Góry Sowie

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Góry Sowie

Post autor: Master » 28 maja 2012, 22:11

Witam!
W czerwcu jedziemy, na 4 dni, w Góry Sowie. Jednym z celów jest kompleks Riese, bo mamy kolegę fanatyka, ale reszta to już w zasadzie góry.
I teraz gdzie warto wejść? jaki szlak wybrać? Na pewno chcemy wejść na Wielka Sowę, ale przeglądając mapę trudno wybrać mi jakieś sensowne trasy, tak , żeby połazić przez cały dzień. Teoretycznie wszystko jest na mapie ale, może ktoś już szedł i wie lepiej :twisted: . Ten rejon obfituje w różnorodne zabytki wiec może zdarzyć się tak, ze po górach pochodzimy tylko przez 1-2 dni albo przy okazji zwiedzania Riese, bo obiekty te leża akurat przy szlakach, dlatego interesuje jakaś trasa , nazwijmy to całodniowa.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 maja 2012, 23:42

Kalenica to góra także warta polecenia :) położona jest niedaleko Wielkiej Sowy i tez na jej szczycie znajduje sie wieża widokowa z ciekawą panoramą :) Oczywiscie jeszcze można polecić twierdzą srebrnogórską , sztolnie walimskie :) niedaleko znajduje sie także wspominana niedawno na forum góra Ślęża :) I wiele wiele innych:)
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 29 maja 2012, 6:31

Całodzienna trasa w Sowich - z Wielkiej Sowy do Srebrnej Góry - grzbietem pasma.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 29 maja 2012, 8:29

Dzięki!
Ponieważ mieszkać będziemy w Rzeczce, koło Walimia to myślę nad wariantem odwrotnym do propozycji włodarz-a. No i Kalenica jest też po drodze.  
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 01 czerwca 2012, 10:55

Proponuję: na wieczór do schr. Sowa na nocleg i następnie z rana uderzyć na Wielką Sowę a następnie do sztolni Walim i szlakiem czarnym(jak się nie mylę,k.sztolni Walim) do kompleksu Osówka. Z Osówki można przejść przez Sierpnice do Sokolca/Rzeczki(chyba czerwony szlak) W zimie zajęło mi to 1 dzień :)
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2012, 14:24

No bardzo dobry plan i pod warunkiem dobrej pogody jest jak najbardziej do zrealizowania. Koniecznie dajcie znać jak Wasze wrażenia oraz opinię po wycieczce.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 19 września 2012, 19:05

No a koniec końców nie weszliśmy na żaden szczyt.... bo cały czas chodziliśmy po sztolniach i zamkach... :P
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 19 września 2012, 19:43

Master a będzie jakaś relacja albo chociaż zdjęcia na Picasie? :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 19 września 2012, 21:58

Szczerze mówiąc to nie wiem, bo do napisania różnych relacji przymierzałem się nie raz, ale jakoś mi to nie wychodziło. No ale może się uda, z tym, że wycieczka, o której tu mowa, odbyła się w...czerwcu.
A co do zdjęć, to nie mam konta na picasie ani goglach+ więc muszę to przemyśleć, pozatym mniej więcej połowa zdjęć raczej nie nadaje się do publikowania...
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 20 września 2012, 20:36

Master pisze:..cały czas chodziliśmy... zamkach... :P
Jeśli byliście w zamku Grodno w Zagórzu Śląskim, to zdanie:
No a koniec końców nie weszliśmy na żaden szczyt
to czysta nieprawda, bo zdobyliście Górę Choina (450 m) w paśmie Gór wałbrzyskich. :)
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 23 września 2012, 21:53

no dobra, tutaj możesz mieć racje. Ale chodziło mi o wejście na szczyt góry jako góry, a nie ,to że był tam akurat zabytek.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 30 listopada 2013, 12:36

Tomasz Mackiewicz ma się zaopiekować jakimś opuszczonym schroniskiem w G.Sowich, może chodzi o Zygmuntówkę?
http://off.sport.pl/off/1,111379,150461 ... acaja.html
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 30 listopada 2013, 14:56

janek.n.p.m pisze: może chodzi o Zygmuntówkę?
prędzej Janku chodzi o Schronisko PTTK "Jagodna", jak domyślam się gdzie bywał ostatnio Mackiewicz
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 30 listopada 2013, 23:10

Rebel pisze:prędzej Janku chodzi o Schronisko PTTK "Jagodna", jak domyślam się gdzie bywał ostatnio Mackiewicz
ale to nie sowie
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 01 grudnia 2013, 6:48

janek.n.p.m pisze:ale to nie sowie
przeoczyłem :oops: :) ,
p.s Zygmuntówka jest opuszczona ? ,może chodzi o tę ruinę?
http://dolny-slask.org.pl/805399,foto.h ... ity=542447
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
ODPOWIEDZ