Góry Świętokrzyskie

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Góry Świętokrzyskie

Post autor: Ptoszek » 11 maja 2011, 11:39

Mam do was pytanie. Napewno wiele z Was było w Górach Świętokrzyskich. Chciłbym się dowiedzieć co warto tam zwiedzić, zobaczyć, jak dojechać wszystkie informację bym chciał uzyskać jakie posiadacie :twisted: . Wybieram się właśnie w nie w czerwcu tak że w późniejszym czasie zamieszczę zaproszenie. Na razie chcę uzyskać potrzebne informacje. Z góry dziękuję za pomoc
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 11 maja 2011, 12:09

Polecam:
1 - Klasztor Świętego Krzyża od Nowej Słupi (szlak niebieski),na miejscu ciekawe muzeum w klasztorze oraz szczyt Łysa Góra za klasztorem + muzeum przyrodnicze parku też się tam mieści. P.S. Jak wejdziesz od Nowej Słupi i będą chcieli skasować za bilet możesz powiedzieć, że idziesz jako pielgrzym i zaoszczędzisz wejściówkę.
2 - Łysica 612m. od Świętej Katarzyny(szlak czerwony),po drodze na szczyt oczko z bardzo czystą wodą....i kapliczka,na szczycie krzyż (uważać na skały pod szczytem,jak mokro to łatwo o kontuzję).
Pod wejściem od Nowej Słupi parking na końcu drogi - płatny 5zł - niby strzeżony,a od Świętej Katarzyny parking przy kościele bezpłatny (stawałem 3 razy i nic się nie działo złego).
Odsyłam do strony Świętokrzyskiego Parku Narodowego: http://www.swietokrzyskipn.org.pl/index.php?wybrane=1
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 19 maja 2011, 12:49

Wielkie dzięki Chmielo :10: Może wiesz gdzie tanio można przekimać, bo jeśli czegoś taniego nie znajdę to myślę wziąść namiot i przekimać gdzieś w "krzaczorach"
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 19 maja 2011, 13:10

W Nowej Słupi jak będziesz udawał się w kierunku klasztoru na Świętym Krzyżu jest biuro turystyczne(po prawej stronie-od centrum miasteczka-zauważysz),tam możesz się dowiedzieć czegoś nt.noclegu,(osobiście nie nocowałem w okolicach - ew. pod zamkiem Chęciny jest pole namiotowe w miarę tanie i z ciepłą wodą-nocowałem rok temu pod koniec września-zwiedzając jaskinie Raj "warto" tylko zapisy wcześniejsze na telefon).
Ostatecznie zostaje nocleg w lesie :twisted:
(foto - pole pod zamkiem Chęciny)
Załączniki
(52a) 83.JPG
(66.96 KiB) Pobrany 760 razy
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 03 listopada 2011, 8:16

Poszukuję nie drogiego noclegu w górach świętokrzyskich. Może ktoś coś polecić ??
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 18 listopada 2011, 18:43

Ostatnio nocowałam w prywatnym schronisku młodzieżowym w Świętej Katarzynie, cena 26 zł w pokoju z łazienką. Warunki mocno średnie, na dłuższy pobyt nie polecam, ale jeśli chodzi Ci tylko o nocleg, to można tam zanocować. Również w Nowej Słupi jest PTSM, też ma, oprócz pokoi wieloosobowych, dwójki. Nocleg, z tego co pamiętam, jak tam dzwoniłam, to 32 zł od osoby w dwójce z łazienką. W obu miejscach w salach zbiorowych oczywiście jeszcze taniej.
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2011, 19:24 przez Wiolcia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 listopada 2011, 19:09

Ptoszek pisze:Poszukuję nie drogiego noclegu w górach świętokrzyskich. Może ktoś coś polecić ??
Własny samochód :P Choć nie... pora roku już nieodpowiednia. Ale polecam. łatwość znajdowania noclegu w ten sposób jest nieporównywalna z planowaniem noclegu w agroturystyce.

