Jak się bronić przed manipulacją w pracy przewodnickiej?

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Kontakt:

Jak się bronić przed manipulacją w pracy przewodnickiej?

Post autor: Lech » 13 listopada 2016, 19:03

Na stronie http://naszesudety.pl/o-jakosci-pracy-p ... ckiej.html pojawił się plakat wraz z komunikatem:

Obrazek
Zapraszamy do udziału w I Konferencji Naukowo-Turystycznej z cyklu "Produkty turystyczne podwyższające jakość usług turystycznych", zatytułowaną "Czynniki determinujące jakość pracy przewodnickiej". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada 2016 roku, w sali 27 Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (budynek Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Kamienna 43).
W komentarzu pod tym komunikatem czytamy:
Piotr M.2016-11-12 17:33 Jak się bronić przed manipulacją w pracy przewodnickiej? Przede wszystkim, nie czytać strony SKPS'u.
Odnośnie stwierdzenia o wiodącej roli SKPS w manipulacji środowiskiem przewodników sudeckich potwierdzam, że od dawna zauważyłem to dosyć niezwykłe zjawisko. Ciekawi mnie jednak, czy prezenterzy zwrócą też uwagę, że najlepszą obroną przed manipulacją w przewodnictwie sudeckim, by było uzyskanie wiedzy i doświadczenia przewodnickiego inną drogą, niż obowiązkowe uczestnictwo w kursie organizowanym przez podmioty posiadające państwowe zezwolenie na organizowania takich kursów i realizujące ścisły państwowy program indoktrynacji kandydatów na przewodników?
Pozdrawiam

Lech z Poznania
http://rugala.sweb.cz/ks_mala.gif
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta

Post autor: Mirek » 14 listopada 2016, 7:51

Zaiste ciekawy temat. :)
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 listopada 2016, 9:25

Tematy prezentacji chyba wzięte z "głowy" czyli z niczego. Jak tylko będę we Wrocławiu to postaram się posłuchać jak rozwiną tematy zajmujących prezentacji. Mam nieodparte wrażenie, że próbują naśladować wykłady z mniemanologi stosowanej prof. Stanisławskiego, ale to już było i trudno skopiować tak doskonały kabaret.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
kos

Post autor: kos » 14 listopada 2016, 10:13

Interesujący wydaje mi się tylko temat: Turystyka piwna Dolnego Śląska.
Bardzo interesujaca konferencja. Kto za to płaci?
Mam nadzieję, że nawiedzeni prelegenci zapłacą za wynajęcie sali z własnej kieszeni. Czy na sali będzie chociaż 25 osób? Na początku tak, bo tylu będzie "pozerów" chcących zabrać głos i niejako zmuszonych do wysłuchania przedmówców.
Szkoda mi jedynie osoby nr 26, która musi wytrwać do końca i posprzątać salę.
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta

Post autor: Mirek » 14 listopada 2016, 16:47

Turystyka Piwna? Wchodzę w to. :zoboc:
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Awatar użytkownika
Królik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Królik » 14 listopada 2016, 20:55

Mirek pisze:Turystyka Piwna? Wchodzę w to.
Mirku, ja już wszedłem :spoko:
Załączniki
IMG_20161114_202441_HDR-400x600.jpg
IMG_20161114_202441_HDR-400x600.jpg (170.48 KiB) Przejrzano 913 razy
"I'd waited so long to find you, I'd been through the heartbreak and the pain
But of course you already know that cos you've been throught the same."

"Cliche" - FISH

KRÓLICZA GALERIA ZDJĘĆ
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta

Post autor: Mirek » 15 listopada 2016, 9:37

A koleżeństwa nie laska było powiadomić? :twisted:
bogddan44

Post autor: bogddan44 » 17 listopada 2016, 11:51

No widzisz co z niego za samolub :D
Odpowiedz