mam pytania

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

mam pytania

Post autor: tatromaniak » 06 sierpnia 2013, 18:09

Mam dwa pytania do znawców Beskidów:

1/ Czy na szlaku Rycerka Górna Kolonia- Wielka Racza - Przełęcz Przegibek - Rycerka Górna Kolonia jest dużo odkrytego nasłonecznionego mocno terenu?

2/ Na trasie z Mraźnicy na Kiczory spotkałem dziś zdrowe nie suche drzewo aż ociekające żywicą zaatakowane przez jakieś szkodniki.
Co to za szkodniki?
Załączniki
101_7712.JPG
101_7712.JPG (63.74 KiB) Przejrzano 999 razy
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 06 sierpnia 2013, 18:40

tatromaniak pisze: Czy na szlaku Rycerka Górna Kolonia- Wielka Racza - Przełęcz Przegibek - Rycerka Górna Kolonia jest dużo odkrytego nasłonecznionego mocno terenu?
Sporo. Jak na moje oko, jakieś 2/3 trasy.
Nie wiem czy coś Ci to pomoże, ale tu masz kilka fotek z przejścia tej trasy (tyle, że w odwrotnym kierunku):
https://picasaweb.google.com/lady.lucy7 ... lkaRacza02
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2013, 21:58 przez Zrzęda, łącznie zmieniany 1 raz.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Kazik M
Turysta
Turysta
Posty: 30
Rejestracja: 25 lipca 2012, 21:49

Re: mam pytania

Post autor: Kazik M » 06 sierpnia 2013, 20:36

tatromaniak pisze: Co to za szkodniki?
Janku, te wióry i dziury w pniu to zapewne pozostałości po pracy dzięcioła czarnego, a co on tam znalazł tego nie wiem.
ODPOWIEDZ