Akademicka Perć

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

inia

Akademicka Perć

Post autor: inia » 06 października 2007, 16:51

hej, czy ktoś z Was szedł w ostatnim czasie na Babią Akademicką Percią? Mam wolny weekend i zastanawiam się czy nie pokusić się jutro na tą trasę, ale nie wiem jakie są tam teraz warunki? Byłam kilka razy na Babiej ale nigdy nie szłam tą trasą... Będę wdzięczna za rady :D
Pete

Re: akademicka perć

Post autor: Pete » 06 października 2007, 18:38

inia pisze:hej, czy ktoś z Was szedł w ostatnim czasie na Babią Akademicką Percią? Mam wolny weekend i zastanawiam się czy nie pokusić się jutro na tą trasę, ale nie wiem jakie są tam teraz warunki? Byłam kilka razy na Babiej ale nigdy nie szłam tą trasą... Będę wdzięczna za rady :D
To zamiast Babiej Góry możesz wybrać pobliską Halę Krupową. Jutro tam będzie Małopolskie Zakończenie Sezonu Turystycznego i Zlot Turystów Górskich :).
inia

Post autor: inia » 06 października 2007, 19:14

no cóż, przemyślę to jeszcze raz... Prawdopodobnie zdecyduję się na tradycyjną trasę Krowiarki- Sokolica- Babia- Przęłęcz Brony- Markowe- Zawoja
inia

Post autor: inia » 06 października 2007, 20:17

O schronisku wiem, bo byłam tam jakiś miesiąc temu. Jednak zdecydowaliśmy się wejść i wyjść na Krowiarkach. Co najwyżej w jedną stronę przez Sokolicę a z powrotem przez Markowe Szczawiny. Szkoda, że w tym roku nie było takiej prawdziwej polskiej jesieni, bo miałam dużo planów- np Czerwone Wierchy, Akademicka Perć. Cóż, może innym razem
Pete

Post autor: Pete » 06 października 2007, 21:28

inia pisze:O schronisku wiem, bo byłam tam jakiś miesiąc temu. Jednak zdecydowaliśmy się wejść i wyjść na Krowiarkach. Co najwyżej w jedną stronę przez Sokolicę a z powrotem przez Markowe Szczawiny. Szkoda, że w tym roku nie było takiej prawdziwej polskiej jesieni, bo miałam dużo planów- np Czerwone Wierchy, Akademicka Perć. Cóż, może innym razem
Przecież ta polska złota jesień dopiero co się zaczyna :).
MałaBee

Post autor: MałaBee » 06 października 2007, 22:26

inia pisze:no cóż, przemyślę to jeszcze raz... Prawdopodobnie zdecyduję się na tradycyjną trasę Krowiarki- Sokolica- Babia- Przęłęcz Brony- Markowe- Zawoja
Z pewnością będzie bezpieczniejsza i bardzo widokowa. Ja mimo wszystko polecam jeszcze z tamtych rejonjów zielony szlak do Lipnicy Wielkiej :). Dojazd też jest fajny. I zobaczysz jaka jest różnica między Zawoją a Lipnicą. W ciągu 4h zobaczysz jak mija 50 lat :)
inia

Post autor: inia » 06 października 2007, 22:48

obawiam się, że wtedy będzie już pełno śniegu i ani jednego czerwonego liścia nie będzie widać :( ale jeszcze przyszły weekend mam wolny to może się rozpogodzi. Fajnie by było...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 października 2007, 8:21

inia pisze:obawiam się, że wtedy będzie już pełno śniegu i ani jednego czerwonego liścia nie będzie widać :( ale jeszcze przyszły weekend mam wolny to może się rozpogodzi. Fajnie by było...
Nie martw się dasz radę. MałaBee by powiedziała: "Gdzie Twój optymizm :)"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 października 2007, 10:19

Mosorczyk Bardzo fajnie to opisałeś :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 października 2007, 15:53

Gdzie ten buk się znajduje?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 października 2007, 18:46

gratuluje piekne zdjecia...a co do kolorów w górach jeszcze zielono,wiadomo ze sie troszke zmienia ale nie ma jeszcze tego co ma byc i na co czekamy,wiem bo byłem dzisiaj na grzybach,na stoku małej czantori,a widok z pokoju mam na kawał beskidów, czeskiego i slaskiego to widze jaka jest aura,a było dzisiaj wilgotno, widocznosc słaba i przelotne opady,temperatura 13 stopni.
ps.grzybów 4kg w 1,5godziny.same podgrzybki.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2008, 7:25

Wiem, że to już gdzieś było, ale nie umię tego znaleźć. Gdzie jest ta skała. Gdzieś na Akademickiej Perci?

To zdjęcie wyciągnęłam z relacji "Urwij mi to..."

Obrazek
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 02 lutego 2008, 9:55

Mosorczykz kąd masz takie inf na temat drzew?masz inf na wszystkie tematy? :zoboc: ale zdjęcia buka są prześwietne.nic tylko się uśmiechnąć
Przemko

Post autor: Przemko » 15 marca 2008, 12:15

Nie szłem jeszcze akademicjką percią na Babią Góre,ale ponoć ciekawie jest. :D
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 15 marca 2008, 19:12

Przemko pisze:Nie szłem jeszcze akademicjką percią na Babią Góre,ale ponoć ciekawie jest. :D
A pewnie, że fajnie :) :) :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
ODPOWIEDZ