3 dni w beskidzie żywieckim

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

3 dni w beskidzie żywieckim

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2012, 16:38

Witam. Wraz ze znajomymi planujemy wycieczkę 3 dniową w przyszłym tygodniu.
plan jest taki że idziemy z Soli czarnym na przegibek a potem na Rycerzową(nocleg) z Rycerzowej na Krawców i tu moje pytanie:
jak wygląda niebieski szlak słowacki? Da się przejść bez większych kłopotów?
Potem z Krawcowego dalej niebieskim chcemy iść na Trzy kopce, potem na Boraczą i do Milówki
Jak jest ze szlakami na tej trasie?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 czerwca 2012, 10:03

niebieski szlak słowacki jest nudny jak flaki z olejem. Lepiej idź sobie do Soblówki z Rycerzowej, a następnie na Krawców,

Krawców - Trzy Kopce - dawno nie byłem, ciężko mi się wypowiedzieć, ale klimaty niebieskiego słowackiego idącego z Krawców na Rycerzową.

Jeżeli mogę coś doradzić:

Dzień 1:
Zwardoń - Wielka Racza - Przegibek - Rycerzowa (jak starczy sił, polecam nocleg w bacówce)

Dzień 2:
Przegibek (zależnie od tego, gdzie skończyliście dzień wcześniej) - Rycerzowa - Soblówka - Krawców Wierch

Dzień 3:

Krawców Wierch - Rysianka - Lipowska - Boracza - Milówka

Bardzo przyjemna trasa, spokojnie do zrobienia w 3 dni spacerowym tempem
Awatar użytkownika
trotyl
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 384
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 20:26

Post autor: trotyl » 03 czerwca 2012, 18:51

W zeszłym roku na Krawców spotkałem ludzi ,którzy tak jak ja nocowali dzień wcześniej na Przegibku.Plakali strasznie,że szlak długi i źle oznakowany(chociaż graniczny) i się pogubili.
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 03 czerwca 2012, 18:54

trotyl pisze:źle oznakowany(chociaż graniczny) i się pogubili.
Jest tam takie miejsce, my też się tam pogubiliśmy, szlak odchodzi od granicy, ale idąc granicą dojdzie się do szlaku.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 czerwca 2012, 19:35

mnie kusi w tym szlaku dzikość.... ;]a w razie czego mam trochę techniki(GPS w telefonie) ale dzięki za sugestie, na pewno obgadam to ze znajomymi ;]
mam po prostu dosyć widzieć ludzi na szlaku...
ale może z okazji euro 2012 i dni przedmeczowych będzie pusto :D
Awatar użytkownika
trotyl
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 384
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 20:26

Post autor: trotyl » 03 czerwca 2012, 20:34

Dodam tylko ,że na szlaku między Krawców a przełęczą Bory Orawskie znajdują się dosyć uporczywe bajorka ,które trzeba omijać idąc skrajem lasu.Ja w zeszłym roku zrobiłem skrót idąc na Rysiankę schodząc na p.Bory orawskie w dół do strumienia,a dalej do szlaku czarnego.Mam sentyment szczególnie mostu ,który znajduje się zaraz przy miejscu , gdzie szlak skręca w las.Ktoś korzystał z tego skrótu???
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 03 czerwca 2012, 21:11

Przeszedłem tą trasę w ten sam sposób jakieś 10 lat temu - bardzo fajna, szlak niebieski daje popalić - mnóstwo wejść i zejść, ale bardzo ciekawy. Należy trzymać się słupków granicznych.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 03 czerwca 2012, 21:32

BarteX pisze:Da się przejść bez większych kłopotów?
BarteX pisze:mnie kusi w tym szlaku dzikość.... ;]
BarteX pisze:mam po prostu dosyć widzieć ludzi na szlaku...
tak, da się przejść i znajdziesz dzikość, mało uczęszczany szlak, widoki jedynie z okolic Oszasta dojście na szczyt widoczną dróżką dwie min. bardzo ograniczone.

