Biskupia Kopa nocą :)

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Biskupia Kopa nocą :)

Post autor: Robert J » 03 listopada 2012, 0:41

Taki tam lansik na szczycie z nudów :)

Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 03 listopada 2012, 9:33

Zajefane :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 03 listopada 2012, 19:33

Jakoś nigdy wcześniej nie pomyślałem by zrobić sobie taką sesję mimo, że na szczyt mam całkiem bliziutko.

Gwoli ścisłości zdjęcia naświetlane w przedziale 20 sekund - 15 minut. Na górze bezwietrznie, ale mroźno. Ciężko było wystać bez ruchu przeszło minutę ;)
Awatar użytkownika
edward
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 52
Rejestracja: 01 listopada 2012, 18:33

Post autor: edward » 03 listopada 2012, 22:06

Gratuluje piekne zdjecia
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 04 listopada 2012, 14:04

Zdjęcia świetne jak zwykle. :spoko:
Co prawda nie dotyczy to Biskupiej Kopy, ale może Cię to zainteresuje?
http://www.naszesudety.pl/?p=artykulySh ... ykul=10080
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 04 listopada 2012, 16:29

Czytałem artykuł i obawiam się, że niestety ale nie uda im się dokonać żadnej z tych obserwacji.
Po pierwsze słońce wzejdzie za Pradziadem ze Śnieżnika dzień później niż zakładają ;) Poza tym atmosfera musiała by być nieźle zasyfiona przy bezchmurnym niebie by dało rady uwiecznić to zjawisko na zdjęciu, a tak przy ledwo 30 km odległości między szczytami słońce będzie już dość wysoko ponad horyzontem i bez foli Baadera(jako filtru
) zdjęcia będą po prostu "przepalane"

Na stronie dalekieobserwacje.eu jest wiele tego typu obserwacji a odległość dochodzi do 150 km ;)

Po drugie obserwacja Schneeberga ze Śnieżnika to mit wałkowany już po raz kolejny. Wszystkie symulacje mówią, że by oba szczyty się"widziały" jeden z nich musiałby być o przeszło 250 m wyższy. Jest teoretyczna możliwość dokonania takiej obserwacji, ale muszą być spełnione pewne warunki:
-inwersja nie przekraczająca 400 m n.p.m.
-na dole musiałoby być około -30 stopni
-na szczycie powinno być w granicach +15
Przy takiej różnicy temperatur powinno wystąpić tak silne zjawisko refrakcji, że horyzont zostanie podniesiony o tyle, że Śnieżnik Wiedeński powinien się wyłonić zza bliższych wzgórz.

A czy zdajesz sobie sprawę jakim sprzętem musiał dysponować owy turysta, który niby to uwiecznił Schneeberga na zdjęciu? mój to dla przykładu jest za słaby ;))
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 10 listopada 2012, 11:40

Tym razem nocne zdjęcia nie z Biskupiej, ale też z Kopy...Przedniej Kopy(495 m n.p.m.) w masywie Góry Parkowej(niem. Holzberg). Miejscowi zwą ją również Góra Chrobrego(nazwa nadana przez pierwszego powojennego burmistrza Głuchołaz Szymona Koszyka), a z uwagi na to, że był to ważny punkt obserwacyjny na granicy morawskiej, las został wycięty i stąd pochodzi morawska nazwa wzniesienia - Golec

Tuż pod szczytem po zachodniej stronie stoi na "Wiszących Skałach" pochodząca z 1908 r. piękna neogotycka kaplica Św. Anny z ołtarzem z marmuru sławniowickiego.

Obrazek
Obrazek

Na samym szczycie znajduje się kamienna wieża widokowa z roku 1898. W 1927 r. podwyższono wieżę z 16,5 m do 22 metrów. Wcześniej na tym miejscu stała kamienna piramida z obrazem św. Anny z 1859 r.

Obiekt jest nieczynny od 1994 r. kiedy to budynek służący w tamtym czasie jako dyskoteka, został doszczętnie zdewastowany, a następnie spalony. Kilka lat temu teren został sprzedany prywatnemu inwestorowi, który po części obiekt wyremontował. Trzy lata temu prace stanęły i od tamtej pory nic się tam nie dzieje :(

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Efekty na zdjęciach za sprawą zabawy latarką oraz lampą błyskową ;)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 10 listopada 2012, 22:26

Robert, ale Ty jesteś magik fotograficzny!!! ;)

Te dzisiejsze zdjęcia śliczne, ale te z Biskupiej Kopy wręcz olśniewające!
A to z lewej strony z Tobą - skąd się wzięła ta poświata, jak zorza polarna?
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 10 listopada 2012, 22:37

Dżola Ry pisze:Robert, ale Ty jesteś magik fotograficzny!!! ;)

Te dzisiejsze zdjęcia śliczne, ale te z Biskupiej Kopy wręcz olśniewające!
A to z lewej strony z Tobą - skąd się wzięła ta poświata, jak zorza polarna?
Dzięki!

To cienka warstwa chmur szybko się przemieszczająca rozmazana przez długi czas naświetlania (coś koło 70 sekund). Dodatkowo chmury podświetlone łuną świateł ze Zlatych Hor dlatego też mają taki fioletowy kolor;)
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 11 listopada 2012, 18:42

Robert J pisze:Efekty na zdjęciach za sprawą zabawy latarką
Ale chyba nie jedną?
Fajnie to wyszło.
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 11 listopada 2012, 18:51

włodarz pisze:Ale chyba nie jedną?
Miałem dwie, ale używałem jednej. 30 sekund to sporo czasu by oświetlić cały obiekt. Niektóre miejsca za bardzo i dlatego widać na zdjęciach różne natężenie światła w niektórych miejscach. Muszę potrenować tą technikę :)
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 22 lipca 2013, 23:05

Dzisiaj udało mi się trzeci raz uchwycić wieżę na Biskupiej Kopie na tle księżyca :)

Obrazek
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 22 lipca 2013, 23:06

Robert J pisze: Dzisiaj udało mi się trzeci raz uchwycić wieżę na Biskupiej Kopie na tle księżyca :)
:spoko: :spoko: :spoko:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 22 lipca 2013, 23:08

gaza pisze:
Robert J pisze: Dzisiaj udało mi się trzeci raz uchwycić wieżę na Biskupiej Kopie na tle księżyca :)
:spoko: :spoko: :spoko:
Jesteś szybszy niż błyskawica :P
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 22 lipca 2013, 23:52

Robert J pisze: Obiekt jest nieczynny od 1994 r. kiedy to budynek służący w tamtym czasie jako dyskoteka, został doszczętnie zdewastowany, a następnie spalony. Kilka lat temu teren został sprzedany prywatnemu inwestorowi, który po części obiekt wyremontował. Trzy lata temu prace stanęły i od tamtej pory nic się tam nie dzieje :(
Da sie wejsc do srodka??
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
ODPOWIEDZ