Beskid Żywiecki - propozycje szlaków

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Beskid Żywiecki - propozycje szlaków

Post autor: Anonymous » 28 kwietnia 2009, 18:35

Witam!

W piatek 1.V chcę wybrać się na Pilsko. Autobusem z Katowic do korbielowa następnie szlakiem czerwonym następnie czarnym powrót podobnie jednak w doł czerwonym szlakiem jednostronnym ;) Mam pytanie ile taka wycieczka z korbielowa na pilsko i z powrotem trwa?
Ostatni autobus powrotny mam o 17:20 chyba :)

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2010, 13:36 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Ahoy

Post autor: Jędral » 05 maja 2009, 15:08

Byłem !!! 1.05 z Rajczy na Rysiankę i 2 godziny spacer dookoła, 2.05 z Rysianki na Pilsko i z powrotem, 3.05 z Rysianki do Węgierskiej Górki. Łącznie 18 godzin w górach. Śniegu w drodze na Pilsko do 1,5 m, poniżej 1000 m gorąco okrutnie.
???

Wielka Racza

Post autor: ??? » 03 czerwca 2009, 12:12

Czesc!mam pytanko odnosnie wielkiej raczy a dokladnie schronisk po stronie słowackiej.Wybieram sie z Rycerki gornej szlakiem żołtym na Racze a pozniej na słowacje moze kots przyblizyc jaka jest odległosc od wielkiej raczy do shcroniska słowackiego(znalazlem info ze blisko znajduja sie 3 schroniska)prosze o przedstawienie co tam mnie spotka:)
Ps.jestem tu nowy
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 03 czerwca 2009, 12:58

ja nie wiem czy to są schroniska czy raczej hotele... pewno będą wiedzieć ci, którzy w czerwcu ubiegłego roku byli tam na zlocie klubowym
Pete

Post autor: Pete » 03 czerwca 2009, 19:00

Z tego co pamiętam to jest to ponad godzina drogi. Rzeczywiście są tam 3 turistickie chaty. Miejsce to przyciąga masę ludzi, bo działa tam wyciąg krzesełkowy. Typowa komercja. Jedna chata była wtedy w remoncie, inna była zamknięta, otwarta była tylko jedna - Chata Plemenar, można tam było smacznie zjeść. Obok były jakieś place zabaw, suche baseny dla dzieci i inne pseudoatrakcje...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 14:50

Witam Serdecznie, w sierpniu chcemy z moim Mężem wybrac się na babią górę... oto trasa jaka chcemy przejść.
ZWARDOŃ-- Wielka Racza-- Wielka Rycerzowa--Trzy kopce-- Pilsko--Mała babia góra--Babia góra<jak>.
A powrót : Jałowiec<szlak> -- Jeleśnia-- Żywiec.

Jak myślicie czy to dobra trasa..??? proszę o radę ;D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 15:50

Nie pokonywałem tej trasy, ale szedłem z Jałowca na Babia Górę. Co do tego odcinka to nie ma tam jakiś specjalnych utrudnień, parę wzniesień, trochę po płaskim i dużo z górki:].
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 22 lipca 2009, 14:04

patris667 pisze:Witam Serdecznie, w sierpniu chcemy z moim Mężem wybrac się na babią górę... oto trasa jaka chcemy przejść.
ZWARDOŃ-- Wielka Racza-- Wielka Rycerzowa--Trzy kopce-- Pilsko--Mała babia góra--Babia góra<jak>.
A powrót : Jałowiec<szlak> -- Jeleśnia-- Żywiec.

Jak myślicie czy to dobra trasa..??? proszę o radę ;D
moge smialo polecic ta trase do Trzech Kopcow bo pozniej wracalem do Zwardonia przez Rysianka-Ujsoly-Muncol-Mloda Hora-Przegibek- Kolonia- Zwardon.
W lipiec/sierpien bede szedl z rodzina z Babiej do Zwardonia szlakiem granicznym wiec moze sie bedziemy mijac :D
UDANEJ WYPRAWY WAM ZYCZE I POZDRAWIAM
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lipca 2009, 18:07

heathcliff - Dzięki wielki;)
ma nadzieję , że przejdziemy tą trase w tydzień.
Rok temu cały beskid Sląski obeszliśmy do okoła od czantori małej do równicy..przez 2 dni - trzeciego dnia wylegiwaliśmy się nad wisłą.
To były niezapomniane wspomnienia dodając że nocowaliśmy na stożku pod namiotem;D hiihihi
Anonymous

Beskid Żywiecki - propozycje tras

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 22:48

Witam :)
Chciałabym w następnym tygdniu pojechać na kilka dni (4-5) w góry, najchętniej Beskidy.
Poradźcie w jakiej miejscowości się osadzić, aby było blisko na szlaki. Najchętniej chciałabym codziennie zrobić jakąś pentelkę na szlaku... :)
I jeszcze jedno... jadę z dzieckiem, więc chciałabym wybrać szlaki dość łatwe i uczęszczane, żeby nie chodzić samotnie ;)
Jeśli macie namiary na sprawdzone noclegi to będę wdzięczna za namiary również :)
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 22:54

IwonaGosia Napisz o które Beskidy Ci dokładnie chodzi, bo to rozległe pasmo (nota bene Bieszczady to też Beskidy - Beskid Wschodni) :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 22:58

myślałam o Żywieckim, bo ten jest mi chyba najmniej znany ;)
ale jak ktoś podpowie coś ciekawego z innego rejonu to może się skuszę :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 23:02

IwonaGosia pisze:myślałam o Żywieckim, bo ten jest mi chyba najmniej znany
Jest piękny, ja bym tam ruszył od Zwardonia, poprzez Wielką Raczę, Przegibek, Rycerzową, Krawców, Pilsko, Babią Górę i zakończył na Krupowej. Noclegi oczywiście w schroniskach po drodze, bez schodzenia z gór. Szedłem tak już kilkukrotnie i pewnie, nie raz się jeszcze skuszę :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 23:09

A wiesz jak jest z noclegami w tych schroniskach ?
czy są bez problemów, czy trzeba wcześniej rezerwować ?
i myślę..... ile czasu potrzebujęna tą trasę.... chodzę z małolatem, więc powoli ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 23:16

IwonaGosia pisze:A wiesz jak jest z noclegami w tych schroniskach ?
czy są bez problemów, czy trzeba wcześniej rezerwować ?
Nigdy nie rezerwowałem, najczęściej spałem na łóżku. Zawsze jest jeszcze podłoga (na Rycerzowej dają koce). Jednakże możesz zadzwonić i zarezerwować łóżko.
IwonaGosia pisze:ile czasu potrzebujęna tą trasę.... chodzę z małolatem, więc powoli
W jakim wieku są pociechy?
ODPOWIEDZ