Czy Zawoja i Babia Góra z 7-latkiem możliwe?

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Czy Zawoja i Babia Góra z 7-latkiem możliwe?

Post autor: Anonymous » 06 maja 2010, 18:59

Witam - świetne jest to Wasze forum:-)
Tak pięknie opisujecie Babią Górę, że zdecydowałam sie na Zawoje w tym roku - nigdy tam nie byłam. Czy jest jakis szlak który zdecydowanie powinnam ominąć idąc z 7-latką? Wybieram sie na 8 dni więc mam w planach przejsć wiele :-) Acha - i w której częsci Zawoji powinnam zdecydować sie na nocleg? -
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Re: Czy Zawoja i Babia Góra z 7-latkiem możliwe?

Post autor: Tomek.P » 06 maja 2010, 19:10

BeataS pisze:Czy jest jakis szlak który zdecydowanie powinnam ominąć idąc z 7-latką?
Myślę, że wejście na Babią Percią Akademicką mogłoby sprawić jej sporo problemów.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 06 maja 2010, 19:51

BeataS wskocz do działu "Przedstaw się"
Pozdrawiam.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 06 maja 2010, 20:32

Większość szlaków na Babią nie sprawia większych trudności, no może poza wspomnianą wyżej Percią Akademików (7-letnie dziecko może mieć jakieś problemy, chyba że jest zaprawione w bojach górskich to wtedy raczej przy małej pomocy rodziców sobie poradzi). Generalnie jednak większość różni się tylko długością i nachyleniem podejścia jakie trzeba pokonać. Co do noclegu to szukałbym raczej w okolicach Zawoja Markowa lub Zawoja Lajkonik bo stąd według mnie najbliżej na szlaki Babiej Góry.

Zerknij też na naszą główną stronę. Tam w menu po prawej i lewej stronie jest sporo dokładnych opisów Babiej Góry. Dużo cennych informacji i ciekawostek.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 maja 2010, 7:33

http://www.youtube.com/watch?v=rLOj8-5C ... r_embedded#

Filmik dla zachęty... a noclegi ? najlepiej w Zawoi Policzne ot choćby u Pani Ewy w agroturystyce.
http://www.surzyn.wczasywpolsce.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 maja 2010, 9:04

Dziękuję - szczególnie ten filmik jest super - wybieram sie sama z córką - widzę, że damy radę :-)
Nie sposób przeczytać na forum wszystkiego - ale czytałam o utrudnieniach na szlakach i stąd było moje pytanie.
Nie taki diabeł straszny :-)
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 07 maja 2010, 15:08

BeataS pisze:Nie taki diabeł straszny :-)
Babia bardzo lubi być kapryśna pod względem pogody no i musicie się nastawić na wiatr na samym szczycie bo prawie zawsze tam wieje. Babia jest jedyną tak wysoką kulminacją w obszarze kilkudziesięciu kilometrów i dlatego często zmienia się tam pogoda. Dlatego też w nawet bardzo pogodny dzień na szczycie może nieźle wiać :) Ale nie ma co się stresować. Babia jest jak najbardziej w Waszym zasięgu. Powodzenia :)
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 18 maja 2010, 7:27

Antek hehe dzieciaki wymiatają :)
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
ODPOWIEDZ