Wycieczka na Babią

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Wycieczka na Babią

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2010, 15:01

Witam
chciałabym się Was poradzić jaką najbardziej interesującą można wybrać trasę na Babią. Tzn. chodzi mi o wyprawę dwudniową z noclegiem w schronisku i główny cel to Babia góra no ale oczywiście wiadomo że na Babią można wejść i spokojnie zejść w jeden dzień, więc trzeba tą trasę jakoś rozwinąć czekam na Wasze propozycje :)
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 22 kwietnia 2010, 23:26

A kiedy planujesz wypad na Babią? Bo jeśli teraz to z tego co się orientuję warunki turystyczne są tam raczej kiepskie.
Najlepszy szlak na Babią to bez wątpienia Perć Akademików. Odchodzi tuż nad Schroniskiem w Markowych Szczawinach na sam szczyt. W tej chwili szlak jest zamknięty. O ile dobrze pamiętam do 31 maja. Ale bez wątpienia fajnie się tam wybrać, zwłaszcza późną wiosną, gdy wszystko wokół kwitnie:)
Niezłe jest też podejście od Krowiarek. Bardzo szybko nabiera się wysokości i idzie się otwarta przestrzenią. Od Sokolicy tylko kosodrzewinka:)
Szlak przez Markowe Szczawiny i Przełęcz Brona początkowo bardzo nudny. Długo idziesz lasem, niewiele widać. Dopiero od Przełęczy Brony zaczyna się coś "dziać".
Innymi szlakami nie szlam, więc nie wiem.
Jak jedziesz na 2 dni, to warto zaliczyć też Mała Babią.
Natomiast na trasie z Krowiarek do Schroniska na Markowych (taka "emerycka", prościuteńko lasem) jest fajny staw:) o którym niewiele osób wie.
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 kwietnia 2010, 0:33

Martusia pisze:Tzn. chodzi mi o wyprawę dwudniową z noclegiem w schronisku i główny cel to Babia góra
To tzw, droga normalna - wejście na Markowe, browar, sen, Babcia, zejście, powrót do chaty.
Tymuś

Post autor: Tymuś » 23 kwietnia 2010, 0:45

igi pisze:To tzw, droga normalna - wejście na Markowe, browar, sen, Babcia, zejście, powrót do chaty.
ależ ten browar zaczyna stawać się tendencyjny :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 kwietnia 2010, 14:39

hmmm termin jeszcze nie określony ale trzeci bądź ostatni weekend maja :) mam nadzieję że wtedy już się pogoda poprawi dużo bardziej na babiej bo wiem ze teraz kiepsko :/
Myślę że o mała babią byłoby warto zahaczyć :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 kwietnia 2010, 12:30

Witam:) A co grozi za złamanie zakazu i przejscie percia akademikow?? pytam bo wybieram sie 2 maja pierwszy raz na babia a chciałem bardzo zaliczyc ten szlak :)
Tymuś

Post autor: Tymuś » 26 kwietnia 2010, 13:27

pon3ek pisze:Witam:) A co grozi za złamanie zakazu i przejscie percia akademikow?? pytam bo wybieram sie 2 maja pierwszy raz na babia a chciałem bardzo zaliczyc ten szlak :)
na co tygodniowym sabacie czarownic, odbywającym się na Diablaku, zostanie rzucona na Ciebie klątwa :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 kwietnia 2010, 22:47

No to wezmę czosnek i drewniany kołek to może coś to pomoże :D
Arkady79

Post autor: Arkady79 » 12 lipca 2010, 9:23

Najlepszy szlak na Babią to bez wątpienia Perć Akademików
Właśnie wróciłem z Diablaka. szedłem tym szlakiem. Jest naprawdę piękny. dodatkowo udało mi się trafić na wspaniałą pogodę, ani jednej chmurki nie było przez cały dzień nad Babia. Ten szlak się naprawdę piękny. Pokazuje on wspaniale piętrowość roślinności. A widoki są wspaniałe. Polecam ten szlak.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 października 2010, 23:58

ODPOWIEDZ