czy jest jeszcze śnieg na zboczach Baraniej

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

czy jest jeszcze śnieg na zboczach Baraniej

Post autor: Anonymous » 25 kwietnia 2013, 12:23

Witam. Mam pytanie jak w temacie. W najbliższych dniach wybieram się z ekipą na nocne przejście przez Baranią Górę. Pójdziemy z Wisły czarne szlakiem niebieskim na szczyt a z tamtąd do Wisły Głębce na pociąg. No i z tąd pytanie. Szedł z was tam ktoś w ostatnich paru dniach ? Jeśli tak to bardzo proszę o info ile tam jest śniegu ? Bo od tego zalezy jak sie ubiorę
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 kwietnia 2013, 12:51

śnieg w tamtym roku był jeszcze w maju a przyznajmy ze mniejsze opady byly niz w tym, ale ogolnie bylo cieplo mimo sniegu:)
Mirek

Post autor: Mirek » 25 kwietnia 2013, 13:06

Cytuję forumowicza z innego forum o nicku Frugo.



Witam wszystkich, jestem tu nowy. Byłem w sobotę na Baraniej, śniegu w wyższych partiach sporo na oko miejscami dobrze ponad metr. Teraz już pewnie dużo mniej będzie. Wracałem ze szczytu z Baraniej szlakiem w stronę schroniska na Przysłopie i Czarnej Wisełki. Szlakiem płynie rzeczka z topiącego się śniegu, więc zaliczona mała kąpiel po drodze. W schronisku jak zawsze słabo i ceny jakby co roku wyższe...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 kwietnia 2013, 13:56

Byłem wczoraj na Rysiance powiem tak do ok 1000m jest w miare sucho a jak znajdziesz płat sniegu to mozna go spokojnie ominąc powyżej jest go sporo idac po sniegu czasami wpadasz po kolana
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 29 kwietnia 2013, 10:03

Powyżej 1100 m śniegu jest dużo, bylismy na Radziejowej i od Rogaczy przez Radziejową, Prehybę do Skałki śnieg na całej długości szlaku.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