Nocleg w Świeradowie Zdroju?

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Nocleg w Świeradowie Zdroju?

Post autor: malgosiadg » 01 sierpnia 2011, 12:53

Zamarzył mi się Świeradów jako baza wypadowa w Izery. Przejrzałam oferty w sieci, ale jakoś nic się w moim budżecie nie mieści. Czy pokój dwuosobowy z łazienką i dostępem do kuchni w cenie poniżej 40zł/os. to już nierealne wymaganie...? Może macie jakieś sprawdzone namiary? Bo już powoli zaczynam tracić nadzieję :(
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 01 sierpnia 2011, 13:23

Świeradów jest pod niemców :( , tam będzie ciężko coś tańszego znaleź. Poszukaj coś w okolicy lub po czeskie stronie.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 01 sierpnia 2011, 15:11

Zerknij tutaj może Ci przypasuje , sam mam zamiar się wybrać , jak będziesz pierwsza to dasz znać co i jak :)

http://www.chatkarobaczka.pl/oferta.html
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 01 sierpnia 2011, 15:15

schronisko, które na swojej stronie internetowej boi się podać cen noclegów, jest dla mnie wielce podejrzane
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Mirek

Post autor: Mirek » 01 sierpnia 2011, 15:28

Pudelek pisze:schronisko, które na swojej stronie internetowej boi się podać cen noclegów, jest dla mnie wielce podejrzane
I tu z kolegą całkowicie się zgadzam. :twisted:
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1422
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 01 sierpnia 2011, 15:36

Pudelek pisze:jest dla mnie wielce podejrzane
I słusznie ! Parę lat temu gosciłem po sąsiedzku " U Rumcajsa" . Tanio było , że chej , ALE : okazało sie , że obydwie chatki goszczą kilka razy do roku rajd motocyklistów ( to jedno z ich ulubionych miejsc ). Impreza trwa cały czas , dopuki się drewno na ognisko nie skończy i forsa na browar. Jak ktoś lubi takie hałaśliwe , całonocne balangi i nie musi spać to owszem. Ale jeśli ktoś sobie ceni spokój i ciszę , a akurat się wstrzeli na motozjazd to ma przerąbane. Wkurzało to , ze właściciele nie raczyli poiformować jak robiłem rezerwację , że spodziewają się tabunu ponad pięciuset motocyklistów w tym czasie i trzeba się było wynosić.
Natomiast jeśli nie ma w danym czasie motorowej braci to jest o.k. Pamietam , że "U Rumcajsa było 20 zł za dobę.
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 01 sierpnia 2011, 15:46

Mariusz G. pisze:Wkurzało to , ze właściciele nie raczyli poiformować jak robiłem rezerwację , że spodziewają się tabunu ponad pięciuset motocyklistów w tym czasie i trzeba się było wynosić.
wystarczyłoby, że podaliby o tym informację na stronie, w np. "aktualnościach". Niestety, trzeba chcieć
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 01 sierpnia 2011, 18:05

Pudelek pisze: jest dla mnie wielce podejrzane
mirek pisze:I tu z kolegą całkowicie się zgadzam
Mariusz G. pisze:I słusznie !
Widzę że kwatera juz na starcie nie ma u was żadnych szans :) , co prawda nigdy tam nie byłem ,a info znalazłem w sieci , to pozwoliłem sobie zadzwonić i chcą 30 zł od osoby ,więcej nie pytałem o nic , bo możliwe że nigdy tam nie zawitam , ale podoba mi się wasz opinia , tzw wyrok skazujący zaocznie ;)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Mirek

Post autor: Mirek » 01 sierpnia 2011, 18:12

Mylisz pojęcia, nikt tu nie ogłasza wyroku zaocznie,właściciel takiego przybytku powinien zadbać o rzetelną informację na swojej stronce.Jeżeli nie dba o taki drobiazg jak cena,to o czymś świadczy chyba.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 01 sierpnia 2011, 18:18

Rebel pisze:tzw wyrok skazujący zaocznie
powiem tak: jeśli gospodarz schroniska/bacówki/agroturystki/pokoju posiada stronę internetową, której celem jest informowanie potencjalnych gości, i uznał, że, bądź co bądź, jedna z najwazniejszych (jeśli nie najważniejsza) kwestia nie jest godna umieszczenia na tej stronie, to nie mam pewności, że nie "zapomni" o czymś jeszcze, wtedy kiedy tam będę. Jeżeli już na samym początku, bo zajrzeniu na stronę, mamy zgrzyt, to dalej nie będę ryzykował.

to nie głęboki PRL, że większość wiadomości się otrzymywało drogą szeptaną - jak dla mnie informacja to podstawa. Obiekty, które takową informację olewają, dla mnie nie istnieją.
to pozwoliłem sobie zadzwonić
jak już wielokrotnie pisałem - ja nie lubię dzwonić i się dowiadywać, wolę sobie spokojnie przeczytać. I nie widzę powodu, żebym musiał wydawać jeszcze kasę czy minuty na telefon*, jeśli mógłbym tego uniknąć, wchodząc na stronę internetową.