Z polecanych miejsc? Dąb Bartek jest trochę daleko... ale może będąc przejazdem?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 grudnia 2011, 16:10

W trakcie lata bardzo dobrze sprawdzają sie namioty-poole namiotowe można wynająć już za kilka zł,wiec to nie problem. A co warto zobaczyć? Przede wszystkim Łysą Górę-to główna atrakcja.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 grudnia 2011, 17:41

Bawarka-Karkonosze pisze:W trakcie lata bardzo dobrze sprawdzają sie namioty-poole namiotowe można wynająć już za kilka zł,wiec to nie problem. A co warto zobaczyć? Przede wszystkim Łysą Górę-to główna atrakcja.
A ja byłem w Świętokrzyskich dwa razy... raz z namiotem (dwa noclegi) a drugi raz na weekend i spałem w krowie* :)

*) Krowa to mój samochodzik ;D
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 28 maja 2012, 22:01

Jedna mala uwaga: nie ma co stołować się w jadłodajni na początku szlaku do Świętego Krzyża (przy parkingu, w Nowej Słupi). Powód? Mała miseczka zupy kosztuje tam 15zl. Reszta jeszcze droższa...
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 01 czerwca 2012, 10:55

Jedna mala uwaga: nie ma co stołować się w jadłodajni na początku szlaku do Świętego Krzyża (przy parkingu, w Nowej Słupi). Powód? Mała miseczka zupy kosztuje tam 15zl. Reszta jeszcze droższa...
:spoko:
:spoko:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2012, 14:26

Jeżeli chodzi ogólnie o góry świętokrzyskie,to powiem tak: jak najbardziej można zobaczyć,ale nie ma znowu jakiegoś dużego szału. Święty Krzyż,muzeum i w sumie tyle. Dla kogoś kto był w wyższych partiach gór nie zrobi to dużego wrażenia. To coś bardziej na zasadzie: byłem,zobaczyłem.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 września 2012, 21:40

PensjonatRenifer pisze:Jeżeli chodzi ogólnie o góry świętokrzyskie,to powiem tak: jak najbardziej można zobaczyć,ale nie ma znowu jakiegoś dużego szału. Święty Krzyż,muzeum i w sumie tyle. Dla kogoś kto był w wyższych partiach gór nie zrobi to dużego wrażenia. To coś bardziej na zasadzie: byłem,zobaczyłem.
Ja pierdziule :shock: to znaczy, że jak byłem w Alpach powyżej 3.500 to już g.świętokrzyskie, beskidy, wyspowy, beskid mały, kurde nawet Tatry mam olać bo są niższe, więc nie warto tam wędrować, bo
PensjonatRenifer pisze:nie ma znowu jakiegoś dużego szału
:shock: :shock: :shock: A gdzie jest? w Szklarskiej Porębie?
PensjonatRenifer ale duperele piszesz. Dla kogoś kto kocha góry ważny jest ich "klimat".
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 18 września 2012, 22:25

Królik pisze:A gdzie jest? w Szklarskiej Porębie?
Królik co Ty masz do Szklarskiej Poręby? :P
Poza tym się z Tobą zgadzam :)
zdobyć świata szczyt...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2012, 23:37

Królik pisze:Dla kogoś kto kocha góry ważny jest ich "klimat".
Oraz towarzystwo, z którym się ten klimat odczuwa. I ok.
Ale trochę rozumiem wypowiedź Reniferka, w której zresztą nie ma wzmianki, że niższe góry należy olać, bo są niższe. Na swoim przykładzie: chodzę tak po Tatrach, jak i Beskidach. W sumie chodzi o to, żeby w ogóle po górach pochodzić, więc wybór pasma nie robi różnicy, ważne że w góry. No, ale kurcze, patrząc pod kątem widoków, emocji towarzyszących samej wycieczce, to Beskidy mają się nijak do Tatr, wg mnie. Jednym słowem nie robią takiego samego wrażenia. To chyba nic złego, mieć upodobanie do wyższych gór, jeśli istnieje możliwość wyboru?

Panowie, po prostu czepiacie się dziewczyny (zresztą nie tylko w tym temacie :kukacz: ) i tyle :P
ODPOWIEDZ