedzie brzmiec:

Jak najszybciej i najprosciej dostac sie na Łamana Skałe jadac od strony Targanic albo jeszcze lepiej od Sułkowic ??? :)
Dzieki !
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2010, 14:29 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2010, 14:28

Z Andrychowa przez Targanice prosta droga:) Droga ta przebiega wlasnie przez ta przelecz:) bylem na Leskowcu mnooooostwo razy:) ale stamtad nie szedlem..szczerze to wlasnie hotel czy jak to nazwac na przeleczy mnie obrzydza-straszna komercha:)Przestudiuj mapke i powodzenia :hura:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2010, 14:30

No najblizej na Leskowiec to masz z miejscowosci Rzyki:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2010, 14:34

turysta1111 pisze:No najblizej na Leskowiec to masz z miejscowosci Rzyki:)
Wiem ale ja chce podejsc na Łamana a potem sobie isc na leskowiec i zejsc do Ponikwi.
Tylko chce sie dowiedziec gdzie ma mnie zona wywalic z auta zebym mial do szlaku jakiegos najblizej :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2010, 14:39

No chyba najbardziej rozsadne bedzie pojscie z tej przeleczy:)bo jest szlak z Targanic na Potrojna i dalej na Lamana ale raczej dluzszy:)
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 07 stycznia 2010, 22:38

TEKSANSKI pisze:Co prawda na leskowcu jestem dosc czesto ale zawsze wychodze z Ponikwii.Tym razem mam zamiar jednak zaczac wedrowke z Kocierza najpierw kierujac sie na Lamana Skale a nastepnie ku Leskowcowi i zejsc do Ponikwi albo nawet do Zawadki przez Łysa Gore.
na Potrójnej spędzałem Sylwka, więc szlaki w okolicy wiem jak wyglądają. Z Kocierza Basi (ostatni przystanek PKS z Żywca) można wyjść chatkowym szlakiem na chatkę pod Potrójną a potem na Łamaną i dalej, albo, jeśli chcesz inaczej, trasą z Kocierskiej, ale tam też trzeba dotrzeć (autobusem w tym okresie się nei dostaniesz). W każdym razie śniegu w Sylwka trochę napadło, jakieś 20-30 centymetrów, i pod śniegiem może być ślisko, ale się nie zakopiesz :)

Ewentualnie z Koconia mijając Gibasów Wierch na przełęcz pod Łamaną (Anulę) i stamtąd na Leskowiec.
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2010, 23:27

Jak ktoś będzie przypadkiem niedaleko Anuli polecam zboczyc z trasy i odwiedzic Grote Komonieckiego zwlaszcza zima naprawde warto:) .Jakby ktos chcial moge fotki wrzucic potem.
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 14 czerwca 2010, 18:28

Czy ktoś z was szedł żółtym szlakiem pasmem Pewelskim (Czeretnik) koło ?? warto się tam wybierać... co myślicie? Szlak krótki ale słyszałem,że ładne panoramy można podziwiać Beskidu Żywieckiego i Śląskiego
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 17 lipca 2011, 17:18

Mam pytanie o Czupel. A dokładnie o szlak niebieski
rozpoczynający się w Bielsku-Białej Lipnik- czy to jest dzielnica miasta
w obrębie której kursują jakieś miejskie autobusy?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 17 lipca 2011, 19:08

Tak to jest dzielnica Bielska, musisz szukać autobusu, ktory Cię zawiezie pod koniec ulicy Krakowskiej i skrzyżowania z Polną. Tam się zaczyna szlak.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 lipca 2011, 7:45

linia nr 6
rozkład jazdy tu: http://mzkb-b.internetdsl.pl/main.htm
ODPOWIEDZ