Gorce

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Gorce

Post autor: spacerowicz » 24 lipca 2012, 11:55

Dzień dobry. Początkiem sierpnia planujemy krótki rajd po Gorcach. Planowana trasa: z Łopusznej niebieskim na Turbacz, z niego czerwonym na Lubań, z Lubania zielnym przez Ochotnicę na Gorc, z Gorca zielonym na Turbacz i z niego czerwonym i czarnym powrót do Łopusznej. Proszę Was o podpowiedź gdzie na tej trasie najlepiej rozbić namiot. Planujemy niespieszny spacer z dwoma - trzema noclegami. Chętnie również przyjmę propozycje innych tras na kilka dni w Gorcach. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 24 lipca 2012, 12:05

Na Lubaniu i w Jaworkach masz bazy namiotowe.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Post autor: spacerowicz » 24 lipca 2012, 12:14

Dzięki Grochu, ale zapomniałem dodać że bardziej nas interesują "pozabazowe" miejsca ;)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 lipca 2012, 14:11

spacerowicz pisze:Dzień dobry. Początkiem sierpnia planujemy krótki rajd po Gorcach.
spacerowicz tak takie "CÓŚ" w Dziale "Zaproszenia" zamieszczamy :kukacz:
Podaj do tematu dokładną datę, a ja przeniosę temat do Zaproszeń.
:spoko:
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Post autor: spacerowicz » 24 lipca 2012, 14:33

Króliku - nie mogę zamieścić mojego zapytania w dziale zaproszeń ponieważ nie znam dokładnej daty naszego łazikowania. Nasza wrodzona niezależność ;) nie pozwala nam na ustalanie na sztywno takich planów. Stąd brak zaproszeń na nasze wypady. Nie znaczy to że stronimy od towarzystwa na szlaku i zawsze chętnie widziane są osoby na doczepkę jak i również my się chętnie doczepiamy. Celem mojego zapytania były miejsca do rozbicia namiotu. Gdy, jakimś cudem z wyprzedzeniem większym niż 8 godzinne, będziemy znali datę naszej wycieczki na pewno wezwiemy Szanownych Forumowiczów do współudziału. A tymczasem proszę uniżenie o nieprzenoszenie. :3:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 lipca 2012, 15:33

spacerowicz pisze:proszę uniżenie o nieprzenoszenie.
Prośbę rozpatrzono pozytywnie :spoko:
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Post autor: spacerowicz » 24 lipca 2012, 21:24

O dzięki Wielki Admi! :piwo:
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 25 lipca 2012, 1:01

Królik pisze:spacerowicz tak takie "CÓŚ" w Dziale "Zaproszenia" zamieszczamy
a nie jest tak czasem, że w dziale "Zaproszenia" są zaproszenia, a nie pytania o trasę? :kukacz:

przecież nie każdy kto się o coś pyta życzy sobie zapraszać jednocześnie ludzi z forum. może jeszcze relacje przenieśmy do zaproszeń, żeby każdy kto opisując gdzie był miał obowiązek od razu zaprosić innych na następną wyprawę :P
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2012, 12:01

spacerowicz - jak nie 'bazowe' miejsca (pod Gorcem tez jest baza) to moze byc problem z 2 powodow:
- sporo drogi proponujesz na granicy GPN lub w parku
- wybrales szlaki grzbietowe, przez co mozesz miec problem z woda
Najlepsze miejsca na tej trasie to okupowane przez bazy polany na Lubaniu i pod Gorcem, dodatkowo Studzionki - ale tez z gospodarzem trzeba sie dogadac. Mozna probowac gdzies ponizej polany Morgi czy Fiedorowki (kier Luban), w dolinie Ochotnicy (nie polecam) lub Gorca Kamienickiego albo na Strzelowskich, ale wiekszosc to teren prywatny i zakaz biwakowania, wiec poki Ci nikt nie znajdzie bedzie ok - ale jak tak w necie upubliczniasz trase i jeszcze podasz termin, to Cie znajda :D
Jak lazilem z namiotem, to rozbijalem sie przy bazach - koszt niewielki, a zawsze mozna bylo skorzystac z wrzatku i dostepu do czystej wody.
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Post autor: spacerowicz » 25 lipca 2012, 12:52

Jeżu Kolczasty! Żeby posądzać mnie o łamanie prawa poprzez biwakowanie w parku lub na terenie prywatnym? Nigdy w życiu! ;)
Dzięki Tomcio - o takie wskazówki mi chodziło. Rozbijanie się w bazach nie należy do moich ulubionych, ale jak nie będzie innego wyjścia to trza się będzie przeprosić :(
ODPOWIEDZ