Jawor czy Krakus w Zawoji

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Jawor czy Krakus w Zawoji

Post autor: Anonymous » 11 maja 2010, 13:32

Tak wstępnie oglądałam oferty w internecie na rezerwacje noclegów - czy w Jaworze jest ok?
z góry dziękuję za odpowiedzi
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 maja 2010, 17:19

Z czystym sumieniem polecam pensjonat Jawor, czysto, fajna obsługa, nooo i bardzo dobre jedzonko... :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 maja 2010, 10:08

Napisz coś więcej o tym pobycie w Zawoi... kiedy, czy samochodem ?
Rozumiem ,że będziesz tam pierwszy raz ,dlatego pytam ...z obu ośrodków powinnaś być zadowolona ... warunki porównywalne, odległość od głównych szlaków też (tu trochę denerwuje mnie główna strona "Jaworu" gdzie na fotce wygląda jak by był bliziutko Babiej a to raczej taki fotomontaż )
Otóż oba ośrodki leżą w centrum Zawoi Górnej i ma to też pewne plusy bo blisko sklepy,karczmy itp. ,w obu dobre jedzenie ale do początków szlaków na Babią ok.3km. przy samochodzie nie sprawia to kłopotów natomiast pieszo chodnikiem nogi bolą ...
Anonymous

Jawor

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2010, 20:00

Pojadę pociągiem - mam daleko z Poznania - tzn może jeszcze zmienię zdanie - ale raczej nie. Tak będę tam pierwszy raz - w drugiej połowie sierpnia. Nie zależy mi na bliskosci centrum i knajpek. Czy w Zawoji nie ma żadnej komunikacji która podwozi do początków szlaków?? Przecież górskie miejscowości są chyba z natury rozciągnietę. 3 km do początku szaku to mnie nie pocieszyłeś hmmm
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Re: Jawor

Post autor: Inga » 07 czerwca 2010, 23:44

BeataS pisze:Pojadę pociągiem - mam daleko z Poznania - tzn może jeszcze zmienię zdanie - ale raczej nie. Tak będę tam pierwszy raz - w drugiej połowie sierpnia. Nie zależy mi na bliskosci centrum i knajpek. Czy w Zawoji nie ma żadnej komunikacji która podwozi do początków szlaków?? Przecież górskie miejscowości są chyba z natury rozciągnietę. 3 km do początku szaku to mnie nie pocieszyłeś hmmm
Zawoja rzeczywiście jest bardzo rozciągnięta.
Jeśli chodzi o komunikację, to sprawa wygląda tak, że jest dobre połączenie busów na trasie Sucha Beskidzka- Zawoja Policzne. Niestety z dojazdem do innych Zawoi jest większy problem. Jeżdżą tam PKSy też ze Suchej (np do Zawoi Widły, Markowej, Krowiarki (ten akurat tylko w okresie letnim i to raz dziennie:) itp) ale połączenia te są rzadkie.
Najlepiej wcześniej sprawdzić on line (lub zadzwonić np do PKS w Suchej Beskidzkiej i zapytać o połączenia do Markowej- stamtąd szlak prosto na Babią przez schronisko). Można też podejść do głównej drogi (nr 957) i złapać busa do Policznej. Jeżdżą z częstotliwością mniej więcej co 30min.
www.mercbus.pl
www.zawojabus.pl
Pewnie wiesz, ale na wszelki wypadek napiszę- do Zawoi nie dotrzesz pociągiem, trzeba wysiąść w Suchej Beskidzkiej lub Makowie Podhalańskim i przesiąść się na busa/ autobus
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2010, 9:52

No to i ja dorzucę kilka uwag.... z tobołkami i dzieckiem lepiej jest wysiąść z pociągu w Makowie bo przyst. PKS jest dużo bliżej niż w Suchej. (atrakcją jest też zmiana kierunku jazdy ,nie wyskakuj ,tak ma być :)
Jeżeli jeszcze nie rezerwowałaś miejsca to możesz rozważyć jakiś ośrodek np. w Zawoi -Składy (Halny,Jędruś) to będziesz w miarę blisko szlaku do schroniska.... jeżeli już zdecydowałaś się na Jawor to też będzie fajnie... bo faktycznie można podjechać busem do każdego szlaku a sam OW jest super. Zawoja jest cudowna w każdym miejscu... :D
ODPOWIEDZ