* niby niewiele, ale jak to mówi Wujek Sknerus, jeszcze sto lat i z torbami pójdę :8)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 01 sierpnia 2011, 19:22

Mariusz G. pisze: Jak ktoś lubi takie hałaśliwe , całonocne balangi i nie musi spać to owszem.
...ktoś zdecydowanie nie lubi :( Ale dzięki za dobre chęci i namiar Rebel. Szczerze mówiąc zanim podałeś link, trafiłam już na stronę tego schroniska - mam je zaznaczone na mapie i nazwa wpadła mi w oko. Na jeden nocleg byłoby ok, ale na 7 to prawdę mówiąc wolę agroturystykę albo prywatną kwaterę - cena jest zwykle porównywalna a warunki zwykle dużo lepsze. Wiem wiem, rozpuszczona jestem jak dziadowski bicz :)
Wysłałam kilka zapytań i dostałam kilka zwrotnych maili. Kusi mnie taki ponad stuletni dom o konstrukcji przysłupowo-zrębowej, ale tam trzeba wykupić posiłki, co trochę ogranicza nas czasowo (i finansowo :) ). Ale żeby nie było tak całkiem pesymistycznie - jest prywatna kwatera blisko centrum za 35zł/os. (+opłata klimatyczna). Jutro zadzwonię i zdecyduję - jak będzie ok, to podam na forum.
Pamiętam, że gdzieś już ktoś proponował stworzenie takiej bazy sprawdzonych noclegów na forum, tylko, gdzie to było...?
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 01 sierpnia 2011, 20:07

Pudelek pisze: to nie mam pewności, że nie "zapomni" o czymś jeszcze, wtedy kiedy tam będę.
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam , tylko że różne "niespodzianki" mogą na nas czyhać i w miejscach o których mamy wszelkie informację ze stron internetowych , póki nie sprawdzimy to ciężko ferować wyroki :)
mirek pisze:Mylisz pojęcia
dzięki za przywołanie mnie do porządku :)
mirek pisze:powinien zadbać
brzmi to jak nakaz , ja bym użył słowa mógłby zadbać
malgosiadg pisze:Ale dzięki za dobre chęci
dzięki za wsparcie :zoboc: ,zawsze powiadam że kobieta łagodzi obyczaje :spoko:
Pozdrawiam wszystkich Rebel
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1422
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 01 sierpnia 2011, 20:33

Rebel pisze:różne "niespodzianki" mogą na nas czyhać i w miejscach o których mamy wszelkie informację ze stron internetowych , póki nie sprawdzimy to ciężko ferować wyroki
I tu masz kolego rację. Vide : Labska Bouda. Niby cena podana w necie jest , ale okazało się , ze ma się to nijak do rzeczywistości.
Jeśli chodzi o Chatkę Robaczka lub U Rumcajsa to nie jest tam żle . Okolica ładna , spokój . Dobre miejsce wypadowe w Izerskie . Tylko jedno "ale" : pewnego dnia wrócisz zmęczony ze szlaku , a do kibla będzie godzinna kolejka motocyklistów , łąka zakolorowi się namiotami , a pod Twoim oknem dwóch gości w czarnych skórach będzie z zachwytem przysłuchiwało się głosom silników swoich maszyn...
Pudelek pisze:Obiekty, które takową informację olewają, dla mnie nie istnieją
No i co można powiedzieć o właścicielu , który informację , że możemy wdepnąć właśnie w coś takiego , przed nami ukrywa ? Nierzetelny i nie tylko
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 01 sierpnia 2011, 21:34

Rebel pisze:zawsze powiadam że kobieta łagodzi obyczaje :spoko:
:wstyd: miło, że Ktoś zauważa zalety kobiet
Mariusz G. pisze:pewnego dnia wrócisz zmęczony ze szlaku , a do kibla będzie godzinna kolejka motocyklistów
no właśnie, a kobieta np. ma taką wrodzoną wadę, że musi tam pójść wtedy, kiedy chce, a nie wtedy, kiedy jest wolne. Do innych fanaberii kobiety należy np. noszenie długich włosów do pasa i mimo, ze wcale elegancka nie jest i fryzjerów unika jak ognia, to jednak domaga się bezczelnie, żeby ciepła woda z prysznica leciała nieprzerwanie chociaż z 15 minut i żeby motocykliści nie dobijali sie w tym czasie do drzwi, bo ją to stresuje! :) To tak gwoli wyjaśnienia, dlaczego na urlop wolę pokój dwuosobowy z łazienką niż schronisko.

PS. Zarezerwowałam!!! Cały rok marzyłam o tych Izerach :D Gdybyście znali jakieś swoje magiczne miejsca w tych okolicach, to będę wdzięczna za podpowiedzi.
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 02 sierpnia 2011, 19:12

malgosiadg pisze:Gdybyście znali jakieś swoje magiczne miejsca w tych okolicach, to będę wdzięczna za podpowiedzi.
Właśnie na Twoją cześć wróciliśmy z Małą z czeskiej strony Izerów ,okolice Hejnic , coś Ci skrobnę bo przepiękne tereny :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
ODPOWIEDZ