Pytanie o Filipkę

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Pytanie o Filipkę

Post autor: Anonymous » 04 maja 2013, 13:22

Witam, planuję się wybrać na Filipkę i pytanie moje brzmi czy złotówkami się tam da płacić czy raczej zaopatrzyć się w korony, i ile mnie wiecej kosztuje tam np piwko :) żebym orientacyjnie wiedział ile tego wziąć. :)
Mirek

Re: Pytanie o Filipkę

Post autor: Mirek » 04 maja 2013, 13:35

maren pisze:Witam, planuję się wybrać na Filipkę i pytanie moje brzmi czy złotówkami się tam da płacić czy raczej zaopatrzyć się w korony, i ile mnie wiecej kosztuje tam np piwko :) żebym orientacyjnie wiedział ile tego wziąć. :)
Radziłbym nabyć korony,złotki przyjmują ale po baardzo niekorzystnym kursie. :10: kosztuje circa 30-35 k.Posiłki różnie ,zupa to ok 40-60 koron,drugie danie w zależności od dania od 80 koron.Z porozumieniem się z gospodarzami nie ma problemu.Gospodarze państwo Sikorovie świetnie władają językiem polskim.Walutę też radziłbym u nas kupić,w okolicy brak kantorów.Różnicę w rachunku można dopłacić złtówkami.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 maja 2013, 20:07

Mała poprawka Mirek hospodę na filipce prowadzi pani Łabajowa pani Sikorowa mieszka pod szczytem obok chaty celników
Filipka to bardzo urokliwe miejsce polecam odwiedzić pobliską górkę Łączkę ,z naprawdę łądną panoramą od Tatr po Jasenniki :D
Mirek

Post autor: Mirek » 05 maja 2013, 20:35

tomtur pisze:Mała poprawka Mirek hospodę na filipce prowadzi pani Łabajowa pani Sikorowa mieszka pod szczytem obok chaty celników
Filipka to bardzo urokliwe miejsce polecam odwiedzić pobliską górkę Łączkę ,z naprawdę łądną panoramą od Tatr po Jasenniki :D
Fakt rypłem plamę,a dodaj cóś o cenach bo daaawno mnie tam nie wiedzieli.
ODPOWIEDZ