W drodze po kolejne szczyty KGP

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

W drodze po kolejne szczyty KGP

Post autor: Darek » 30 kwietnia 2012, 20:41

Witam. W forumowym dziale "Sudety", podobnie jak i w samych Sudetach bywam nieczęsto. Trafiła się jednak okazja i w okresie długiego "łikendu" będę w tych rejonach "robił" kolejne szczyty do KGP. Padło na góry w okolicach Walbrzycha. Niestety kruca bomba casu mało :lol: , bo tylko jeden dzień.
Mam więc pytanie do znawców rejonu Gór Wałbrzyskich i Kamiennych: z jakich punktów i jakim szlakiem najlepiej zaatakować Chełmca i Waligórę, tak aby obydwa zaliczyć jednego dnia (przemieszczamy się samochodem), zbytnio sie nie zmęczyć :) (12-letnie dzieci) i dużo zobaczyć.
Przeglądam oczywiście mapę i jakieś mgliste pojęcie o tym rejonie mam, jednak jakaś skromna podpowiedź ludzi obytych z tymi terenami będzie mile widziana. :zoboc: :hej:
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 30 kwietnia 2012, 21:45

Chełmiec zielonym szlakiem z rynku w Boguszowie - Gorcach. Dość łagodne podejście.
Waligóra żółtym szlakiem od schroniska Andrzejówka. Dla odmiany niezła stromizna.
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 30 kwietnia 2012, 21:51

Dzięki, tej wersji będę się trzymał :) .

P.S. Pod Andrzejówkę można podjechać samochodem ?
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 30 kwietnia 2012, 22:02

Oczywiście - tuż pod schronisko.
A Borową już zdobyłeś?
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2012, 22:05 przez włodarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 30 kwietnia 2012, 22:05

Darek pisze:P.S. Pod Andrzejówkę można podjechać samochodem ?
Można
włodarz pisze:Waligóra żółtym szlakiem od schroniska Andrzejówka. Dla odmiany niezła stromizna
Mozna ją strawersować niebieskim ,żółtym faktycznie możesz się styrać ;)
:)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 30 kwietnia 2012, 22:18

włodarz pisze: A Borową już zdobyłeś?
Nie, w tej okolicy byłem tylko na Wlk. Sowie.
Wiem, wiem, że Borowa wyższa, ale na oficjalnym wykazie szczytów do KGP figuruje jednak Chełmiec.

Dzięki Rebel, niebieski faktycznie chyba wygodniejszy, tym bardziej,że nie chciał bym wlec za soba narzekającej młodzieży :lol: .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 maja 2012, 9:30

ja na Chełmiec wchodziłem niebieskim szlakiem rowerowym z dzielnicy wałbrzycha biały kamień, łagodne podejście takze równiez polecam
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 01 maja 2012, 10:18

Sprawdzam na mapie ... no ten to wygląda na wybitnie "lajtowy" :D.
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 maja 2012, 10:38

Darek pisze:Sprawdzam na mapie ... no ten to wygląda na wybitnie "lajtowy" :D.
bo taki jest, aczkolwiek można skrócic trase i iść żółtym szlakiem równiez z białego kamienia ale ten jest z kolei dość stromy, nie lada jak na skrzyczne z lipowej:)
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 01 maja 2012, 10:47

piter87 pisze: aczkolwiek można skrócic trase i iść żółtym szlakiem równiez z białego kamienia ale ten jest z kolei dość stromy, nie lada jak na skrzyczne z lipowej:)
No fakt, idzie w poprzek poziomic, co już wiele mówi o jego trudności :zoboc:. Pewnie można by też wykorzystać kawałek niebieskiego, skracając znacznie drogę ?
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 maja 2012, 11:19

idąc żółtym całym czas przecinasz niebieski rowerowy (transportowy) który jest serpentyną, także niebieski nie bedzie skróceniem:)
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 01 maja 2012, 14:57

Darek,ja właśnie zdobyłem w tym roku przed zjazdem zimowym Waligórę i Chełmiec jednego dnia.Waligórę z rana od kościoła drewnianego(można podjechać pod schronisko Andrzejówkę) i żółtym namachałem się,lecz 15-20 minut i na szczycie się meldowałem,następnie spędziłem 2/3 h na zamku Książ i następnie z Boguszowic zielonym szlakiem uderzyłem na Chełmiec...fajny i spokojny szlak,wróciłem za dnia jeszcze,dodam,że to w styczniu było więc dni krótsze :)
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 01 maja 2012, 19:30

My będziemy zdobywać najpierw Chełmiec (chyba zdecydujemy sie na zielony) a później Waligórę. Mówisz, że jeszcze wstąpiłeś do Książa ? Warto pomysleć, dni są przecież o wiele dłuższe niż zimą :zoboc: .
Dzięki wszystkim za opinie, wyjazd jutro !
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 maja 2012, 20:21

jak jeszcze to przeczytasz to polecam w ramach wolnego czasu jeśli taki będziecie mieć to gorąco polecam to
http://www.walbrzych.e-gory.info/index.php?kat=daisy
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 03 maja 2012, 11:57

No niestety, tej informacji nie zdążyłem przeczytać :( . Wycieczka przeszła do historii, Chełmiec zdobyty :jupi:. Dużą rolę w wyborze szlaku odegrały nasze piękniejsze połowy, które zażyczyły sobie zwiedzić Szczawno-Zdrój (z pominięciem Chełmca), więc zdobywcy szczytu tylko w męsko-dziecięcej obsadzie wybrali niebieski szlak prowadzący na szczyt z tegoż pięknego uzdrowiska właśnie.
Waligórę, już w komplecie zdobyliśmy oczywiście od "Andrzejówki" :).
W póżniejszym terminie wrzucę parę fotek.
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
ODPOWIEDZ