pomoce wizualne:

https://picasaweb.google.com/1108268786 ... sRycerzowa#

https://picasaweb.google.com/1108268786 ... ka29052010#
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 marca 2013, 21:29

jak widzicie taką trasę?

dzień 1
zwardoń-wielka racza(nocleg dla zdjęć rano)
dzień 2 intensywny
wielka racza - krawców wierch według map compass 8:45 ale idąc np od 7 da radę chyba...
dzień 3 krawców wierch -trzy kopce-> rysianka - lipowska-boracza->milówka 5:40
a może zrobić w 2 stronę trasę??
gdzie są ładne widoki o wschodzie słońca?
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 09 marca 2013, 23:52

Istotne jest to kiedy masz zamiar robić tą trasę...?

Ok. 4 lata temu szedłem podobnie (w lipcu lub sierpniu).
Zwardoń-Wlk. Racza- Przegibek (nocleg)- Rycerzowa- Soblówka- Krawców- Trzy Kopce- Rysiank (nocleg)- Milówka
Stopy sobie wtedy nieźle wyciorałem (przez to, że miałem niskie buty), ale trasa jak najbardziej do zrobienia i do polecenia. Nocleg na Raczy :spoko: Przy dobrej pogodzie będziesz miał ładny zachód i wschód.

Rycerzowa też jest dobrym miejscem na wschód słońca. Rysianka... Chyba Pilsko trochę zasłania... :hmmm:
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2013, 7:47

trasa w lato jak juz
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2013, 11:38

Tak jak w temacie- szukam ładnych widokowo tras na weekend majowy w Beskidzie Żywieckim/Śląskim. Gdzie proponujecie szukać noclegu?? i co ewentualnie zwiedzić w razie "niepogody"? (odpukać)!
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 27 marca 2013, 13:05

PatiJ pisze:Tak jak w temacie- szukam ładnych widokowo tras na weekend majowy w Beskidzie Żywieckim/Śląskim. Gdzie proponujecie szukać noclegu?? i co ewentualnie zwiedzić w razie "niepogody"? (odpukać)!
Nocleg Skalanka
Można poszukać mieszczącego się okolicy źródła żywego wina!! :)
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2013, 13:27

W razie niepogody zwiedź Muzeum Browarnictwa w Żywcu.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 15 kwietnia 2013, 21:54

Wygląda na to, że mam szansę na spędzenie długiego weekendu w górach. Najchętniej pojechałabym z GSami na Wielką Fatrę, ale niestety, nie mogę wyjechać z Polski (chyba, że tylko na kilka godzin, wędrując w pobliżu granicy).

Sama nie wiem, gdzie chciałabym pojechać, wiem tylko, że nie w Tatry, bo nie lubię ich majowej urody. Najbardziej chyba jednak mam apetyt na Beskid Żywiecki, bo go prawie nie znam, a z tego, co piszecie, warto go poznać ;) Chciałbym wziąć plecak i powędrować od schroniska do schroniska. Mam na to 5-6 dni.

Mam więc prośbę do Was, abyście mi zaproponowali, jaką trasą mogłabym przejść? Wiem, że powinnam sama zaplanować, a Was poprosić jedynie o opinię, ale naprawdę brakuje mi czasu na wertowanie źródeł.

Chciałabym, aby to była możliwie najbardziej widokowa trasa, aby odległości między noclegami pozwoliły na naprawdę leniwą wędrówkę z wieloma postojami na kontemplację. Ludzie na szlaku mi nie przeszkadzają.

Czy sądzicie, że mogę mieć problem w czasie majówki z noclegami w schroniskach?

Ewentualnie jestem otwarta na inne pasma.

A może ktoś jeszcze nie ma planów na długi weekend i dołączyłby do mnie? A może tylko na część weekendu?
ODPOWIEDZ