zimowe szlaki dla piechurów

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2013, 16:09

do boraczej na pewno, od boraczej cholera wie, jak będą świeże opady śniegu to moze byc średnio.

zielony od boraczej jest nudny i idzie lasem, a ten czarny w połączeniu z żółtym o wiele bardziej widokowy.

Warto mimo wszystko spróbować.

Tu Ci wklejam dwie "moje" relacje z tamtych rejonów.


viewtopic.php?t=8121

viewtopic.php?t=6477
Awatar użytkownika
Zdziczały
Turysta
Turysta
Posty: 96
Rejestracja: 12 października 2012, 20:56
Kontakt:

Post autor: Zdziczały » 29 stycznia 2013, 19:58

Raczej pewne, że problemów dużych nie będzie na trasie o której mówi Sokół. Co prawda prawie codziennie trochę posypuje w górach, ale to tak popularna trasa, że musiały by być konkretne opady by była nie do przejścia.
I oczywiście wariant przez Redykalny. Ten zielony już nie jest taki leśny jak jeszcze kilka lat ale widoki mniej ciekawe niż na żółtym.

A jak chcesz pewnika to się na Skrzyczne wybierz, kolejką na szczyt a pieszo do Malinowskiej Skały, będzie przetarte. Tam skutery jeżdżą, narciarze i.t.d. Widoki kapitalne.

Poza tym większość szlaków dojściowych do schronisk jest zazwyczaj przetarta, na Raczę, Rycerzową, Przegibek i.t.d.

Oczywiście wiadomo-zima, nigdy nie ma 100% pewności co do warunków na szlakach.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 stycznia 2013, 21:19

wielki dzięki sokół za propozycje, poczekam jeszcze na szczegółową prognozę pogody do piątku ale myślę że klamka zapadła. jeszcze raz dzięki.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2013, 10:55

Nie zapomnij potem się pochwalić zdjęciami i wrażeniami - publicznie!
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 13 lutego 2013, 12:58

dzieńdoberek :) Czy mógłby mi ktoś z Tambylców napisać, czy szlaki w Sądeckim są przetarte? Np. z Rytra, czerwone i niebieskie...? :) Wiem, wiem, kombinuję jak koń pod górę z tymi feriami... Nie ma ducha w narodzie :(
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
ODPOWIEDZ