zimowe szlaki dla piechurów

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

vertigo

Post autor: vertigo » 13 lutego 2012, 22:54

Pudelek pisze:na Beskidzkim jest dość sporo opisów z wizyt w tym miejscu, a że znam ludzi, którzy tam mieli nieszczęście zejść, to utwierdziły mnie one w przekonaniu, żeby tego błędu nie popełniać

co oczywiście nie oznacza, że mogłeś wychodzić stamtąd zadowolony
Ufam niemal wyłącznie swoim odczuciom ;)
Za pierwszym razem wstąpiłem tam na browara, za drugim na kawę i szarlotkę, miło pogawędziłem z gospodarzami... Tyle, niczego złego nie pamiętam
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 13 lutego 2012, 23:18

malgosiadg pisze:Ale aż wstyd pisać, przy takich wyczynach...
No, Małgosiu! No co Ty! Nie daj się tej presji! Mnie się właśnie to tutaj podoba, że nie tylko Tatry się liczą (przynajmniej dla sporej części GieeSów) :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2012, 10:22

Dżola Ry pisze:Relacje poproszę
Tak, ja też poproszę, Gniazdo Rysianki bardzo lubię, szczególnie zimą. Chętnie przeczytam i obejrzę zdjęcia z Twojej wycieczki.
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 14 lutego 2012, 12:11

Pudelek pisze:co oczywiście nie oznacza, że mogłeś wychodzić stamtąd zadowolony
zaznacz w satystykach że ja należe do osób zadowolonych z pobytu w tym miejscu :P
malgosiadg pisze:Ale aż wstyd pisać, przy takich wyczynach...
tylko czego się tu wstydzić, że byłaś w gorach?
Skrobnij cosik bo chętnie też poczytam :kukacz:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 14 lutego 2012, 13:46

heathcliff pisze:tylko czego się tu wstydzić, że byłaś w gorach?
Bynajmniej :D Ja się z resztą nigdy nie wstydzę swojego anemicznego tempa ani lęków - ważne, że mnie to sprawia ogromną satysfakcję i że zamiary dobieram do moich sił a nie odwrotnie. Ale dopiero co tydzień temu sprocket73 pokazał taką świetną fotorelację, że i tak ładniej tego nie pokażę, a trasę większość z Was zna na pamięć
sokół pisze:
Dżola Ry pisze:Relacje poproszę
Tak, ja też poproszę, Gniazdo Rysianki bardzo lubię, szczególnie zimą. Chętnie przeczytam i obejrzę zdjęcia z Twojej wycieczki.
heathcliff pisze:Skrobnij cosik bo chętnie też poczytam :kukacz:
na specjalne zamówienie oczywiście napiszę parę słów i pokażę zdjęcia, chociaż mistrzem obiektywu to ja nie jestem - ale co się napatrzyłam na Romankę, to moje ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lutego 2012, 10:16

Dżola Ry pisze:
malgosiadg pisze:zielony szlak z Żabnicy Skałki na Halę Pawlusią przetarty i wart przejścia
Tomek.P pisze:chyba spotkaliśmy się w schronisku na Boraczej
Żywe srebro pisze: nam tez się udało, piękny szlak, pogoda marzenie.
Relacje poproszę :kukacz:
Wysyp tatrzańskich opisów dzisiaj, jednak są tu tacy, którzy nie tylko lubią, ale wręcz preferują inne rejony! :spoko:
Jak się wstawia zdjęcia? Każdy plik osobno wgrać na jakąś stronę hostingową i link dać w tagach [ img ], czy da się bezpośrednio wrzucić na forum? Trochę wstyd mi pisać relację z Opacznego, kiedy inni chodzą w tym czasie po Tatrach :(
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 15 lutego 2012, 11:27

Żywe srebro pisze:Jak się wstawia zdjęcia? Każdy plik osobno wgrać na jakąś stronę hostingową i link dać w tagach [ img ]
to jest najlepszy sposób
Żywe srebro pisze:czy da się bezpośrednio wrzucić na forum?
klikasz "podgląd" i tam masz możliwość dodawania plików z komputera w wielkości 500x400px
Żywe srebro pisze:wstyd mi pisać relację z Opacznego
na tym forum są amatorzy wszystkich pasm górskich, więc nie krępuj się tylko dawaj :spoko:
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 03 marca 2012, 10:21

Podpinam się pod temat. Czy ktoś wie jak wygląda obecnie stan szlaku czerwonego Czantoria - Stożek albo jak wygląda stan szlaków w paśmie Równicy?? Ktoś może szedł ostatnio, czy jest przetarty.... GOPR informuje, że na samej Czantorii warunki turystyczne dobre, Stożek i Soszów trudne. Coś tak kombinuje nad jakimś wypadem, może ma ktoś ochotę dołączyć.. :8)
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 03 marca 2012, 11:12

Rafal pisze:Coś tak kombinuje nad jakimś wypadem, może ma ktoś ochotę dołączyć.. 8)
Rafal, zamieść propozycję w Zaproszeniach - tak najłatwiej zorganizować towarzystwo :)

(o szlakach nie mam pojęcia)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2013, 14:24

witam
chciałem odswieżyć temat, zeby nie zakladac nowego.
otóż własnie kupilem sobie nowe buty i az mnie skreca zeby je wypróbować ;>. stąd pytanie : gdzieby tu wyskoczyć na jeden dzień ?
czy jak podpowiada rozum w okolice klimczoka, szyndzielni i błatniej ?
czy jak podpowiada serce ( po relacji aniołka ;) ) na babią ?
dośc istotny fakt że nie posiadam rakow ani rakiet. dzieki za wszelkie info.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2013, 14:38

Wyposrodkuj i skocz na Rysiankę. Widokowo dużo lepiej, niż na Klimczoku, a raki nie będą Ci potrzebne.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2013, 14:40

a którym szlakiem ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2013, 14:50

Z Klimczoka.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2013, 14:55

Jeśli jesteś zmotoryzowany, to chyba najlepiej robi się pętlę Żabnica Skałka - Hala Boracza - Hala redykalna - Lipowska - Rysianka - Pawlusia - i teraz albo już masz dość i schodzisz do auta zielonym, albo jeszcze sobie wydłużasz pętlę o Romankę i Słowiankę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2013, 15:55

wygląda to nieżle. nigdy nie byłem w tych stronach. to na tyle uczęszczany szlak że bedzie przetarty ?

psDobromił  wielkie dzięki
ODPOWIEDZ