Częstochowa-Kraków rowerem

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Częstochowa-Kraków rowerem

Post autor: Anonymous » 26 kwietnia 2012, 11:46

Miał ktoś przyjemność zrobić tą trasę rowerem, szlakiem rowerowym lub pieszym. Jakie tam są warunki, cienkie opony starczą, jak z noclegami?
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 26 kwietnia 2012, 12:55

Częstochowa-Kraków przez... Sudety...? ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Mike

Post autor: Mike » 26 kwietnia 2012, 12:57

malgosiadg pisze:Sudety...?
Dział nosi nazwę:
SUDETY I INNE POLSKIE GÓRY
:)
Pati

Post autor: Pati » 26 kwietnia 2012, 13:04

malgosiadg pisze:Częstochowa-Kraków
Mike pisze:INNE POLSKIE GÓRY
To raczej wyżyna ;)


EDIT
Nocleg tutaj polecam
http://www.jura.tur.pl/kieras/
warunki genialne :D
https://picasaweb.google.com/1182343570 ... 6560511810
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 kwietnia 2012, 13:23

Wiem jaki to jest dział ale nie znalazłem działu jura to podpiąłem się pod "inne" ;) , Pati dzięki za namiar
Pati

Post autor: Pati » 26 kwietnia 2012, 13:36

http://www.ostaniec.com.pl/
Od tego weekendu (28/29) działa tu pole namiotowe, też nie jest źle, aczkolwiek wrzątku za bardzo nie dostaniesz
i nie ma za bardzo gdzie usiąść, a poza tym sanitariat nie na zewnątrz, tylko w samym hotelu.
To tak porównawczo, jak Cię interesuje tani nocleg ;)
Mike

Post autor: Mike » 26 kwietnia 2012, 13:36

Pati pisze:To raczej wyżyna
Co do tego nie mam wątpliwości :D
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 26 kwietnia 2012, 14:45

Mnie też tu czasem brakuje takiego działu... "pagórkowatego" :) Jura jakoś tak bardziej kojarzy mi się z Beskidami niż z Sudetami, ale taka trasa Częstochowa-Kraków przez Sudety, to byłby swoją drogą niezły objazd!
Myślę, że teraz problemów z noclegami na Jurze chyba by nie było-jest dużo prywatnych kwater. Pieszymi szlakami trochę spacerowaliśmy. Z wyjątkiem miejsc z tzw. atrakcjami w postaci zamków czy skałek, to są raczej mało uczęszczane a leśne drogi dość piaszczyste, więc nie wiem, czy na cienkie opony. Ale pewnie można też zaplanować trasę tylko asfaltem.
Dorzucę też jeden sprawdzony nocleg (mamy miłe wspomnienia przed kilku lat):
http://www.jura.turist.pl/partyzantow8/
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 26 kwietnia 2012, 21:35

Hej!
W Olsztynie powinieneś coś znaleźć na nocleg. Od strony Częstochowy są koszmarne fragmenty szlaku (rozumiem, że chodzi o Orlich Gniazd?), że nie da się jechać, bo ścieżka to piasek, w którym grzęzną opony. Ponadto sporo wiatrołomów było, które trudno było omijać, ale to było kiedyś, może teraz będzie lepiej. Całej trasy nie zrobiłam, ale większość tak. Warto, choć, jak mówię, ten piasek i powalone drzewa dosyć nas swego czasu wykończyły.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 kwietnia 2012, 7:19

Wiolcia, tak chodzi o Orlich Gniazd a jechałaś pieszym czy rowerowym i na jakich oponach bo nie wiem czy swojego rumaka oblec w cienkie czy zostawić na szerokich.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 27 kwietnia 2012, 10:08

Jechałam rowerowym, dojechaliśmy do Krzeszowic koło Krakowa. Jechałam na zwykłym miejskim rowerze z normalnymi oponami (miejski rower firmy Mexller, typ Holiday). Cienkich opon raczej bym nie polecała na te piaskowe drogi.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 kwietnia 2012, 10:32

Nie wiem czy noclegi rezerwować czy jechać i na miejscu czegoś szukać, ale z tego co szukałem to noclegów typu agroturystyka jest tam trochę tym bardziej że nie wiem czy uda się dojechać na kwaterę na czas albo szkoda mi będzie czasu i pojadę dalej.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 27 kwietnia 2012, 11:30

My nie mieliśmy też noclegów rezerwowanych. Byliśmy w weekend czerwcowy (Boże Ciało). W Olsztynie udało się coś znaleźć, ale w Podlesicach bodajże chodziliśmy od domu do domu i wszystko było zajęte. Ewentualnie proponowano nam nocleg "na sianie", bo poza tym wszędzie byli turyści. W sumie jak jedziesz teraz na majówkę, to i tak pewnie ci, którzy chcieli zarezerwować, zrobili to już wcześniej, więc na miejscu będziesz kombinował i w taki oto sposób będziesz niezależny od konkretnej miejscowości.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 kwietnia 2012, 12:29

no i tak chyba zrobię, mieliście śpiwory w razie awaryjnego noclegu pod chmurką?
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 27 kwietnia 2012, 13:28

Nie pamiętam już, ale chyba wzięliśmy jakieś cienkie.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
ODPOWIEDZ